دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Arms - زومجی

بررسی بازی Arms – سایتهای اینترنتی

مشت‌ها را پرتاب کنید و با Arms‌ هر شخصی را که می‌شناسید به مبارزه بطلبید، چونکه این بازی یکی از دارای اختلاف‌ترین فایتینگ‌های جهان سرگرمی است.

فرقی نمی‌کند نینتندو یک بازی دوبعدی بسازد یا سری هم به جهان خودرو و مسابقات ریسینگ بزند، یا حتی گاهی کالایی معرفی کند که مشت‌ها در آن سخن می‌گویند. هرچه که باشد یک مسئله روشن است:‌ نینتندو راه تولید یک بازی موفق را یاد گرفته و می‌‌تواند از هر موضوعی، کالایی دلچسب را پیشرفت داده و معرفی کند. از وقتی که نینتندو سوییچ معرفی شده، نینتندو جان تازه ای گرفته و می‌خواهد دیگر اشتباهات قبلی را تکرار نکند. ریسک بهره برداری از کنترل حرکتی که کنسول Wii را در صدر پرفروش‌ترین کنسول‌ها قرار داد و اشتباهی که Wii U را به یکی از سرخوردگی‌های نینتندو مبدل کرد، به ذهن خطور می کند درس عبرتی برای نینتندو شده است. سوییچ با اینحال اختلاف‌های فراوانی دارد. کنسولی که بازی لحظه معرفی آن از سری زلدا، یکی از قدیمی‌ترین سری‌های بازی نینتندو باشد و پیشتر ماریو کارت ۸ دیلاکس را با قدرت و بهبودهای دریافت کند، طبیعی است که خبر از خدمات رسانی توانمند یکی از قدیمی‌ترین کمپانی‌های بازی می‌دهد. نینتندو قول داده که این‌باز هم بهترین بازی‌ها را برای سوییچ معرفی کند و کتابخانه بازی‌های این کنسول هیبریدی را مملو از بهترین‌های نینتندو کند.

یکی از بازی‌هایی که از لحظه معرفی نینتندو سوییچ مانور فراوانی روی آن داده شده بود، بازی مبارزه‌ای Arms بود که از همان ابتدا نوید مبارزه‌های مهیج کننده و نزدیک را می‌داد. به شخصه قبل از تجربه بازی Arms امید چندانی به این بازی نداشتم. دلیل آن هم واضح بود؛ مکانیک مبارزه‌ای این بازی در یک آرنا و مشت‌هایی که روی هوا شناور می‌شدند تا به حریف برسند، سوالات فراوانی را در فکر بازیکنان پیرامون اجرای بی‌نقض مبارزات ایجاد می‌کرد. با این وجود این اولین باری نیست که با یک بازی مشت‌زنی روبرو هستیم، با اینحال Arms بطور کلی دارای اختلاف است و کلا جهان متفاوتی دارد. مبارزه‌ها شبیه به با بازی‌های فایتینگ دیگر ژاپنی مانند سری بازی Naruto Ninja Storm در یک آرنا انجام می‌ گیرد و بازیکنان قادر اند با حرکت آزاد در آرنا به رقابت با یکدیگر بپردازند. بر خلاف دیگر بازی‌های مبارزه‌ای که سری‌ای از کمبوها و حرکات ترکیبی پیچیده دارند، Arms گیم‌پلی مینیمال با اینحال با استراتژی دارد و بازیکنان باید قبل انجام هر حرکتی به خوبی فکر کنند.

با استناد به اعلام نینتندو تمامی بسته‌های الحاقی Arms رایگان است

Arms را باید با گیم‌پلیش بررسی کرد. بگذارید از همین ابتدا صادقانه بگویم که تجربه Arms سخت، با اینحال لذت بخش است. بازی برای سرگرمی چند ماهه حالت‌های متفاوتی دارد که با ورود به هر یک از آنها تجربه‌ای لذت بخش را خواهید داشت. با اسم مثال، در حالت Grand Prix باید در چند درجه سختی به مبارزه با هوش مصنوعی بروید. درجات سختی بازی از همان ابتدا نیز مساله‌های جدی را برای‌تان ایجاد می‌کند که گاهی از خود می‌پرسید، واقعا هوش‌مصنوعی را می‌توان شکست داد؟‌ حرفه‌ای شدن در این بازی امری سخت است و برای پیروزی در مسابقه نیاز به تجربه پشت سر هم بازی دارید. نینتندو بدون درگیر کردن ذهن بازیکنان با کمبو‌ها، توانسته ارزش واکنش‌ها را گسترش دهد. با این وجود در طول مبارزه باید با پرش به موقع، جهش به طرفین و پرتاب مشت،‌ ضرباتی را به حریف وارد کنید تا حریف فرصتی برای واکنش نداشته باشد. اگر حریفی دارید که فراوانی گارد می‌گیرد، شما میتوانید با فرستادن همزمان دست‌ها گارد ایشان را شکسته و ضربه‌ای کاری را به ایشان وارد کنید.

با یک جفت جوی‌کان یا کنترلر Pro، شما به سادگی میتوانید حالت مورد نظر را انتخاب کرده و وارد نبردی با حریفان شوید. برای درک Arms باید به محتوای گیم‌پلی آن پرداخت. بازی در حالت Grand Prix تنها به مبارزات خشک و خالی خلاصه نمی‌شود، شما به علاوه از طرف دیگر تحت این شرایط فرصتی برای آشنایی با شخصیت‌ها دارید و قبل از ورود به رقابت خصوصیاتی را از علایق هر شخصیت و به علاوه از طرف دیگر، اندازه قد و لقب کارکتر به دست می‌آورید. حالت Grand Prix همراه با مبارزات عادی فرصتی محشر برای تجربه رقابت مشت‌زنی متفاوتی است. با اسم مثال، یکی از حالت‌های بازی شبیه به به بسکتبال است و باید با گرفتن حریف، آن را به درون طور بسکتبال بی‌اندازید. این حالت، بازی والیبال را نیز شامل می‌شود و باید توپی را با مشت به سوی زمین حریف بی‌اندازید، شخصی که توپ به زمین ایشان بی‌افتد و بترکد، شکست خواهد خورد.

بازی Arms / زومجی Zoomg

بازی ۱۰ شخصیت مختلف دارد که در آتی به تعداد این شخصیت‌ها اضافه خواهد شد

مینی‌گیم‌های بازی که در حقیقت راحت‌ترین بخش‌های مبارزه هستند، تنوع فراوانی دارند و برای خارج کردن بازی از یک روند تکراری موفق بوده‌اند. بازی جریان ندارد و با این وجود بسیار جزئی به شخصیت‌های بازی می‌پردازد. با این وجود عده ای انتقادها را می‌توان به روند بازی وارد دانست. با اسم مثال، سکه‌هایی که در طول مسابقات دریافت می‌کنید در کل کم و برای آزادسازی دستکش‌های بیشتر کافی نیستند. با این وجود پیشرفت‌دهندگان وعده‌ی انتشار بروزرسانی‌های بیشتری را برای اضافه کردن محتوای تازه و به علاوه از طرف دیگر راحت‌تر کردن دریافت پول داده‌اند. یکی از خصوصیات Arms رایگان بودن آپدیت‌های بازی است.

از دیگر نکات مثبت ساخته نینتندو وجود حالت‌های مختلف بازی است. رابط کاربری حالت Party Match شما را به خاطر سوپر ماریو کارت ۸ دیلاکس می‌اندازد، تحت این شرایط مانند بازی سوپر ماریو کارت ۸، با دیگر بازیکنان وارد یک لابی می‌شوید. با اینحال با این اختلاف که به روش یک به یک، دو به دو و سه نفره با یکدیگر مبارزه خواهید کرد. یکی از جدی ترین خصوصیت‌های بازی امکان بهره برداری از جوی‌کان‌ها است. در چنین موقعیتی در جوی‌کان‌ها بیننده تاخیر ناچیز در دریافت دستورات حرکتی هستیم، با اینحال هنوز هم بازی با جوی‌کان‌ها لذت‌بخش است.

تمامی حالت‌های بازی از یک تا دو بازیکن را خدمات رسانی می‌کنند و حتی با ورود به حالت لوکال یا بومی میتوانید از روش وای‌فای کنسول، با دیگر بازیکنانی که در اطرافتان هستند بدون سخت رابطه، مبارزه کنید. شما حتی در حالت Grand Prix، پارتی مچ یا Friends میتوانید با دوستان به مبارزه هزینه کنید و در میدان نبرد به دوستان‌تان یاد بدهید که چه کسی قدرتمندتر است.  حالت Ranked Match بعد از تمام کردن بازی در درجه سختی ۴ در Grand Prix آزاد می‌شود که در حقیقت بخش مقام‌بندی است که با هر مسابقه و پیروزی، مقداری XP برای گسترش سطح به دست می‌آورید. این حالت در حقیقت سخت‌ترین مبارزات را دارد، چونکه عمدتا بازیکنانی حرفه‌ای در آن حضور دارند.

بازی Arms / زومجی Zoomg

دیزاین و انیمیشن شخصیت‌ها با جزئیات و دلچسب است

اگر بخواهیم به دیزاین‌ها بپردازیم، بی تردید بازی Arms به اشتراک دیگر بازی‌های نینتندو سوییچ، گرافیک قابل قبولی دارد و هر یک از شخصیت‌ها با جزئیات کاملی دیزاین شده‌اند. دیزاین‌‌ شخصیت‌ها از بعد هنری خوب است و  هر یک از ۱۰ قهرمان بازی انیمیشن حرکت متفاوتی دارند. در جریان مسابقه هیچگونه نزول فریمی رخ نداده و بیننده اجرای روان بازی بودیم. تولیدکنندگان حتی آرناها را نیز با جزئیات فراوانی دیزاین کرده‌اند که مانع خسته شدن بازیکنان می‌شود. نمونه‌سازی شخصیت‌ها و جذابیت‌ کنترل بازی از دیگر نکات مثبت ساخته‌ی نینتندو است. با این وجود پیوسته گفته شده که بازی‌های نینتندو نباید از لحاظ گرافیک بررسی شوند و عمدتا گیم‌پلی و مقداری هم موسیقی اثر در موفقیت بازی‌های این کمپاتی تاثیر قرار داده است.

موسیقی آرمز به وسیله دو هنرمند ژاپنی با اسم‌های یاسوآکی ایواتا و آتسوکه آساهی ساخته شده است. این دو در تولید موسیقی بیشتر بازی‌های نینتندو مانند Mario Kart 8 و The Legend of Zelda: Breath of the Wild نقش داشته‌اند و از اسم‌های مشهور در تولید موسیقی بازی‌های ژاپنی شمرده می‌شوند. موسیقی آرمز ابتدا بسیار دلنشین است و به خوبی حسی را القا می‌کند که برای ورود به یک مسابقه ضروری دارید. ولی باید گفت، بعد از کمی بازی کردن، آهنگ بازی تکراری می‌شود و نیاز به موسیقی تازه را احساس می‌کنید.

با اینحال مسئله‌ی جالب دیالوگ‌های شخصیت ها است که حالتی فانتزی دارد و از کل صداهای نامفهموم تشکیل شده است. شخصیت هایی که با آنها مبارزه می‌کنید در لحظه پیروزی تنها اسم‌شان را صدا می‌زنند و گزارشگر نیز سری‌ای از کلمه‌های نامفهموم را ادا می‌کند. افکت‌های صوتی استفاده شده برای انفجارها، مشت زدن‌ها، پرش‌ها و فرود آیتم‌ها در آرنا همگی با کیفیت هستند و کمبودی را پیرامون این مسئله احساس نخواهید کرد.

بازی Arms / زومجی Zoomg

نینتندو با پخش بازی Arms همراه با یادآوری بازی خاطره انگیز Punch Out، شیوه‌ای تازه را برای مبارزه توصیه کرده است. اینکه شخصیت‌ها دست‌ها یا مویشان را دراز می‌کنند و شما میتوانید دست‌های پرتاب‌ شده آنها را به طرفین هدایت کنید، جذابیت مخصوصی دارد که تجربه آن را لذت بخش می‌کند. در چنین موقعیتی بازی هنوز ۱۰ تا شخصیت دارد، با اینحال مکانیک گیم‌پلی بازی به شکل عجیبی همراه با سادگی، پیچیدگی‌های نهفته‌ای دارد که شما را مجبور به ادامه رقابت‌ها برای کسب تست بیشتر می‌کند. ساخته‌ی نینتندو اگر همان ابتدا نظرتان را جلب کند، یقینا به تجربه آن ادامه خواهید داد، اگر اینطور نباشد کارتریج را خارج کرده و در جستجوی بازی تازه ای می‌روید.

در دروازه هایج تازه ترین بازی های مارکت را برای شما نقد و بررسی خواهیم کرد. خواهشمندیم اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع