دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Full Throttle Remastered

نقد و بررسی بازی زیبای Full Throttle Remastered

Full Throttle Remastered ریمستری محشر از یک بازی ادونچر اشاره و کلیک خوب است. با سایتهای اینترنتی و بررسی بازی همراه باشید.

مطمئنا برای هریک از ماها بازی‌های قدیمی‌ای وجود دارند که دوست داریم امروز هم بتوانیم با بازی کردن از نو آن‌ها، خاطرات خوشمان را از این کارهای تکرار کنیم. با اینحال به هر حال پیشرفت‌هایی که بازی‌های تصویری در طول سال‌ها داشته‌اند، دلیل شده‌اند تا چشمان‌مان به گرافیک‌های واقع‌گرایانه و حال حاضر عادت کند و بدین جهت هم تجربه بازی‌های کلاسیک پرطرفدار‌مان با آن گرافیک‌های قدیمی، کمی امروزه توی ذوق می‌زند. با اینحال به خاطر پدیده‌ای به اسم ریمستر، یک سری از این بازی‌های قدیمی، به لباسی نو تجهیز شده‌اند. با این وجود این وسط یک سری ریمستر‌ها صرفا یک خدمات رسانی از رزولوشن‌های بالاتر هستند و یک سری هم به معنی حقیقی کلمه، تغییری بنیادی در بازی‌ها بوجود آورده‌اند. Full Throttle Remastered که چندی قبل به وسیله استودیو دابل‌فاین ساخته و معرفی شده است، یک ریمستر از نوع دوم است که ضمن حفظ روح کلاسیک بازی Full Throttle، آن را در قالبی بطور کلی حال حاضر معرفی می‌کند.

برای دانلود ویدیو از آپارات اقدام کنید | تماشا در یوتیوب

ورژن اصلی Full Throttle کالا سال ۱۹۹۵ و ساخته تیم شیفر است. راستش را بخواهید اگر الان سراغ ورژن اصلی بازی بروید، ممکن است به دلیل گرافیک قدیمی آن اصلا نتوانید با بازی رابطه برقرار کنید یا حتی آیتم‌ها را یافته و معماهای بازی را حل کنید. با این وجود ورژن ریمستر بازی، این سخت را به طرز کامل رفع کرده است. بی تردید در بررسی یک بازی ریمستر، جدی ترین مورد پیشرفت‌هایی است که بازی درمقایسه با ورژن اصلی داشته است و در این عرصه ضروری است بگوییم که استودیو دابل فاین عملکرد محشر‌ای داشته است. این پیشرفت نه تنها در عرصه‌های تصویری، که در جلوه‌های صوتی بازی نیز بطور کلی مشهود است. ابتدا بگذارید از جنبه‌های تصویری بازی شروع کنیم؛ در ورژن پی‌سی بازی، کفایت می کند در یکی از صحنه‌ها کلید F1 را فشار دهید تا به گرافیک ورژن اصلی بازی سوییچ کرده و متوجه شوید که بازی چه پیشرفتی در ورژن ریمستر کرده است.

بازی Full Throtlle اولین بازی بود که از صداپیشه‌های حرفه‌ای در آن استفاده شده است و بازی از این نظر در سطح بسیار محشر قرار دارد

اختلاف بین این ورژن‌ها به حدی زیاد است و تولیدکنندگان آنقدر محشر در عرصه معرفی تجربه تصویری بهتر رفتار کرده‌اند که می‌توان گفت واقعا بازی چیزی از یک بازسازی کامل هم کم ندارد. برای نمونه دیزاین محیط‌ها از آن حالت پیکسلی قبلی خارج شده و شکل و شمایلی بطور کلی حال حاضر یافته است. یا این مساله در باب دیزاین کاراکتر‌ها هم صدق می‌کند و در ورژن ریمستر، میتوانید چهره بن تروتل، شخصیت اصلی بازی یا دیگر کاراکتر‌ها را به طرز واضح مشاهده نمائید!

با اینحال پیشرفت‌های بازی همان‌طور که اشاره کردیم تنها به جنبه‌های تصویری و ظاهری خلاصه نمی‌شوند و در عرصه صوتی نیز بیننده کیفیت نسبتا بهتری در مقایسه با ورژن اصلی بازی هستیم. جریان بازی Full Throttle در باب یک گروه از موتورسواران به اسم پولکتز است که بن تروتل رهبری آن‌ها را برعهده دارد. معمولا گروه‌های موتورسواری اینچنینی، رابطه عجیبی با موسیقی‌های راک و متال دارند و تولیدکنندگان بازی این گزینه را به خوبی در بازی در نظر داشته‌اند. بدین جهت هم حدودا به هرجایی که در بازی سر می‌زنید یا وقتی که در جاده در حال حرکت با موتور‌تان هستید، موسیقی‌هایی در این سبک را خواهید شنید. در ورژن اصلی بازی، به دلیل محدودیت‌هایی که در آن وقت وجود داشتند، کیفیت این موسیقی‌ها همانگونه که باید و ممکن است حس نمی‌شد. با اینحال در ورژن ریمستر این قطعات بطور کلی با کیفیتی محشر پخش می‌شوند و میتوانید از موسیقی‌هایی که بطور کلی هم خوب حال و هوای بازی هستند، لذت ببرید.

 

 

با اینحال ممکن است نقطه عطف بازی Full Throttle را بتوان صداگذاری‌های شخصیت‌ها دانست که این گزینه هم در ورژن ریمستر بازی، با ارتقای کیفیت روبرو شده و با اینکه در ورژن اصلی هم صداگذاری شخصیت‌ها بسیار محشر بود، با اینحال در ورژن ریمستر این مسئله حتی بیش از قبل خودش را نشان می‌دهد. شاید دوست داشته باشید بدانید که ورژن اصلی Full Throttle، اولین بازی‌ای بود که در آن از صداپیشه‌های بطور کلی حرفه‌ای چون روی کنراد (برای شخصیت بن) و مارک همیل استفاده شد. حال و از آنجایی که کیفیت صدای شخصیت‌ها بهتر شده، صدای کاراکتری مانند بن حتی از ورژن اصلی هم دل چسب‌تر است و همین مساله هم دلیل شده تا دیالوگ‌های این شخصیت با اینکه ممکن است گاهی خیلی هم خفن و عمق نباشند، با اینحال در فکر‌تان برای طولانی مدت حک شوند.

در کل، می‌توان گفت که استودیو دابل فاین به هیچ وجه از تلاش‌هایش برای معرفی یک ریمستر حقیقی کم نگذاشته و Full Throttle Remastered چه در جنبه‌های صوتی و چه در جنبه‌های تصویری، چیزی فراتر از یک ریمستر و حتی در حد یک بازسازی کامل است. با این وجود یک ایراد بسیار جزئی هم در این عرصه قابل مشاهده است که تاثیر منفی روی کیفیت بازی ندارد با این وجود ذکر کردن آن هم خالی از لطف نیست. این مساله، ضعف در عده ای از انیمیشن‌های بازی است. با این وجود بازهم تاکید می‌کنم که این سخت، آنقدر کم پیش می‌آید که اصلا ممکن است خیلی متوجه آن هم نشوید. با این وجود برای نمونه گاهی وقتی که در محیط حرکت می‌کنید، شخصیت بن به طرز عجیبی به جای اینکه رو به جلو حرکت کند، به روش برعکس و به سوی عقب راه می‌رود. با این وجود بسیار محشر خودش چنین موضوعی را تنها یکدفعه در بازی دیدم و بدین جهت هم آن را یک نقطه منفی نمی‌دانم.

بررسی بازی Full Throttle Remastered

بازی آنقدر از لحاظ گرافیکی و صوتی پیشرفت داشته که می‌توان گفت عملکردی حتی فراتر از یک ریمستر و در اندازه یک بازسازی کامل دارد

پس تا به اینجا، به این نتیجه رسیده‌ایم که Full Throttle Remastered یک ریمستر محشر و حتی فراتر از آن است که بطور کلی بازی‌ای قدیمی را با حفظ حس و حالش، در قالبی تازه معرفی می‌دهد. ولی باید گفت وقتی که مخاطب بازی را تهیه می‌کند، صرفا به خاطر پیشرفت‌های گرافیکی و صوتی، از آن لذت نخواهد برد و از بازی انتظارات دیگری نیز دارد. در این عرصه باید بگویم که بازی Full Throttle Remastered از لحاظ جریان که یکی از موارد مهم در بازی‌های ادونچر است، عملکرد خوبی دارد. درست است که جریان بازی در دسته بهترین‌ها قرار نمی‌گیرد، با اینحال به هیچ وجه ضعیف هم نیست و بیننده تلاش‌های بن برای نجات گروهش، پی بردن به یک حادثه قتل و موارد دیگر در بازی خواهید بود که درگیر‌کننده بوده و قادر اند تا انتهای بازی شما دلنشین باقی بمانند.

با اینحال بسیار محشر ممکن است اصلی‌ترین جنبه یک بازی ادونچر، گیم‌پلی آن باشد و این بخش است که Full Throttle Remastered در آن ضعف دارد. با این وجود این ضعف‌ها مرتبط به ورژن ریمستر نبوده و همان مشکلاتی هستند که در ورژن اصلی بازی هم وجود داشتند. از لحاظ معما‌ها، Full Throttle با اینکه شرایط بدی ندارد، با اینحال در حد و اندازه‌های دیگر بازی‌های سازندگانش مانند Monkey Island هم نیست. معما‌های بازی یا خیلی ساده هستند یا اینکه آنقدر سخت که گاهی پیدا کردن منطق حل آن‌ها، امکان دارد ساعت‌ها وقت‌تان را بگیرید. با این وجود در بازی بیننده یک سری معما‌های واقعا خلاقانه نیز هستیم که بسیار محشر از شخصی چون تیم شیفر انتظاری غیر از این نیز نمی‌رود. با اینحال یکی از موارد اعصاب‌خوردکن در گیم‌پلی بازی، کُند بودن شخصیت اصلی است! ممکن است این گزینه ایراد مسخره‌ای به نظر برسد، با این وجود به دلیل تعریف نشدن مکانیزم دویدن در بازی، گاهی رفتن از نقطه‌ای به نقطه دیگر به خاطر حرکت کند بن چند دقیقه‌ای لحظه می برد و وای به حالتان اگر جایی که رفته‌اید اشتباه بوده باشد و مجبور باشید از نو این لحظه را منتظر بمانید تا جناب بن به قسمت دیگری برسد.

بررسی بازی Full Throttle Remastered

با این وجود اصلی‌ترین سخت بازی Full Throttle، مرتبط به قسمت‌های اکشن‌مانند آن است. به هر حال از یک بازی ادونچر اشاره و کلیک، شخصی انتظار صحنه‌های اکشن را ندارد با این وجود تولیدکنندگان بازی در سال ۱۹۹۵ تصمیم دریافت کردند تا با گنجاندن چنین قسمت‌هایی در بازی، به آن تنوع بیش‌تری ببخشند که بسیار محشر به نظر من بهتر بود چنین تصمیمی گرفته نمی‌شد. وقتی در باب صحنه‌های اکشن صحبت می‌کنیم، منظور قسمت‌هایی مانند رانندگی در جاده‌ها با موتور است که در آن باید با موتورسواران دیگر گروه‌ها مبارزه کنید. این بخش‌ها غیر از اینکه کنترل بسیار بدقلقی دارند، فاقد منطق مخصوصی هم هستند که قادر باشید با استناد به آن برنده یا بازنده نبرد باشید. همه چیز در این صحنه‌ها بیش‌تر به شانس بستگی دارد و گاهی یک دشمن با چند ضربه شما نقش بر زمین می‌شود و گاهی هم بعد از ۱۰ بار زدن وی، خودتان به شکل عجیبی چپ کرده و شکست می‌خورید! ممکن است با این مطالب مطرح شده خیلی به عمق بد بودن این بخش‌ها پی نبرید با این وجود وقتی که نزدیک به دو ساعت برای حاصل شدن یک عینک ویژه تلاش کنید، متوجه منظورم خواهید شد.

در کل، Full Throttle Remastered حتی به توجه به مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، یک بازی خیلی خوب و یک ریمستر محشر است. اگر در قبلی این بازی را تجربه کرده‌اید، تجربه مجدد آن با گرافیک حال حاضر می‌تواند تجدید خاطره خوبی باشد و در صورتی هم که تا این لحظه حتی اسم این بازی را نشنیده‌اید، Full Throttle Remastered می‌تواند یک انتخاب خوب برای علاقه مندان سبک ادونچر باشد.

تازه ترین اخبار بازیهای ویندوز را در دروازه هایجدنبال کنید.و به علاوه از طرف دیگر درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع