دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Mario Kart 8 Deluxe

بررسی بازی Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe باری دیگر ثابت می‌کند که نینتندو تا چه اندازه در توزیع یک بازی سرگرم‌کننده موفق است.

نینتندو با تولید و توزیع نینتندو سوییچ، تا اینجای کار توانسته توقعاتش را حداقل در عرصه‌ی فروش کنسول برآورده کند. تحقق این خواسته‌ تا حد فراوانی به دلیل توزیع The Legend of Zelda: Breath of the Wild، بازی تازه سری‌ی افسانه زلدا بود. حال با گذشت چند ماه از توزیع این کنسول، نینتندو با رفتار به وعده‌ی خود، Mario Kart 8 Deluxe، ورژن‌ی افزایش یافته ماریو کارت ۸ کالا سال ۲۰۱۴ کنسول Wii U را برای نینتندو سوییچ پخش کرده است. شخصیت‌های آشنای جهان نینتندو، گیم‌پلی فوق‌العاده دلچسب، موارد مختلف خودروها و بالاخره سرگرمی و سرگرمی و باز هم سرگرمی دقیقا همان مواردی است که از یک بازی ماریو کارت انتظار داشتم و Mario Kart 8 Deluxe‌ موفق شد آنها را برآورده کند.

برای دانلود از سایت آپارت اقدام کنید | تماشا در یوتیوب

برای آنها که آشنا نیستند؛ بازی Mario Kart 8 Deluxe کالایی در سبک ریسینگ است که در آن بازیکنان با گزینش شخصیت و خودروی مورد توجه‌ی خود وارد نبردی در پیست‌های الهام گرفته از بازی‌های کمپانی نینتندو می‌شوند. رقابت‌هایی عمدتا نفس‌گیر و بسیار نزدیک که تا تازه ترین لحظه امکان شکست در آن می باشد. بخش تک نفره این بازی حاوی خط داستانی نیست و شما تنها باید به رقابت به روش تکنفره یا چندنفره آفلاین و آنلاین هزینه کنید. اولین خصوصیت‌ای که با ورود به بازی توجه را جلب می‌کند افزودن هدایت اتوماتیک (Auto Steering) و گاز اتوماتیک (Auto Accelerate) به بازی است. با افزودن این خصوصیت بازیکنان کم سن و سال فرصتی خوب را برای تست Mario Kart 8 Deluxe، آن هم بدون خارج شدن از پیست به دست می‌آورند. قبل از این، نبود این خصوصیت حدودا دلیل می‌شد تا کودکان نتوانند در رقابت‌ها باقی بمانند. در کمال تاسف هدایت و گاز اتوماتیک به روش پیش‌فرض در بازی اکتیو است و بازیکن مدتی لحظه می برد تا متوجه افزودن این خصوصیت تازه شود.

Mario Kart 8 Deluxe شامل تمام بسته‌های الحاقی این بازی در Wii U و به علاوه از طرف دیگر حالت تازه ‌Battle Mode می‌شود. از نمونه محتوای بازی می‌توانیم به افزودن دو شخصیت Inkling Boy و Inkling Girl از سری Splatoon همراه با کینگ بو، Dry Bones و Bowser Jr از سری‌ی ماریو اشاره کنیم. همراه با این پنج شخصیت، بیننده افزودن خودروی ویژه و به علاوه از طرف دیگر جاده‌های تازه به خاطر حضور بسته‌های الحاقی هستیم. وانگهی حالت Battle Mode نیز چه در حالت آفلاین و چه در حالت آنلاین تنوع مخصوصی را به رقابت‌ها داده است. با ورود به گزینه Battle Mode میتوانید وارد یکی از پنج حالت تازه با اسم‌های Shine Thief ‌برای نگه داشتن روشنایی در بیشترین لحظه ممکن، نبرد کلاسیک Balloon Battle برای تعیین برترین بازیکن، حالت Renegade Roundup برای مبارزه با بهره برداری از گیاهان‌ Piranha، حالت Bob-omb Blast برای حمله و ترکاندن بادکنک‌های حریف و بالاخره حالت Coin Runners برای جمع‌آوری و نگه داشتن بیشترین سکه ممکن شوید. حالت تازه از لحاظ گیم‌پلی و نحوه رقابت همانقدر که متنوع است، می‌تواند تا مدت‌ها بازیکنان را سرگرم کند.

بازی از  حالت تازه Battle Mode با پنج مسابقه گوناگون خدمات رسانی می‌کند

بازی Mario Kart 8 Deluxe دقیقا از لحاظ گیم‌پلی شبیه به با ورژن‌ Wii U است؛ در چنین موقعیتی، در تمام حالت‌های بازی حتی به روش جزئی بیننده خصوصیت‌های اضافه خواهید بود. با گزینش نوع رقابت میتوانید شخصیت مورد توجه یا آواتار حساب کاربری Mii خودتان را انتخاب و به سرعت وارد نبردی نزدیک شوید. مانند قبلی در طول رقابت جعبه‌های مرموزی در مسیر قرار گرفته‌اند که با رد شدن از روی آنها قادر اید آیتم‌های ویژه‌‌ای را به روش تصادفی دریافت کنید. در چنین موقعیتی نحوه چرخش در پیچ‌ها یا نحوه‌ی با کسب توربوی ویژه ارزش فراوانی دارد؛ با اینحال مهمترین خصوصیت در طول بازی استفاده‌ی صحیح از آیتم‌ها برای از دور خارج کردن رقبا است. خوب یا بد در Mario Kart 8 Deluxe نیز بیننده زد و خوردهای بسیاری در طول رقابت هستیم که تا حدی از سرعت مورد انتظار رقابت می‌کاهد. با این وجود همین زد و خوردها خود دلیلی برای در رقابت ماندن است و تا تازه ترین لحظه کمتر پیش می‌آید که بتوان پیروز مسابقه را تعیین کرد.

در چنین موقعیتی بخش تکنفره لذت بخش است با اینحال بدنه‌ی اصلی Mario Kart 8 Deluxe را توانایی‌های چندنفره آفلاین و آنلاین تشکیل می‌دهد. شما میتوانید با بهره برداری از دو کنسول سوییچ و رابطه به روش بی‌سیم به رقابت با دوست خود هزینه کنید. از جانب دیگه توانایی تقسیم صفحه (Split Screen) فرصت مناسبی را برای نبردی تا چهار بازیکن به روش آفلاین ممکن می‌کند که تجربه آن بسیار لذت‌بخش است. حالت آنلاین نیز این دفعه بیننده بهبودهایی در سرورها و سرعت لودینگ است. برخلاف ورژن Wii U به ندرت با اخطار عدم یافتن بازیکن یا قطع رابطه با سرور روبرو می‌شوید و میتوانید به سرعت با ورود به بازی با ۱۱ بازیکن دیگر برای گرفتن مکان اول وارد رقابت شوید. وجود خصوصیت‌های نوشتاری برای ایجاد رابطهِ در چنین موقعیتی محدود با دیگر بازیکنان یا وجود امکان بهره برداری از آواتار حساب کاربری Mii، دلیل شده تا تنوع مخصوصی را از لحاظ تصویری در قسمت چند نفره بیننده باشیم. با این وجود هنوز هم بخاطر ضعف‌های کنسول نینتندو، مشکلاتی برای تجربه بازی در حالت آنلاین بهمراه دوستان‌تان می باشد. در چنین موقعیتی میتوانید با دوست خود وارد رقابت شوید با اینحال دعوت از دوستان‌ برای حضور در مسابقات بازهم ممکن نیست.

بازی Mario Kart 8 Deluxe Zoomg

حالت آنلاین تا ۱۲ بازیکن را خدمات رسانی می‌کند

بازی در کل حاوی ۴۲ شخصیت قابل بازی و به علاوه از طرف دیگر ۴۸ پیست مسابقه است که از لحاظ پیست‌ها ضروری است بگوییم تنوع بی مانند است. هر یک از پیست ها از یکی از سری‌های نینتندو الهام گرفته شده و آنقدر دلچسب دیزاین شده‌اند که از لحظه لحظه تجربه بازی در آنها لذت می‌برید. هر مسیر همراه با اختلاف در ظاهر، مساله‌های مخصوصی را نیز پیشروی‌‌تان می‌گذارد. با اسم مثال، همزمان با اینکه در یکی از مسیر‌ها بیننده حرکت سنگ‌های عظیم هستیم در نبردی دیگر سکوهای پرشی بلند برای از دور خارج کردن بازیکنان قرار گرفته‌ است.

با وجود این از لحاظ گیم‌پلی بیننده تغییراتی مثبت به خاطر افزودن بسته‌های الحاقی و شخصیت‌های تازه بودیم، با اینحال در قسمت گرافیکی در کمال تاسف افزایش‌ها بسیار انگشت‌شمار هستند. بازی از لحاظ هنری هنوز هم فوق‌العاده دلچسب است، با اینحال ولی باید گفت بیننده تغییری کلی در بافت‌‌ها و ظاهر شخصیت‌ها از لحاظ فنی و کیفیت نیستیم. در حقیقت به توجه به گذشت سه سال از انتشار Mario Kart 8، نینتندو تنها توانسته با گسترش رزولوشن بازی به ۱۰۸۰p و اجرای بازی روی نرخ ۶۰ فریم برثانیه کمی وضوح عکس ها را گسترش دهد. در کمال تاسف نینتندو مسئله‌ی ریمستر کردن بازی‌ها را وارد فاز تازه ای کرده و تنها بیننده تغییراتی کوچک در بازی‌های نسل تازه این تولیدکننده هستیم که کمی ناامید کننده است. در عرصه‌ی سایه‌زنی هم شبیه شماره قبل با استناد به جهت حرکت خودرو در پیست و مکان قرار گیری خورشید، بیننده تغییر در موقعیت نور هستیم. وانگهی با اینکه بازی بعد از سه سال برای نسل تازه کنسول کمپانی نینتندو معرفی شده، نینتندو حتی سعی نکرده است که به نحوی خصوصیت‌های بازی را با قابلیت لمسی صفحه نمایش سوییچ هماهنگ کند. با این وجود بر خلاف دیگر کمپانی‌ها مانند سونی که اصولا بازی‌های First Party آنها خصوصیت‌‌های جانبی کنسول‌هایشان را برای همگان به نمایش می‌گذارد؛ در بازی‌های نینتندو سوییچ بیننده تلاشی برای این مسئله نیستیم.

از بعد هنری نیز عده ای شخصیت‌ها حاوی انیمیشن‌های منحصر به فردی برای پیروزی و شکست هستند که در انتهای هر رقابت نمایش داده می‌شود. بازی‌های نینتندو اصولا از لحاظ فنی حرفی برای گفتن ندارند با اینحال از دید هنری عکس هایی به واقع چشم‌نواز را معرفی می‌دهند. دیزاین هر یک از مسیرها دلچسب و رنگارنگ کار شده و جهان بازی ماریو کارت دقیقا همان چیزی است که از آن انتظار داشتیم.

بازی Mario Kart 8 Deluxe Zoomg

در طول رقابت پیوسته نوای خوش موسیقی الکترونیک را می‌شنویم که برای هر یک از مسیرها به روش منحصر به فردی پخش می‌شود. نینتندو در قرار دادن موسیقی خوب برای هر مسیر موفق بوده و توانسته حس ضروری برای رقابت در هر یک از مسیرها را به بازیکن القا کند. در کل هر گوشه بازی که بروید حتما با یک موسیقی دلچسب روبرو خواهید شد. تکمیل کننده‌ی این موسیقی بی تردید صداگذاری خوب هر یک از شخصیت‌ها با آواهایی کوتاه است. گرفتن جعبه، پرتاب آیتم، زدن توربو یا دریفت محشر در پیچ‌ها هر یک صداگذاری باکیفیتی دارد و با اتمسفر کلی بازی و به علاوه از طرف دیگر موسیقی در هارمونی کامل قرار گرفته است.

Mario Kart 8 Deluxe در چنین موقعیتی از بعد گرافیکی بعد از چهار سال تغییر چندانی با ورژن‌ی Wii U نکرده با اینحال هنوز هم یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ شمرده می‌شود. اینکه آیا در زمان زیاد بازی تا چه اندازه توانایی دارد به سرگرم کردن‌تان ادامه دهد مسلما جای بحث دارد؛‌ با اینحال می‌توان گفت نینتندو باز هم در توزیع یک بازی سرگرم‌کننده موفق بوده است. گیم‌پلی متنوع با حالت‌های مختلف به روش آفلاین و آنلاین، آیتم‌های زیاد و خاص، شخصیت‌های اسم‌ آشنا و از همه مهمتر حضور موارد مختلف پیست‌های پر پیچ و خم، پتانسیل بسیاری را برای ممکن کردن ساعاتی لذت بخش دارند. اگر امکانش را دارید حتما تست Mario Kart 8 Deluxe را با اسم بهترین بازی سری ماریو کارت بیاد داشته باشید.

در دروازه هایج تازه ترین بازی های مارکت را برای شما نقد و بررسی خواهیم کرد. خواهشمندیم اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع