دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Fast RMX - زومجی

نقد و بررسی بازی دلچسب و سرگرم کننده Fast RMX – سایتهای اینترنتی

اگر از مخاطبان قدیمی نینتندو باشید، مطمئنا اسم بازی F-Zero را شنیده‌اید. بازی که به وسیله شیگرو میاموتو، خالق بازی Mario، ایجاد شد و برای پلتفرم‌های آن وقت مانند نینتندو ۶۴ روانه مارکت شد. بازی F-Zero یک بازی ریسینگ آرکید بود که از روش آن بازیکنان با اتومبیل‌های ویژه خود می‌توانستند به مسابقه دادن بپردازند و از حق نگذریم، شدیدا دلچسب و سرگرم کننده بود. حال وقتی که نینتندو بازی‌های نینتندو سوییچ را معرفی می‌کرد، اسم بازی آورده شد که با به نمایش در آمدن فایل تصویری آن، ته دل هواداران قدیمی لرزید. چونکه آن‌ها با دیدن مسابقات و اتومبیل‌های بازی Fast RMX، شدیدا یاد بازی F-Zero افتادند.

دقیقا بازی Fast RMX بر پایه همان F-Zero ساخته شده است. تنها کفایت می کند بازی را اجرا کرده و به مسابقه دادن هزینه کنید؛ آن‌گاه می‌فهمید که چقدر جهان این بازی برای شما آشنا و خاطره انگیز است و استودیو شین (Shin’en)، تولید کننده بازی Fast RMX، چقدر خوب از پس این بازی برآمده و جهان پر از زیبایی و مسابقاتی شدیدا هیجان انگیز را ایجاد کرده است.

نکته با مزه ای که در باب بازی Fast RMX می باشد، این است که از همان ابتدا این بازی تصمیم گرفته است شما را به شیوه‌های مختلف بازی کردن با کنسول نینتندو سوییچ عادت دهد. زمانی می‌توان به این گفته رسید که بازی از شما می‌خواهد تا استایل بازی کردن خود را انتخاب کنید. سه شیوه برای شما مقرر کرده می‌شود، بازی کردن با کنترلر پرو یا کنترلر اصلی و حالت اتصال کنسول به داک، بازی کردن با جوی‌کان‌ها و قرار گرفتن کنسول در داک یا تازه ترین گزینه بازی کردن در حالت پورتابل است که این شیوه نیز خود به دو بخش جداگانه تقسیم بندی می‌شود. به عبارتی چهار شیوه برای بازی کردن Fast RMX می باشد که بسیار محشر به دلیل ذات این بازی، بهره برداری از برخی از شیوه‌ها به تجربه شما لطمه خواهد زد.

۳۰ مسابقه هیجان انگیز حاصل تلاش تیم تولید کننده در قسمت Championship بازی است

گیم‌پلی و جهان Fast RMX در سه حالت خلاصه می‌شود. مسابقات آنلاین، بخش تک نفره و به علاوه از طرف دیگر یک حالت دیگر به اسم Hero Mode که هرکدام از این بخش‌ها از جذابیت بالایی دارا هستند. در قسمت تک نفره بازی که با اسم Championship شهرت دارد، سه درجه سختی پیش‌روی شما است که چه دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید، می بایست از اولین درجه سختی به بازی کردن هزینه کنید. بازی Fast RMX در سری ۳۰ مسابقه شدیدا هیجان انگیز و دلچسب را برای شما به ارمغان می‌آورد که در ۱۰ جام برگزار می‌شود. هر جام، شامل سه مسابقه است که باید در انتها بین نفرات اول تا سوم بازی قرار بگیرید. از این‌رو میتوانید جام‌ها و اتومبیل‌های جدیدتری را باز کنید. روند مسابقه دادن در این بازی هم به این‌گونه است که با شروع بازی یک نوار Boost را می بینید که حکم توربو شارژر را در بازی‌های ریسینگ عادی دارد و در طول مسابقه آیتم‌هایی را می‌بینید که با پرداشتن آن‌ها نوار Boost شما گسترش می یابد. به علاوه از طرف دیگر در سطح پیست‌ها پلتفرم‌هایی به رنگ نارنجی و آبی قرار دارند که با قرار گرفتن بر روی آن‌ها نیز میتوانید برای چند ثانیه با سرعت بیشتری حرکت کنید.

Fast RMX

نکته بازی اینجا است که شما نیز میتوانید در طول مسابقات بین دو رنگ نارنجی و آبی سوییچ کنید و از روی پلتفرم‌های مورد نظر عبور کرده تا قادر باشید با سرعت بیشتری به مسابقه دادن هزینه کنید. ممکن است از خود بپرسید بسیار محشر اصولا بازی‌های این سبک باید یک مساله مخصوصی داشته باشند. در اینجا پای دیزاین‌ پیست‌های بازی به وسط می‌آید. جدای از اینکه بازی حاوی ۳۰ پیست جداگانه است و هرکدام از این پیست‌ها دیزاین‌های ویژه و منحصربه‌فردی دارند، در طول بازی المان‌ها و مانع‌هایی قرار داده شده‌اند که با برخورد به آن‌ها اتومبیل شما منهدم خواهد شد. به علاوه از طرف دیگر اگر رنگ اتومبیل‌های شما با رنگ پلتفرم Boost که در سطح جاده قرار دارد یکی نباشد، از سرعت شما کاسته می‌شود. به علاوه از طرف دیگر دیگر مسابقه دهندگان نیز با ضربه زدن به اتومبیل‌تان، قادر اند شما را منهدم کنند. پس نکته مهم دیگری که این وسط بوجود می‌آید، انتخاب اتومبیلی‌ است که از وزن نسبتا خوبی دارا باشد. از جهت دیگر با استناد به استایل بازی کردنتان، میتوانید اتومبیل‌های خود را بر پایه شتاب یا سرعتی که در دست دارند انتخاب کنید.

قبل از وارد شدن به جهان آنلاین بازی، تمامی اتومبیل‌ها را در دست بگیرید

اولین و مهمترین نکته منفی که در بازی Fast RMX گریبان‌گیر شما خواهد شد، مرتبط به تعداد اتومبیل‌ها و دیزاین‌شان از لحاظ کارکردی است که به شما معرفی می‌دهند. این بازی حاوی ۱۵ اتومبیل مختلف است که با اول تا سوم شدن در هر جام، میتوانید به ترتیب آن‌ها را آزاد کرده و انتخاب کنید. حال با استناد به این شرایط با استناد به سخت‌تر شدن جام‌ها، برخی از اتومبیل‌ها اصلا به کار شما نمی‌آیند و عملا قرار گرفتن آن‌ها در این بازی بی ثمر است. با اینحال مسئله خوب دیگری که در قسمت تک نفره بازی Fast RMX قرار داده شده است، این است که با پشت سر گذاشتن جام‌ها، میتوانید دومین درجه سختی بازی را آزاد کرده و برای آزاد کردن چهار اتومبیل پایانی می‌بایست دیگر درجه‌های سختی بازی را بازی کنید. ممکن است برای تمام کردن بخش داستانی در دور اول، الزامی به تمامی اتومبیل‌ها نباشد با این وجود وقتی وارد جهان آنلاین می‌شوید، مطمئنا با افرادی مسابقه خواهید داد که تمامی اتومبیل‌ها را در دست دارند و اینجاست که کار شما سخت می‌شود.

Fast RMX

هرچقدر بخش تک نفره بازی برای شما دلچسب است، ممکن است بخش چند نفره نتواند شما را بدین شکل که باید و ممکن است راضی نگه دارد. بخش چند نفره بازی Fast RMX از سه بخش تشکیل شده است که در حالت اسپلیت اسکرین میتوانید با یکی از دوستان خود بر روی یک ابزار به بازی کردن پرداخته، بخش Online Communication که از روش آن با دیگر گیمرها به مسابقه دادن می‌پردازید و در آخر Local Communication که از روش آن با دوستان خود به روش شبکه مسابقه می‌دهید. نکته منفی بخش چند نفره بازی این نیست که سرورها خالی هستند یا لگ دارید. حتی کیفیت سرورها در سطح حدودا مطلوبی قرار دارد و در بیشتر مواقع بازیکنانی وجود دارند که با آن‌ها به بازی کردن هزینه کنید. سخت اینجاست که نه بخش لیدربوردی برای بازی جای گرفته شده است و نه بخش شخصی سازی برای اتومبیل‌ها که قادر باشید حداقل رنگ و روی اتومبیل خود را تغییر دهید. به عبارتی بخش چند نفره بازی Fast RMX جدای از جنبه‌های سرگرمی و هیجانی که دارد، هیچ انگیزه‌ی دیگری برای مسابقه دادن با دیگر گیمرها را در دست شما قرار نمی‌دهد و بعد از مدتی خسته کننده خواهد بود.

بخش Hero Mode شدیدا شما را به مساله خواهد کشید

تازه ترین بخش بازی Hero Mode است که با بخش تک نفره اختلاف‌هایی دارد. پیش از هرچیز برای کامل در معرض قرار گرفتن این بخش و مراحلش، باید بخش تک نفره و تمامی جام‌ها را به اتمام برسانید. در حالت قهرمان، شما در هر پیست به مسابقه دادن می‌پردازید و حتما باید نفر اول شوید. جدای از آن قانون های سخت‌تری برای شما مقرر کرده شده است. باید سعی کنید از ضربه خوردن به وسیله سایرین دوردستی کنید چونکه با منهدم شدن شما حتی برای یکدفعه، از دور مسابقه خارج خواهید شد. از این‌رو نوار Bosst شما، تنها وظیفه تقویت سرعت را برعهده ندارد حتی، یک هاله محافظ را نیز در دست شما قرار می‌دهد که به دلیل آن میتوانید از ضربه خوردن به وسیله سایرین در امان بمانید.

Fast RMX

وقتی وارد بخش گرافیکی بازی Fast RMX می‌شویم، از لحاظ جزئیات و گرافیک کلی، بازی حرفی برای گفتن ندارد با این وجود از جلوه‌های تصویری و دیزاین مراحل، می‌توان به جرئت گفت که این بازی بهترین بازی ریسینگ بر روی کنسول‌های قابل حمل بوده و چه در حالت اتصال به تلویزیون و چه حالت قابل حمل، شدیدا شما را سرگرم خواهد نمود. با این وجود توصیه می‌شود هیچوقت این بازی را در حالت قابل هم به روش دو نفره یا آنلاین بازی نکنید، چونکه به دلیل نمایشگر کوچک مطمئنا اذیت خواهید شد. بازی Fast RMX یک بازی سریع و هیجانی است پس نیازمند میدان دید بزرگی است که به خوبی قادر باشید واکنش نشان دهید. از این‌رو ممکن است بازی کردن در حالت قابل حمل کمی از لذت اصلی بازی بکاهد. جدای از این موارد از لحاظ نزول فریم، هیج موردی را احساس نخواهید کرد و تیم تولید کننده به خوبی کار خود را انجام داده است. از لحاظ موسیقی نیز یکی از دلایلی که دلیل هیجان انگیزتر شدن مسابقات در Fast RMX می‌شود، ساندترک‌های بازی است که ممکن است از تعداد بالایی دارا نباشند با این وجود مطمئنا شما را سرگرم خواهند کرد.

با تمام این تفاسیر، بازی Fast RMX را می‌توان دومین بازی موفق لحظه معرفی کنسول نینتندو سوییچ دانست که با هزینه منصفانه ۲۰ دلار، شدیدا شما را سرگرم خواهد نمود. اگر می‌خواهید یک تجربه بسیار دارای اختلاف و ناب را در سبک ریسینگ بر روی یک کنسول هیبریدی داشته باشید، بازی Fast RMX بهترین گزینه موجود بر روی میز است که شدیدا چشمک می‌زند!

در دروازه هایج تازه ترین بازی های مارکت را برای شما نقد و بررسی خواهیم کرد. خواهشمندیم درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع