دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Injustice 2 - زومجی

بررسی بازی Injustice 2 – سایتهای اینترنتی

Injustice 2 اثری دلنشین است که چه عاشقان جهان ابرقهرمانی DC و چه عاشقان بازی‌های مبارزه‌ای را به سوی خود جلب، و آن‌ها را شیفته خود می‌کند. با بررسی بازی همراه سایتهای اینترنتی باشید.

بازی‌های فایتینگ یا همان مبارزه‌ای خودمان، یکی از قدیمی‌ترین ستون‌های بازی‌های تصویری هستند که لحظه فراوانی ست با شکل و شمایل مختلف پخش می‌شوند. از Mortal Kombatهای خشن و خونین گرفته تا Tekken و Street Fighter که پر از عنصر های ژاپنی‌پسند هستند. با اینحال مسئله‌ای که در تمامی بازی‌های مبارزه‌ای صادق است، پیشرفت بسیار کند آن‌ها شمرده می‌شود. بله، اصل بازی‌های مبارزه‌ای این است که دو کاراکتر را انتخاب کنیم و با تمام وجود به جان هم بیوفتیم. با اینحال محتوای همه این بازی‌ها به گونه‌ای بودند که خیلی زود برای بازیکنانی که به روش حرفه‌ای این سبک کارهای را دنبال نمی‌کردند بوی تکرار می‌گرفت. نمونه دیگری از بخش‌هایی که اکثر بازی‌های فایتینگ آن را جدی نمی‌دریافت کردند، بخش داستانی یا تک‌نفره است که در بیش‌تر بازی‌ها این بخش اصلا در حدی نبودند که بتوان آن بخش از بازی را یک نقطه قوت قلمداد کرد.

با اینحال اکنون، استودیو ندرلم، با بازی Injustice 2، همه این معادلات تکراری بازی‌های مبارزه‌ای را به هم ریخت. اثری که محتوای بسیار غنی آن، از موارد مختلف حالت‌ها گرفته تا تعداد کاراکترهای بسیار دلنشین و خوش جزییاتش، دلیل شده تا همین اکنون Injustice 2 را با اسم یکی از غنی‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای چند سال واپسین اسم ببریم. Injustice 2 پای خود را فراتر از هر بازی فایتینگ دیگری قرار داده و حتی یک بخش داستانی ارایه داده که نه تنها با اسم یک نکته مثبت از آن یاد می‌کنیم، حتی حتی می‌تواند یک نکته ستایش برانگیز برای تمامی عاشقان بازی‌های مبارزه‌ای و دوست‌داران جهان ابرقهرمانی DC باشد.

برای دانلود ویدیو از آپارات اقدام کنید | تماشا در یوتیوب

بازی Injustice 2 یکی از غنی‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای چند سال واپسین را ارایه می‌دهد

جریان بازی Injustice 2، چند سال بعد از اتفاقات ورژن اول بازی یعنی Injustice: Gods Among Us رخ می‌دهد. جایی که سوپرمن به خاطر اهداف خود که اصلا به مذاق بتمن خوش نیامده، در زندانی ویژه حبس شده و قدرتش کنترل می‌شود. بتمن نیز که در بیشتر مواقع به فکر برقراری صلح بوده است، تمام تلاش خود را استفاده تا آرامش را به زمین بازگرداند. با اینحال زمانی همه چیز بر هم می‌ریزد که سر و کله یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های شرور جهان DC پیدا می‌شود؛ برینیاک. این شخصیت که به یکی از بزرگ‌ترین دشمنان سوپرمن مشهور است، در جستجوی کنترل زمین و نابودی آن است. حال که بتمن رهبر برقراری آرامش در زمین است، تنها یک راه برای جلوگیری از برینیاک دارد؛ هم کاری از نو با سوپرمن.

بدون هیچ شکی، سری بازی‌های آرکام بتمن استودیو راک‌استدی، تا به این لحظه در جهان بازی‌های تصویری بهترین سری بازی‌های ابرقهرمانی را ارایه دادند. حال به جرات می‌توان گفت که بازی Injustice 2 بعد از این اثر در مقام دوم قرار می‌گیرد. خوبی جریان بازی Injustice 2 این است که نیاز نیست حتما بخش داستانی Injustice: Gods Among Us را تجربه کرده باشید. جریان بازی آن قدر سر راست هست که خیلی زود در جریان اتفاقات قرار بگیرید. با اینحال باور کنید سر راست بودن بازی به معنی ساده بودنش نیست. اگر طرفدار جهان ابرقهرمانی شخصیت‌های دی‌سی باشید، جریان این اثر دست از سورپرایز کردن شما برنخواهد داشت و از آنجایی که بدون فاش کردن جریان نمی‌توان آن‌ها را شرح داد، پس این شگفتی‌های داستانی را برای شما می‌گذارم تا خودتان آن‌ها را تجربه کنید. با اینحال اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، بخش داستانی بازی Injustice 2 آن قدری خوب هست که شما را تا تازه ترین لحظه پای خود نگه دارد و جذابیتش را از دست ندهد.

استودیو ندررلم قول داده بود تا بیننده لیست بزرگی از شخصیت‌های مختلف که تشکیل شده از قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌های جهان دی‌سی هستند باشیم. بسیار محشر این استودیو به قولش رفتار کرده و نه تنها تعداد آن‌ها پذیرفتنی است، حتی از لحاظ کیفیت دیزاین نیز شما را شگفت‌زده خواهند کرد. اولین نکته این است که اگر از آن دست افرادی هستید که با شخصیت‌های بازی و قدرت‌های منحصر به فردشان آشنایی ندارید، بخش داستانی بازی با کارگردانی بسیار خوبش شما را با تمامی این کاراکترها رو در رو خواهد نمود. در طول بازی و با استناد به شرایط مختلف، کنترل بسیاری از قهرمان‌های بازی را در دست خواهید گرفت و بسیاری از ضدقهرمان‌ها نیز در مقابل شما ایستادگی خواهند کرد. یک‌پارچگی بین میان‌پرده‌‌های خوش‌تولید و گیم‌پلی دلنشین تک تک کاراکترها، نه تنها تنوع با مزه ای به جریان و روایتش بخشیده، حتی دلیل شده تا به خوبی از قدرت‌های کاراکترها با خبر شوید و خود را تکمیل مبارزه در جهان آنلاین بازی کنید.

نکات شخصیت‌های بازی شما را شگفت‌زده خواهد نمود

تک تک شخصیت‌ها حاوی قدرت‌های خاص خودشان هستند که تولید کننده بازی بطور کلی با صبر و حوصله روی آن‌ها تلاش نموده و چیزی را از قلم ننداخته است. می‌توان گفت هر یک از کاراکترها آن‌قدر فارغ از همه چیز خوب هستند که دوست دارید کنترل تک‌تک‌شان را به دست بگیرید و با قابلیت‌های‌شان هر بلایی که بخواهید سر حریف بیاورید. شما به خوبی قادر خواهید بود تا قدرت‌های دارای اختلاف شخصیت‌ها را درک کنید و اینطور نیست که تنها با مشت و لگد‌های روتین یک بازی مبارزه‌ای رو به رو باشید. به طرز مثال قدرت‌‌های فراانسانی سوپرمن و سوپرگرل به خوبی قابل لمس خواهند بود و از قدرت پرواز آن‌ها گرفته تا اشعه‌‌ای که از چشمان خود شلیک می‌کنند آن‌ها را از سایرین جدا می‌کند. از جهت دیگر تکنولوژی‌های پیشرفته بتمن و آن توانایی‌های منحصر به فردش به خوبی در بازی جاگذاری شده‌اند. حتی کاراکتر محبوبی مانند فلش نیز که سرعت بالای آن بطور کلی به چشم می‌آید، حرکات بسیار جذابی را روی دشمن پیاده می‌کند که واقعا به فلش بودن آن پی خواهید برد. حتی در این بین زن چشمگیر نشان می‌دهد که چه شیرزنی است و آکوامن به خوبی قدرت مطلق اقیانوس را به رخ می‌کشد.

تمامی دیزاین محشر کاراکترها، از انیمیشن‌‌ها تا قدرت‌های منحصر به فردشان، به خوبی به خاطر گیم‌پلی و سیستم مبارزه بسیار خوب بازی به نمایش در می‌آیند. مکانیزم فایتینگ بازی Injustice 2 با اینکه اختلاف عظیمی درمقایسه با شماره قبل نداشته، با اینحال بازهم درمقایسه با دیگر بازی‌ها متمایز است و به خاطر لیست بلند بالای شخصیت‌ها که هر یک هم خصوصیت‌های ویژه خود را دارند، بیننده مبارزات بسیار دلنشین و مهیج کننده هستیم.

Injustice 2

اولین نکته خوب سیستم مبارزات بازی این است که یادگیری ضربه‌ها و کامبو‌های مختلف سخت نیست و به سرعت میتوانید با اساس و پایه‌های آن‌‌ها آشنا شوید؛ حتی اگر این اولین بار است که به سوی یک بازی مبارزه‌ای می‌آیید. با اینحال اصلا بیاد داشته باشید که برای اجرای درست و صحیح تمامی ضربات، دفاع و پیاده کردن حرکات ویژه، نیاز به تمرین و اعصابی قوی‌ دارید؛ درست مانند هر بازی مبارزه‌ای دیگر. با این وجود در این بازی هم میتوانید چشمان خود را ببندید و با بهره برداری از هر ۱۰ انگشت خود تمامی دکمه‌‌های کنترلر را فشار دهید و بیننده حرکاتی باشید که حتی در خواب هم نمی‌توان آن‌ها را اجرا کرد، با اینحال به هر حال ممکن است خبری از آن خشونت‌های بی‌رحمانه مورتال کامبت نباشد، با اینحال قرار هم نیست برای اجرای به موقع و درست ضربات و دفاع کار راحتی داشته باشید.

غیر از مشت و لگد‌های همیشگی بازی‌های فایتینگ، بازی المان‌های متفاوتی برای اجرای ضربات ویژه کاراکترها در خود تعبیه کرده است. در چنین موقعیتی همان مشت و لگدها نیز برای کاراکترهای مختلف بطور کلی دارای اختلاف هستند و اصلا احساس نمی‌کنید که حرکات هر یک از آن‌ها کپی پِیست از یکدیگر است. برای اجرای ضربات ویژه هر کاراکتر یا انجام یک سری حرکات ویژه، هر کاراکتر حاوی نوار قدرتی است که در طول مبارزه به مرور پر می‌شود. حال با بهره برداری از دکمه‌های معین شده که میتوانید آن‌ها را در منوی بازی به سادگی مشاهده نمائید، به اجرای ضرباتی دلنشین می‌پردازید. برای نمونه بهره برداری از لیزرهای چشمان سوپرمن و در هم کوبیدن دشمن به شیوه‌های ویژه خودش، بهره برداری از توانایی‌های جذابی که بتمن در آستین دارد، ضرباتی بسیار سریع و همه جانبه از جانب فلش، بهره برداری از ابزار دیوانه‌وار جوکر روی دشمن یا حتی بهره برداری از اسلحه ویژه کاپیتان کولد بخشی از حرکات مهیج کننده هر کاراکتر هستند.

بررسی بازی No Man

با اینحال اوج و نهایت این نوار قدرت، Super Move است. وقتی که این نوار قدرت به طرز کامل پر شود، هر کاراکتر توانایی دارد قوی‌ترین ضربه خود را روی دشمن پیاده کند که بازهم بیننده خاص بودن آن‌ها برای هر شخصیت هستیم. با اجرای ضربه Super Move، بازی برای چند لحظه از حالت گیم‌پلی خارج می‌شود و بیننده یک میان پرده کوتاه و اجرای حرکت کاراکتر روی دشمن خواهیم بود. برای نمونه سوپرگرل حریف را به کهکشان می‌برد، ایشان را به سوی کره زمین شوت می‌کند و با لیزرهای مخصوصش از آن پذیرایی می‌کند! جوکر حریف را روی صندلی شکنجه می‌نشاند، شوک الکترونیکی وارد می‌کند و بالاخره با دینامیت دشمن را منفجر می‌کند! بری الن، یا همان فلش خودمان، با سرعت فوق‌العاده بالا شروع به دستکاری خط لحظه می‌کند، حریف را به دوران دایناسورها می‌برد، ایشان را به یک تیرکس بیچاره می‌کوباند و بالاخره آن را به لحظه حال باز می‌گرداند! هارلی کویین کفتارهایش را به جان حریف انداخته و بالاخره با چوب بیسبال معروفش محکم به سر آن می‌کوبد!

سیستم مبارزات بازی سریع و برای هر کاراکتر خاص هستند

با این وجود این امکان می باشد که بعد از چند ماه بازی کردن این حرکات تکراری شود، با اینحال با این وجود نمی‌توان از جذابیت‌ آن‌ها گذشت. از جهت دیگر دیگر مثل ورژن اول، بازی حاوی بخشی به اسم Clash است که نسبتا دلنشین‌تر و حیاتی‌تر از قبلی دنبال می‌شود. سیستم کلش به شما اجازه می‌دهد تا با بهره برداری از نوار قدرت خود، حریف را به چالشی چند ثانیه‌ای بکشید. این نبرد کوتاه می‌تواند شرایط را در هر لحظه از بازی تغییر دهد. برنده شدن در قسمت کلش دلیل می‌شود تا بسته به استفاده و عملکرد صحیح در آن بخشی از سلامتی کاراکتر بازگردد، با اینحال از جهت دیگر اگر این نبرد را به حریف ببازید، امکان دارد سلامتی شما کاهش بیابد و بجای آن سلامتی حریف بالاتر برود. این بخش مهیج کننده و دلنشین می‌تواند هم ناجی شما در مبارزات باشد و هم کارتان را یکسره کند!

غیر از ضرباتی که خودتان به روش مستقیم روی حریف پیاده می‌کنید، محیط‌‌های نسبتا پویای بازی نیز به هیجان‌انگیزتر کردن مبارزات کمک شایانی کرده‌اند. مکان‌های مبارزات بازی از تنوع خوبی دارا هستند. سفینه فضایی برینیاک، تیمارستان آرکام، گاتهام و متروپلیس از نمونه استیج‌های بازی به شمار می‌روند. تمامی این استیج‌ها حاوی المان‌های پویایی هستند که می‌‌توان از آ‌ن‌ها در جریان مبارزات استفاده کرد. مجسمه‌ها، کامپیوترها و حتی آدمی که یک گوشه نشسته نیز از نمونه ابزاری هستند که میتوانید آن‌ها را روی سر حریف خراب کنید. به علاوه از طرف دیگر استیج‌های بازی شامل چندین بخش هستند که با یک ضربه محکم در شرایطی ویژه، این استیج‌ها به وسیله میان‌پرده‌ای مهیج کننده جا به جا می‌شوند.

Injustice 2

بخش مولتی‌ورس شما را برای مدت طولانی از بازی دور نخواهد کرد

با این وجود همراه با بخش داستانی، بازی بازهم خصوصیت‌هایی دارد که شما را برای مدتی طولانی‌تر پای خود بنشاند. یکی از دلنشین‌ترین حالت‌های بازی برای آن دست از افرادی که دوست دارند تنها بازی کنند، حالت مولتی‌ورس «Multiverse» اسم گذاری شده. حالت مولتی‌ورس داستانی کوتاه دارد که شما را با جهان‌های موازی فراوانی رو به رو می‌کند. در همه این جهان‌ها، بتمن‌ها، سوپرمن‌ها و جوکرهایی وجود دارند که عده ای از آن‌ها در جستجوی آرامش دنیا هستند و عده ای دیگر در جستجوی برهم ریختن آرامش. حالت این بازی چیزی شبیه به به Living Towerهای بازی Mortal Kombat است. جای جای نقشه‌هایی که در حالت مولتی‌ورس می باشد، ساختمان‌هایی قابل مشاهده است که در آن‌ها بیننده دسته‌هایی از قهرمان‌های مختلف هستیم که باید در مقابل آن‌ها ایستادگی کنید.

هر ساعت، هر روز و هر هفته، مساله‌های متفاوتی به این بخش اضافه می‌شوند که پیروزی در آن‌ها نیز جوایز خوبی در اختیارتان قرار می‌دهد. مساله‌های مختلف نیز قادر اند شامل شرایط ویژه مبارزه باشند. این که با قهرمانی ویژه مبارزه کنید، با شرایط و قوانینی ویژه در مقابل دشمنان قرار بگیرید یا حتی با خصوصیت‌های محدودتر سعی کنید دشمنان را از پای درآورید، از نمونه مساله‌های مختلف این بخش از بازی هستند که قادر اند به سادگی جلوی تکراری شدن بازی را برای‌تان بگیرند.

تمامی مبارزات، چه در قسمت داستانی، چه در قسمت مولتی‌ورس و چه در قسمت آنلاین، شما را به آیتم‌های متفاوتی می‌رسانند که Gear اسم دارند. بخش Gear نمونه دیگری از محتویات غنی بازی Injustice 2 است که ارزش بازی را بالاتر برده است. هر یک از کاراکترهای بازی حاوی ده‌ها آیتم مختلف هستند که می‌توان به وسیله آن‌ها کاراکتر را شخصی‌سازی کرد و ظاهری بطور کلی دارای اختلاف به آن بخشید. با این وجود نه تنها از لحاظ ظاهری، حتی با با کسب آیتم‌های ویژه و بالاتر رفتن سطح هر کاراکتر، می‌توان حتی قدرت کاراکتر را بالاتر هم برد.

 

این آیتم‌ها شامل لباس‌های کلاسیک عده ای شخصیت‌ها، اسلحه‌های گرم و سرد مختلف و حتی قالب‌های رنگی تازه برای لباس‌ها می‌شوند. ماسک یا کمربند تازه برای بتمن، زره‌ و اسلحه‌ای تازه برای ددشات، اسکین ریورس فلش برای کاراکتر فلش، کمانی تازه برای گرین آرو یا حتی سپرهایی دارای اختلاف برای زن چشمگیر، تنها گوشه‌ای از ده‌ها آیتم بخش Gear و شخصی‌سازی کاراکترها هستند. تمامی این ابزار نیز روی قدرت، توانایی‌ها، سیستم دفاع و حتی سلامتی کاراکتر تاثیر مستقیم می‌گذارند.

با این وجود نکته منفی مسئله این است که بسیاری از این آیتم‌ها وابسته به سیستم لوت هستند و اگر بخواهید تنها روی یک شخصیت برای شخصی‌سازی کار کنید، سیستم لوت بازی چنین اجازه‌ای به شما نخواهد داد و قادر نیستید به روش جداگانه و با پول درون بازی به خرید آیتم‌های مورد نظر هزینه کنید. از اینرو برای دست یافتن به آیتم‌های مورد نظر خود باید چشم به لوت‌ باکس‌هایی بدوزید که تمامی آیتم‌های آن شانسی هستند.

با اینحال بخش آنلاین بازی نیز شما را به مبارزه با دیگر بازیکنانی دعوت می‌کند تا طعم مساله اصلی بازی را خواهید بچشید. حالت‌هایی مانند مسابقات یک به یک به روش رنک‌بندی و غیر رنک‌بندی و حالت King of the Hill که می‌‌توانید به روش چند نفره یکدیگر را به مساله بکشید، از نمونه بخش‌های آنلاین بازی هستند. در طول مدتی که سعی داشتم در قسمت آنلاین بازی با دیگر بازیکنان خارج از کشور وصل شوم و با آن‌ها مبارزه کنم، سیستم مچمیکینگ بازی به آن صورت سریع رفتار نمی‌کرد. با اینحال مبارزه با دوستانی که در بازی آنلاین هستند بسیار سریع انجام می‌شود و بازی سخت مخصوصی ندارد. به علاوه از طرف دیگر در قسمت آنلاین، بازی معلومات مفیدی از شبکه جهانی وب شما مانند پینگ را به نمایش می‌گذارد تا متوجه مشکلات این بخش شوید و در صورت بالاتر بودن پینگ، دور بخش آنلاین را خط بکشید؛ چرا که این مسئله شدیدا به ضرر شما تمام خواهد شد.

Injustice 2

در آخر، باید بعد از تمامی محتویات بسیار خوب و پذیرفتنی این بازی مبارزه‌ای، به ستایش بخش گرافیکی بازی پرداخت. Injustice 2، چه از لحاظ گرافیک فنی و چه از لحاظ گرافیک هنری و تصویری، جای هیچ ایرادی باقی نگذاشته است. در طول تجربه چندین و چند ساعته‌ای که از بازی داشتم، هیچ باگ آزار دهنده‌ای مشاهده نشد. حتی در طول بازی هیچ نزول فریمی روی اعصاب شما راه نخواهد رفت و طعم تجربه‌ای یک دست و صیقلی را خواهید چشید. با اینحال بخش هنری بازی حتی فراتر از بخش فنی شما را شگفت‌زده خواهد نمود. از انیمیشن‌ها گرفته تا دیزاین تک تک کاراکترها و نکات‌شان، بطور کلی ثابت می‌کنند که استودیو ندررلم به خوبی برای بازی وقت قرار داده و احترام فراوانی برای کاراکترهای جهان دی‌سی قائل بوده است. کفایت می کند تنها یکدفعه با هارلی کویین رو به رو شوید تا به قدرت انیمیشن‌های صورت محشر بازی پی ببرید. Injustice 2 از لحاظ تصویری دلچسب و دلنشین، و از لحاظ فنی بدون ایراد رفتار می‌کند و به سختی می‌توان از آن ایراد گرفت.

به علاوه از طرف دیگر استودیو ندررلم برای بخش صوتی Injustice 2 هیچ چیزی کم نگذاشته است. برجسته‌ترین نکته پیرامون این مثال هم صداگذاری محشر شخصیت‌ها هستند. تمام شخصیت‌ها صداپیشه خوب خود را دارند و از لحاظ دیالوگ گویی نیز بسیار متنوع رفتار می‌کنند. حتی هر شخصیت در مقابل شخصیت مقابلش دیالوگ‌هایی کوتاه و دارای اختلاف دارد. بتمن در مقابل جوکر، سوپرمن در مقابل زن چشمگیر، ددشات در مقابل گرین آرو و بسیاری دیگر، هر یک حرفی برای گفتن در مقابل رقیب خود دارند. موسیقی‌ها و صداگذاری‌های محیط بازی نیز بسیار خوب هستند و جای ایرادی باقی نگذاشته‌اند.

دروازه هایج تازه ترین اخبار ایکس باکس وان را برای شما علاقه مندان به بازی های رایانه ای گردآوری کرده است. اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع