دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی اپیزود سوم بازی The Walking Dead: A New Frontier

بررسی اپیزود سوم بازی The Walking Dead: A New Frontier

اپیزود سوم بازی The Walking Dead: A New Frontier با اینکه مثل دو ورژن پیشین مورد قبول نیست با این وجود بازهم تجربه خوبی را برای مخاطبین خود به ارمغان می‌آورد.

بالاخره بعد از چند ماه انتظار، سومین قسمت از فصل سوم بازی The Walking Dead  معرفی شد تا علاقه‌مندان به این سری قادر باشند باز هم در جهان خاویر و کلمنتاین قرار بگیرند. بیایید بر وقایع دو قسمت قبلی مروری داشته باشیم. جریان بازی The Walking Dead: A New Frontier چهار سال بعد از وقایع فصل دوم شروع می‌شود و این دفعه تمرکز استودیو تل‌تیل گیمز، تولید کننده و ناشر این بازی، بر روی شخصیت و خانواده‌ی تازه ای به اسم گارسیا است. جایی که خاویر، فرزند کوچک این خانواده برای دیدن پدر مریضش باز می‌گردد و در کمال تاسف زمانی به منزل می‌رسد که وی مرده است. از آن‌جایی که مرده‌ها و افرادی که در جهان بازی زخمی‌ می‌شوند، بعد از مدتی به واکرها مبدل شده و دیگر هوش و هویت خود را از دست می‌دهند، خانواده گارسیا نیز از هم پاشیده و حال خاویر و همسر و دو فرزند برادر خود باید برای زندگی تلاش کنند.

روزگار می‌گذرد و این خانواده برای زنده ماندن مثل سایرین سرگرم انجام کارهای مختلف شده و مطمئنا دردسرهای مختلف نیز سر وقت آن‌ها می‌آید. در جریان یکی از مشکلات و دست و پنجه نرم کردن با آن، کلمنتاین دوست داشتنی وارد جریان می‌شود که وی را بزرگتر و پخته‌تر از قبل مشاهده می‌کنیم. ماجرای اصلی فصل سوم، حول گروهی به اسم A New Frontier می‌چرخد، گروهی که خود را یک جامعه متمدن می‌داند و بر این باور هستند قادر اند برای تمامی بازمانده‌ها صلح‌ را به ارمغان بیاورند. آن‌ها قوانین خاص خود را دارا هستند و شخص متخلف را شدیدا مجازات می‌کنند. سخت از جایی شروع می‌شود که خاویر می‌فهمد یکی از رهبران گروه A New Frontier در حقیقت دیوید، برادر خاویر است. از آن طرف کلمنتاین نیز که روزگاری در این گروه بوده است در طول قسمت اول و دوم فلش بک‌هایی از بازه زمانی بین فصل دوم و سوم را مشاهده کردیم که کلمنتاین در حال کمک به ای‌جی است و با یکی از عضو های این گروه آشنا می‌شود.

شخصیت خاویر را می‌توان یکی از دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های جهان بازی واکینگ دد دانست

مشکلات از جایی شروع می‌شود که یک جای کار گروه A New Frontier  می‌لنگد. گروهی که کلمنتاین شدیدا از آن‌ها متنفر است و مکررا در طول خط داستانی، بیننده این بودیم که خاویر را دعوت به دوردستی از آن‌ها می‌کرد. حال در اپیزود سوم بیشتر با این گروه آشنا خواهیم شد. جریان بازی دقیقا از انتهای اپیزود دوم شروع می‌شود. جایی که دیوید برادر و خانواده خود را ملاقات می‌کند. بعد از رد و بدل شدن چند دیالوگ بین دیوید و خاویر، وی کیت را که در قسمت قبلی تیر خورده بود به بیمارستان پایگاه خود برده تا درمان شود. حال یک جو سنگین میان گروه خاویر بوجود می‌آید و دوستانش اصلا به دیوید اعتماد ندارند. هرچه باشد گروه A New Frontier که خود را جامعه‌ای متمدن می‌نامد، به آن‌ها حمله کرده و باعث کشته شدن دختر دیوید شده بودند. خاویر سعی بر آرام کردن آن‌ها دارد که تاحدی خوب پیش می‌رود با این وجود شرایط مطابق میل وی پیش نمی‌رود و بالاخره خاویر و دوستانش به بیرون از ریچموند (مقر فرماندهی A New Frontier) هدایت می‌شوند.

The Walking Dead: A New Frontier

با در مقابل در خط داستانی، باز هم بیننده حضور کلمنتاین و همراهی خاویر و دوستانش هستیم. سوالی که در این میان مکررا ذهن مخاطب را سرگرم می‌کند، این است که چه بر سر ای‌جی آمده است؟ چرا کلمنتاین این‌قدر از این گروه و شخصیت دیوید متنفر است؟ کلمنتاین اعتقاد دارد که ریچموندی‌ها حرف و عملشان یکی نیست و تصمیم گرفته است به خاویر بفهماند که دیوید نیز مثل آن‌ها است. تا به این‌جای کار جریان بازی در مسیر خوبی پیش می‌رود. نحوه شروع بازی، فلش بک‌ها به قبلی و دانستن جای خالی پازل‌هایی که در ذهنمان بوجود آمده است، همگی خوب پیش می‌روند تا اینکه به انتهای و جمع بندی اپیزود سوم بازی The Walking Dead: A New Frontier  می‌رسیم. جایی که خاویر و دیوید وارد بازی بزرگتری شده‌اند و راه خروجی از آن نیست. در کمال تاسف بازی در نقطه‌ای تمام می‌شود که اصلا جوابی به خیلی از سوالات قبلی ما نمی‌دهد. در قسمت دوم، با این بازی در حساس‌ترین نقطه خود تمام شد با این وجود به خوبی ما را از وقایعی که به جریان افتاده بود، مطلع تولید. در اینجا کل شخصیت‌ها و کارهایی که می‌خواستند انجام دهند، در حاله‌ای از ابهام باقی ماند.

The Walking Dead: A New Frontier

ممکن است با خود بگویید هنوز دو اپیزود دیگر باقی مانده است. با این وجود سخت این نیست. سخت اپیزود سوم این است که از لحاظ زمانی نیز کمتر از دو اپیزود قبلی خود است و وقایع داستانی به کندی پیش می‌رود و همین دلیل باعث شده است تا جمع بندی مناسبی برای بازی مقرر کرده نشود. در صورتی که در اپیزود دوم اگر از لحاظ زمانی کمی کمتر از اپیزود اول بود، با این وجود روند داستانی سریع‌تر بود و وقایع بازی بهتر به نمایش قرار داده شد. از لحاظ گیم‌پلی بیشتر با یک قسمت سینمایی طرف هستیم که در اکثر مواقع باید به دلیل دکمه‌زنی‌هایی که برای بازی جای گرفته شده است، به بازی کردن هزینه کنید. در اپیزود سوم المان‌های گیم‌پلی و گشت و گذار در محیط و یافتن آیتم‌های مختلف جهت حل سخت بوجود آمده کمتر از قبل می باشد و ممکن است بالاخره دو الی سه صحنه خیلی کوتاه شما کنترل کلمنتاین یا خاویر را در دست بگیرید. با اینحال همین سینمایی بودن بازی، باعث شده انتخاب‌هایی که در طول بازی انجام می‌دهید بیش از قبل بر روی روند بازی تاثیر گذار باشند.

The Walking Dead: A New Frontier

به عبارتی اپیزود سوم بازی The Walking Dead: A New Frontier بیشتر بر پایه دیالوگ و برقراری رابطه با شخصیت‌ها روایت شده و یک ریتم سینمایی پیش گرفته است تا اینکه یک بازی تصویری باشد و شما را به گشت و گذار وادار کند. جدا از تمامی این موارد گرافیک بازی هنوز هم از سخت نزول فریم رنج می‌برد آن هم وقتی که یک چپتر تازه شروع می‌شود. به عبارتی هر لحظه که از صفحه بار گزاری به محیط بازی بر می‌گردید، بازی دچار نزول فریم می‌شود و بعد از چند ثانیه به حالت ابتدایی خود بر می‌گردد. با این وجود در طول بازی کردن نیز بیننده نزول فریم‌های کوچکی نیز هستیم.

اپیزود سوم بازی The Walking Dead: A New Frontier با اینکه قسمت خوبی است با این وجود اصلا در حد و اندازه اپیزود اول و دوم خود ظاهر نشده است و امیدواریم اپیزودهای بعدی هرچه سریع‌تر معرفی شوند تا حداقل مخاطبان از بلاتکلیفی اتفاقات رخ داده در این بخش بیرون آیند.

در دروازه هایج تازه ترین بازی های بازار را برای شما نقد و بررسی خواهیم کرد. خواهشمندیم اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع