دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی اپیزود پنجم بازی The Walking Dead: A New Frontier

نقد و بررسی اپیزود پنجم بازی The Walking Dead: A New Frontier

اپیزود پنجم بازی The Walking Dead: A New Frontier با روایت ویژه خود مخاطب را چشم انتظار فصل بعدی می‌گذارد.

بازی The Walking Dead: A New Fontier در بروزترین و تازه ترین قسمت فصل اول نشان داد که تل‌تیل گیمز هنوز هم همان توانایی‌های ناب خود در جریان‌سرایی و به اتمام رساندن بازی‌های خود را در دست دارد. در اپیزود «از پای چوبه دار» From the Gallows خواهیم دید که که سرنوشت دیوید و خانواده‌اش به کجا ختم خواهد شد. از آن طرف کلمنتاین که سعی بر پیدا کردن ای‌جی داشت آیا می‌تواند محل حال حاضر وی را بیابد؟ آیا ای‌جی هنوز زنده است؟

مثل سنت در بیشتر مواقع بازی‌های اپیزودیک استودیو تل‌تیل گیمز، بازی با یک پیش سود از قسمت قبلی خود شروع می‌شود. در اپیزود چهارم دیدیم که جوآن، دیوید را به یک گفت و گوی شخصی دعوت کرد و پیشتر خاویر به کمک گیب موفق شد از زندان فرار کند. جریان تا جایی ادامه پیدا کرد که فهمیدیم ریچموندی‌ها قصد دارند دیوید و خائنین را اعدام کنند. پیشتر این موضوع با استناد به تصمیم‌هایی که در طول بازی گرفته‌اید، میتوانید مانع اعدام دیوید شوید و از جهت دیگر، کیت به دلیل‌ی کامیونی که مقرر شده بود با آن از دست ریچموندی‌ها فرار کنید، تصادف کرده و دچار حادثه می‌شود. بازی درست در این نقطه به اتمام رسید. جایی که همگی فکر می‌کردیم کیت مرده است.

با شروع اپیزود پنجم و در همان دقایق ابتدایی، کیت را سالم و سرحال مشاهده می‌کنیم. با اینحال سخت اصلی جریان جای دیگری است. آیا این خانواده می‌تواند به استقامت خود ادامه دهد؟ آیا دیوید که خود را یک سرباز می‌داند و مدتی در ارتش بوده است، می‌تواند با جهان بیرون و زندگی عادی رابطه برقرار کند؟ آیا لیاقت پدر بودن را دارد؟ آن هم وقتی که خاویر برنامه ریزی شده است با ایشان در باب کیت و اینکه از یکدیگر خوش‌شان می‌آید صحبت کند. مطمئنا با یکی از دیالوگ محور‌ترین و اکشن‌ترین قسمت‌های این فصل روبرو هستیم. در دو اپیزود ابتدایی بازی، شروع هیجانی را بیننده بودیم، سپس در اپیزود سوم و چهارم با یک نزول نسبی روبرو شدیم. در اپیزود نهایی سومین فصل از سری The Walking Dead تمامی اتفاقات و شاخه‌های مختلف داستانی به خوبی در یک راستا قرار گرفته و مثل اپیزود اول، بیننده قسمتی طوفانی هستیم.

اپیزود پنجم به خوبی سرنوشت شخصیت‌ها را معین می نماید.

جدای از آن نحوه شخصیت پردازی شخصیت‌ها نیز بهتر از قبل شده است. برای نمونه گیب با اینکه یک شخصیت فرعی محسوب میشود، به خوبی شخصیت‌پردازی شده است. وی مکررا در طول قسمت پنجم سعی می‌کند خود را ثابت کند. گیب از شرایط پیش آمده شدیدا ترسیده است و از جهت دیگر کارهای پدرش را دوست ندارد. با استناد به این شرایط کلمنتاین به خوبی می‌داند که به چه نحو نظر گیب را به خود جلب کند و حال این شما هستید که با برخی از تصمیم‌های خود میتوانید نحوه برخورد با گیب را واضح کنید. از جهت دیگر دیوید در مرداب زندگی گیر کرده است؛ هرچقدر بیشتر دست و پا می‌زند، بیشتر به ناکامی نزدیک می‌شود. دوست دارد خانواده خود را همراه با یکدیگر شاد و خوشحال ببیند با این وجود هر بار که برای این کار تلاش می‌کند، بیشتر دلیل ناراحتی‌ آن‌ها می‌شود. به صحبت دیوید، وی یک سرباز است و یک سرباز نمی‌تواند ذات خود را تغییر بدهد. روحیه‌اش جنگنده و نگاهش به مسائل دارای اختلاف است؛ از این‌رو اطرافیان از کارهای وی می‌ترسند.  

بررسی اپیزود پنجم Walking Dead

انتخاب‌ها، جدی ترین فاکتور در اپیزود پنجم هستند

در اپیزود From the Gallows به خوبی سرنوشت هر شخصیت واضح می‌شود و در آخر این کلمنتاین است که ماجراجویی تازه ای را رقم می‌زند. ماجراجویی که سرنوشتش در فصل بعدی واضح خواهد شد و مطمئنا انتظار برای آتی و فصل تازه ای از این سری، بیش از قبل سخت خواهد بود. حال مسئله دیگری که در اپیزود پنجم بازی The Walking Dead: A New Frontier بیش از قبل نمایان شده است، گیم‌پلی بازی است که در اینجا رنگ و بویی جدی به خود گرفته است. در اپیزود پنجم، بیشتر از قبل بیننده جست و جو و انجام معماها هستیم و همراه با آن، دکمه زنی‌های بازی را بیننده هستیم که به خوبی با این بخش ترکیب شده‌اند. وانگهی از سمت دیگر، دیالوگ‌ها قرار دارند که نقش پر رنگ‌تری در گیم‌پلی بازی ایفا می‌کنند. در هر اپیزود از بازی ابتدا نوشته‌ای از جانب استودیو تل‌تیل گیمز به نمایش در می‌آید که به ما بیان می کند انتخاب‌هایتان سرنوشت بازی را تعیین خواهند کرد. حال اپیزود From the Gallows به خوبی این گفته را ثابت می‌کند. در قسمت‌های مختلف بازی دیالوگ‌هایی را می‌بینیم که خاویر باید تصمیم‌های متفاوتی را درمقایسه با اعضا بگیرد و این ایده‌ها قادر اند نوع رابطه آن شخصیت با خاویر و آتی بازی را تعیین کند.  

بررسی اپیزود پنجم Walking Dead

با اینحال مثل دیگر اپیزودها و بسیار محشر رسم بازی‌های واپسین تل‌تیل گیمز، گرافیک فنی تا حدی کار را خراب کرده است. در اولین قدم، نزول فریم‌هایی در قسمت‌های مختلف این اپیزود دیده می شود. جدای از آن بافت‌های بازی کیفیت خوبی نداشته و غیر از آن دیر لود می‌شوند. بخش موسیقی و صداگذاری بازی نیز در سطح مطلوبی قرار دارند و علی الخصوص موسیقی انتهای بازی که با میان‌پرده‌ نهایی به خوبی ترکیب شده و حس و حال خوبی را به مخاطب القا می‌کند.

بالاخره تازه ترین قسمت از بازی The Walking Dead: A New Frontier نیز روانه مارکت شد و سرنوشت این فصل نیز معلوم شد. فصلی که جریان خانواده‌ای ساده را روایت می‌کرد که مثل سایرین، برای زنده ماندن در جهان زامبی‌ها دست و پا می‌زنند. حال باید تا فصل بعدی منتظر بمانیم و ببینیم که این خانواده تا چه اندازه خوش شانس هستند و از جهت دیگر کلمنتاین در ماجراجویی جدیدش چقدر موفق خواهد بود.

تازه ترین اخبار بازیهای ویندوز را در دروازه هایجدنبال کنید.و به علاوه از طرف دیگر درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع