دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی تریلر E3 2017 بازی God of War

بررسی تریلر E3 2017 بازی God of War

با نمایش دومین تریلر بازی God of War، حال عده ای مسائل برای ما روشن شد، با اینحال در عین حال سوالاتی تازه ذهن‌مان را سرگرم می‌کند. با بررسی تریلر تازه بازی God of War همراه سایتهای اینترنتی باشید.

ممکن است اگر بگوییم بازی تازه God of War، مورد انتظارترین بازی سال ۲۰۱۸ به شمار می‌رود، اغراق نکرده باشیم؛ با این وجود با احترام به  Red Dead Redemption 2 و دیگر بازی‌های بزرگ. بعد از سال‌ها انتظار بالاخره برنامه ریزی شده است ابتدا سال ۲۰۱۸ از نو با یکی از پرطرفدار‌ترین کاراکترهای ایجاد شده تاریخ وارد ماجرایی تازه شویم. ماجرایی که نسبتا از ورژن‌های قبلی پیچیده‌تر، هیجان‌انگیزتر و صد با این وجود مرموزتر خواهد بود و قرار نیست تنها در نقش یک ماشین کشتار جمعی به دل خدایان بزنیم.

E3 سال قبلی و با اولین نمایش بازی God of War، کسی نبود که به شوق نیاید. کریتوس آمده بود و فضا و مکانی که در آن قرار داشت، هزاران پرسش برای علاقه مندان ایجاد کرد. بعد از این که کریتوس تک تک خدایان یونان را ریشه‌کن کرد و چیزی از آن‌ها باقی نگذاشت، برای خیلی‌ها پرسش بود که ادامه ماجرای ایشان چه خواهد شد و کریتوس به کجا خواهد رفت؟ اولین نمایش بازی که مو بر تن هر شخصی سیخ کرد، پرده از راز این پرسش بزرگ برداشت و معلوم شد که کریتوس سر وقت خدایان نورس رفته، خدایانی که هر یک قادر اند جثه‌ای در حد تایتان‌های یونان داشته باشند، قدرتی بیشتر از زئوس داشته باشند و تنوع آن‌ها شما را شگفت‌زده کند.

با شرایطی که می‌دانید، بعد از آن که متوجه شدیم جهان بازی در باب خدایان نورس است، به سرعت مقاله‌های مفیدی در باب خدایان، موجودات و جهان اسکاندیناوی تکمیل کردیم و تا جاییکه شرایط اجازه میدهد با آن‌ها آشنا شدیم. به علاوه از طرف دیگر اولین نمایش بازی پر بود از سوالات و نکات ریزی که بسیاری از شما دنبال جواب‌شان بودید و ما نیز به بررسی آن‌ها پرداختیم. حال تریلر دوم بازی که گیم‌پلی بیشتری را به نمایش می‌گذارد، باز هم حاوی سوالات و راز و رمز‌هایی است که بسیاری از ما دنبال جواب آن‌ها هستیم. در این مقاله سعی داریم تا با نگاهی عمیق‌تر به این تریلر، به جواب عده ای از سوالات خود برسیم.

پرسش‌های فراوانی است که می‌خواهم در این بررسی به آن‌ها جواب دهم. کریتوس اکنون کجاست؟ پسرش چه چیزی را می‌داند؟ آن زن چه کسی است؟ آن غول عظیم الجثه به چه دلیل مرده است؟ از همه مهم‌تر، آن سر چه کسی است که کریتوس به کمربندش آویزان کرده؟

 قبل از هر چیز ضروری به ذکر است که تمامی نکاتی که بیان خواهیم کرد تنها حدس و گمان‌هایی هستند که با استناد به معلومات موجود در افسانه‌شناسی نورس و آشنایی ما با کریتوس نوشته شده‌اند و باید برای جواب‌های قطعی، تا لحظه انتشار و تجربه بازی صبر کنیم.

همان‌طور که در گفتگو چند وقت واپسین کوری بارلوگ، کارگردان بازی God of War خواندیم، ایشان اطلاع داد که کریتوس برای به فراموشی سپردن آن هیولای وحشتناک درونش از یونان خارج شده تا مردم و آن سرزمین را فراموش کند. به علاوه از طرف دیگر ایشان اطلاع داد که همه چیز در God of War تازه معنا و معنی به خصوصی دارد. از نوشته‌های روی در و دیوار گرفته تا رو در رویی با خدایان و هیولاها که هر یک‌شان دلیل ویژه خود را دارند.

گاو

حال با استناد به این مسئله، می‌توان گفت تمام رمز و رازهایی که استودیو سانتا مونیکا در تریلرهای خود جای داده، بی ثمر نیستند و مثل عده ای کارگردان‌ها، تنها در جهت سرکار گذاشتن علاقه مندان دیزاین نشده‌اند! پس بگذارید ابتدا سر وقت اولین مورد تریلر برویم، جایی که بیننده رد و بدل شدن دیالوگ‌هایی بین کریتوس و پسرش یعنی آتریوس هستیم. اولین صحبت بین این دو، وقتی که آتریوس بیان می کند: «می‌خوای این کار رو انجام بدی؟» پرسش‌هایی بوجود می‌آورد که تا بازی را تجربه نکنیم، متوجه‌شان نخواهیم شد. با اینحال مسئله‌ای که برای ما آشکار می‌شود این است که کریتوس یک هدف دارد و آتریوس نیز که خیلی بهتر از خود کریتوس با جهان نورس آشنایی دارد، این جمله را با شک و تردید بیان می کند که در معرض نمایش گذاشته است هدف کریتوس، انجام کاری خطرناک است که می‌تواند باز هم  ایشان را به دردسر ناجوری بندازد. با اینحال دیالوگ بعدی جالب‌تر است:

 آتریوس: تو بهم گفتی من نفرین شدم.  تو فک می‌کنی من ضعیفم چون مانند تو نیستم.

کریتوس: تو همه چیز رو نمی‌دونی پسر.

آتریوس: نه، با اینحال حداقل اکنون حقیقت رو می‌دونم.

God of War

کریتوس نتوانسته قبلی وحشتناکش را پنهان کند

حقیقتی که پسر کریتوس از آن سخن بیان می کند، احتمال بسیار زیاد مرتبط به قبلی کریتوس و کارهایی که در ورژن‌های قبلی انجام داده است می‌شود، علی الخصوص کاری که با خانواده‌اش کرد. با اینحال با شرایطی که هم من می‌دانم و هم شما، مطمئنا آتریوس از کل مسئله با خبر نیست و بدین جهت است که کریتوس به ایشان بیان می کند تو همه چیز را نمی‌دانی. با اینحال بسیار محشر این‌ها همه حدس‌هایی است که مستقیما به جریان مرتبط می‌شود و تا وقتی که بازی نکنیم هیچ چیز را متوجه نخواهیم شد. از این جهت خوب است سر وقت نکته‌های جالب‌تری برویم که قادر اند شدیدا ذهن شما را درگیر کنند. با این وجود قبل از هر چیز امیدوارم شما مقاله‌های مرتبط به اسطوره‌شناسی جهان نورس را در سایتهای اینترنتی خوانده باشید، چرا که جواب بسیاری از پرسش‌ها، یا حداقل منطقی‌ترین حدس‌ها، از آن اطلاعاتی که قبلا نوشته‌ام نشات می‌گیرند.

گاو

با شرایطی که در مقاله‌های قبلی بیان کردم، بخش اعظمی از جهان نورس را غول‌ها تشکیل می‌دهند. حتی خدایان نورس نیز غول‌هایی درشت هیکل هستند و بدترین کابوس نورس یعنی سورت، عظیم‌‌الجثه‌تر از آن تایتان‌های یونانی است که کریتوس به سادگی از آن‌ها بالا و پایین می‌رفت. با این وجود نکته جالب مسئله این است که خدایان نورس قادر اند در حد و اندازه هیکل انسان‌های عادی ظاهر شوند.

یکی از این مواردی که وجود غول‌ها را در بازی God of War به طرز صد در صد تایید می‌کند، صحنه‌ای است که کریتوس و پسرش در یک منطقه برفی ظاهر می‌شوند و جنازه غول عظیمی که میخی در سرش فرو رفته مشاهده می‌شود. این غول به احتمال فراوان از دسته «یوتنار – Jotnar» است که به معنی همان غول‌های عظیم در جهان نورس است.

حال نکته جالب چیست؟ در افسانه‌های نورس، ادین خدای خدایان نورس و دو برادرش به اسم‌های  Vili و VE، شروع به کشتن تمامی غول‌ها کردند! ممکن است بازی در دورانی جریان داشته باشد که این سه برادر شروع به کشتن غول‌ها کرده‌اند و سعی دارند قدرت خود را به تمامی موجودات و مخلوقین زنده جهان زیرین و میدگارد ثابت کنند.

God of War

وجود غول‌های کلان‌پیکر می‌تواند مهیج کننده باشد، با اینحال آیا کریتوس مثل آن تایتان‌های بیچاره آن‌ها را از پا درخواهد آورد؟

با اینحال این جنازه در دست به کدام غول می‌تواند باشد؟ اگر مقاله معرفی ۹ جهان نورس را خوانده باشید، در باب میدگارد گفتم که خدایان با کشتن پدر غول‌های یخی به اسم «یمیر»، از پیکر بی‌جان ایشان جهان انسان‌ها را ساختند یا حداقل به میدگارد جان بخشیدند. یمیر غولی شدیدا عظیم‌الجثه بود که خدایان از گوشت ایشان زمین، از استخوان ایشان کوه‌ها و از خون آن دریاها را بوجود آوردند. گیاهان و درختان از موهای یمیر بوجود آمد و مغز ایشان ابرها را ایجاد کرد. با اینحال آیا این همان یمیر است؟ نمی‌توان گفت، با اینحال با استناد به اینکه ایشان یک غول یخی بود و با استناد به آن میخ توی سرش که می‌توان گفت صد در صد به وسیله یک خدا کشته شده است، می‌توان گفت این همان یمیر است تا با اجزای بدن ایشان جهان انسان‌ها شکل بگیرد با اینحال بسیار محشر یک مسئله دیگر هم این است که اگر دنیا با بدن ایشان شکل گرفته، پس چرا بیننده جنازه صحیح و سالم آن هستیم؟ این سوالی است که واقعا نمی‌توان به آن جواب قطعی داد و ممکن است ایشان یک یکی از چندین و چند غولی باشد که در جهان نورس پرسه می‌زنند. نمونه دیگری از نکته‌های جالب همین صحنه، وجود یک چکش فوق‌العاده بزرگ است که همراه با جنازه این غول قابل مشاهده است. بزرگ‌ترین و شناخته‌ شده ترین چکشی که در جهان نورس میشناسید چیست؟ مطمئنا میولنیر، چکش ثور، خدای رعد. با اینحال بسیار محشر واقعا نمی‌توان گفت این همان چکش است بدلیل آنکه چه دلیلی دارد که ثور چکشش را در اینجا رها کند؟‌ با این وجود کسی هم به غیر از ایشان قادر نیست میولنیر را حمل کند و از این جهت ایشان هر موقع که آن را نیاز داشت می‌تواند آن را احضار کند. با اینحال به هر حال ممکن است این یک چکش معمولی است که تنها برای کشتن این غول به کار برده شده است.

گاو

با اینحال مسئله‌ای که شدیدا خیلی‌ها را درگیر کرده، آن سر بریده شده‌ای است که کریتوس با خودش حمل می‌کند. ممکن است پیش از هرچیز فکر کنید آن سر در دست به هلیوس است، همانی که کریتوس در ورژن قبلی به بدترین شکل ممکن سرش را از تنش جدا کرد. با اینحال خوب دقت کنید، این سر تنها یک چشم دارد و چشم دیگر کور شده است. اکنون تئوری سرسام آور اینجا شکل می‌گیرد!

کدام یک از موجودات جهان نورس تنها یک چشم دارد؟ خوب است بگوییم کدام یک از خدایان نورس تنها یک چشم دارند؟ بازم هم می‌گویم اگر مقاله آشنایی با خدایان نورس را خوانده باشید، به سرعت جواب این پرسش را خواهید فهمید! ادین!

اُدین، خدای همه خدایان نورس تنها یک چشم داشت و چشم دیگرش را از دست داد. ایشان برای این که بتواند از شهد جادویی Well of Mimir بنوشد، مجبور شد یکی از چشم‌های خود را در سن جوانی فدا کند! اگر آن سر در دست به اودین باشد، همه چیز دیوانه کننده به ذهن خطور میکند! ممکن است با خود بگویید اودین از لحاظ جثه بزرگ‌تر از این حرف‌ها است، با اینحال بسیار محشر پیش‌تر هم گفته بودم که آن‌ها قادر اند در حد و اندازه هیکل انسان‌ها ظاهر شوند. با اینحال بسیار محشر اگر ادین، والا مقام‌ترین خدای نورس انقدر راحت سرش روی کمربند کریتوس تاب بخورد، مسئله کمی باورنکردنی به نظر نمی‌رسد؟

gow odin

با اینحال تئوری دیگری هم می باشد. اگر دقت کنید، چشم‌های این سر بی‌جان بازهم نور دارد و می‌درخشد. از این جهت می‌توان این حدس را زد که ایشان خدای نور یعنی بالدر «Baldr» باشد که می‌تواند به توجه به این که کشته شده است، بازهم از خود نور ساطع کند. کور شدن یک چشمش هم ممکن است به خاطر این باشد که کریتوس برای نشان دادن این که ایشان جلویش عددی نیست یک چشم نورانی‌اش را از ایشان گرفته است! با اینحال بسیار محشر مسئله منطقی‌تر این است که در اسطوره‌شناسی نورس، بالدر به وسیله نیرینگ‌های لوکی کشته شده است. از این جهت ممکن است بتوان گفت کریتوس سر وقت جنازه ایشان رفته و سرش را در دست گرفته است. می‌توان این تئوری را منطقی‌تر از سر بریده شده اودین دانست.

فکر کردن به هر سه تئوری موجود مهیج کننده است، با اینحال شما فکر می‌کنید کدام یک درست باشد؟

حال تئوری سومی هم هست که شدیدا می‌تواند درست باشد و با عقل جور در بیاید. با شرایطی که در باب ادین گفتم، ایشان برای پی بردن و آگاهی از آتی، باید به سوی چشمه‌ای به اسم میمیر می‌رفت و برای اینکه بتواند آن را بنوشد، یک چشم خود را فدا کرد. با اینحال خود میمیر «Mimir» چه کسی بود؟ میمیر در اساطیر اسکاندیناوی، به خدای دانش و خرد مشهور بود و آگاهی ایشان از هر چیزی دلیل شگفتی دیگران می‌شد. با شرایطی که در مقاله‌های قبلی خواندید، دو گروه از خدایان به اسم‌های آسیر‌ها و ونیر‌ها با هم ابتدا در جنگ بودند و میمیر در این بین کشته شد و سرش از تنش جدا شد. بعد از جنگ و ایجاد قرار داد صلح بین این دو گروه، ونیرها سر بریده میمیر را برای ادین فرستادند و ایشان به وسیله جادو و افسون، کاری کرد که سر بریده شده میمیر بتواند به سخن گفتن دربیاید و در مواقع ضروری راهنمای راه خدایان باشد! حال ممکن است کریتوس برای در مقابل در جهان ناشناخته نورس که هیچ‌کس را نمی‌شناسد، به نحوی این سر را به دست آورده تا در مواقع ضروری راهنمای راهش باشد! به نظرتان این از همه محتمل‌تر نیست؟

با اینحال بسیار محشر با شرایطی که پیش از هرچیز گفتم، هیچ کدام از این موارد قطعی نیست و ده‌ها خدا و صدها موجود مختلف در نورس وجود دارند که ممکن است این سر مرتبط به یکی از آن‌ها باشد. با اینحال بسیار محشر ما سه گزینه‌ای را بیان کردیم که نزدیک‌ترین مشابهت را به این سر بی‌جان دارند. ادین، بالدر یا میمیر؟ کدام یک؟ من که بعید می‌دانم ایشان ادین باشد و میمیر شانس بالاتری دارد.

 

گاور

با اینحال در صحنه‌ای دیگر، بیننده دو گرگ عجیب هستیم که به طرز مو سیخ‌ کننده‌ای در مه غلیظ و با نگاهی وحشتناک در حال راه رفتن هستند. پیش از هرچیز ممکن است با خود بگویید ایشان فنریر، پسر لوکی و وحشتناک‌ترین هیولای جهان نورس باشد. با اینحال بسیار محشر آن‌ها دو تا هستند و این تئوری دیگری را بوجود می‌آورد. فنریر دو پسر داشت که آن‌ها نیز گرگ‌های درنده‌ای به اسم‌های Skoll «اسکهول» و Hati «هاتعی» بودند. اسکهول به معنی شخصی که مسخره می‌کند و هاتعی به معنی کسی که تنفر می‌ورزد، گرگ‌های درشت هیکلی بودند که در میدگارد پرسه می‌زدند. این دو گرگ در بیشتر مواقع در تعقیب ارابه‌ آرواکر، حامل خورشید در آسمان و ارابه مانی، حامل ماه بودند. بالاخره در نبرد راگناروک، اسکهول و هاتعی این دو ارابه را به چنگ می‌آورند و این چنین می‌شود که تاریکی در نبرد راگناروک حکم‌فرما می‌شود. نمی‌توانم بگویم این دو گرگ دقیقا همین اسکهول و هاتعی هستند، بدلیل آنکه خود اُدین نیز دو گرگ به اسم‌های Geri و Freki دارد که ممکن است آن‌ها باشند با این وجود بسیار محشر ممکن نیست. با اینحال در کل نمی‌توان زیاد روی این گزینه بحث کرد، چرا که دو گرگ دیگر نیز در بخشی از تریلر، همان‌جایی که از مه پوشیده‌ شده است، در حال پرسه زدن هستند که برنامه ریزی شده است کریتوس آن‌ها را یک لقمه چپ کند.

با اینحال یکی از نکات جالب تریلر، جای است که صدای شخصیت مرموزی را می‌شنویم که مطمئنا مخاطب اصلی‌اش کریتوس است:

خیلی از خونه دور شدی نه؟ من فکر می‌کردم نژاد شما خیلی روشن فکر و خیلی بهتر از ما باشن.

god of war

زنی که در تریلر دیدیم یقینا یک جادوگر است

نمی‌توان به طرز قطع گفت این صدا برای چه کسی است، با اینحال به نظر من لوکی محتمل‌ترین شخص برای این دیالوگ باشد. برای آگاه شدن از جریان این دیالوگ بیاد منتظر معرفی بازی باشیم. با اینحال مسئله جالب این دیالوگ، در یک لحظه شدن آن با تصویری از خون‌خواری و آن هیولای درون کریتوس است که روی کوزه‌ای در مکانی عجیب می‌بیند. این نکته ممکن است به ما این مسئله را اعلام می‌کند که خدایان نورس به خوبی از قبلی کریتوس آگاه هستند و می‌‌دانند که ایشان چه بلاهایی سر خدایان یونان آورده است. این مسئله که خدایان نورس از قدرت و خطرناک بودن کریتوس آگاه باشند، نکته با مزه ای است که می‌تواند پیچش داستانی را وسیع‌تر کند و به علاوه از طرف دیگر کریتوس بداند که قرار نیست به این راحتی‌ها قبلی‌اش فراموش شود. ممکن است هم منظور لوکی، در کل ساکنین و خدایان یونان باشند که به آن‌ها تیکه انداخته!

با اینحال در صحنه بعد بیننده حضور زنی هستیم که نمی‌دانیم ایشان کیست؟ ایشان بیان می کند:

خدایان این قلمرو با اشخاص خارجی مهربان نخواهند بود، باور کن. وقتی اونا پیدات کنن، که مطمئنا هم پیدا می‌کنن، اونا شرایطو سخت می‌کنن.

نکته جالب این صحبت‌ها این است که به ذهن خطور میکند خدایانی از قبیل ادین و ثور، از حضور کریتوس آگاه هستند و با شرایطی که پیش‌تر گفتم، یقینا آن‌ها می‌دانند که کریتوس چقدر خطرناک است. با این تفاسیر آن‌ها حضور کریتوس را زنگ خطری می‌دانند که می‌تواند موقعیت و شرایط ۹ جهان نورس را شدیدا دگرگون کند! با اینحال به هر حال ایشان زنی است که یقینا کریتوس را درک می‌کند و از شرایط ایشان آگاه است. وقتی هم که ایشان کریتوس را یک فرد خارجی (فردی به غیر از تمام مخلوقین نورس) صدا می‌زند، می‌توان مطمئن بود که این زن خودش نیز یکی از خدایان یا یکی از مردم مهم جهان نورس است که به خوبی از شرایط اخلاقی خدایان آن قلمرو با خبر است. با اینحال آیا ایشان مادر آتریوس است؟ خیر. در عده ای معلومات پخش شده از بازی، آن زن با اسم The Witch in the Wood معرفی شده است. با اینحال به توجه به صحبت‌های ایشان، این مسئله بطور کلی معلوم شد که کریتوس تحت نظر است، چه از طرف اودین و دیگر خدایان و چه از لحاظ اودین و مخلوقین دور و برش.

گاو

حال بیایید در باب تبر باورنکردنی کریتوس صحبت کنیم. هنوز معلومات فراوانی در باب آن نمی‌دانیم، با اینحال این را خوب می‌دانیم که این تبر قدرت جادویی دارد و از همه بیشتر، این تبر مشابهت شدیدا فراوانی به چکش ثور یعنی میولنیر دارد. به دفعات دیدیم که کریتوس تبرش را پرت می‌کند و به هر طریقی این تبر به دستان ایشان باز می‌گردد. از این جهت یک تئوری دیگر برای جواب به این پرسش می باشد که چرا این تبر شبیه به به میولنیر رفتار می‌کند.

با شرایطی که یقینا می‌دانید، دو دورف (یکی از مشهورترین نژادهای جهان نورس) به اسم‌های بروکر «Brokkr»  و اِیتری «Eitri»، چکش اعجاب‌انگیز میولنیر را ایجاد کردند. با اینحال اگر این دو دورف این تبر را نیز  ساخته باشند چی؟ اگر مقاله‌های قبلی را خوانده باشید، به خوبی باید بدانید که دورف‌ها استاد تولید و ساز سلاح جنگی هستند و هیچ‌کسی هم در هیچ اسطوره‌شناسیی روی دست آن‌ها نیامده است. به علاوه از طرف دیگر در طول تریلر بیننده حضور دو دورف هستیم که با کمی دقت به خوبی متوجه خواهید شد که همراه با آن‌ها ابزار تولید و ساز یا به اصطلاح کرفتینگ می باشد. با این وجود ممکن نیست این دو تولید کننده تبر کریتوس باشند، با اینحال مسئله جالب این است که یقینا، کریتوس برای آپگرید این تبر در مقاطع مخلتف بازی، با دورف‌هایی رو به رو خواهد شد که آن‌ها این کار را برای ایشان انجام خواهند داد و قرار نیست هر جا که دل‌مان خواست قدرت‌های تازه به آن اضافه کنیم؛ که بسیار محشر از لحاظ من این گزینه واقعا خوب و جالب است.

God of War

با اینحال از کریتوس که بگذریم، جدی ترین شخصیت بازی کسی نیز به جز آتریوس. در اولین نمایش بازی بیننده این بودیم که آتریوس از کشتن حتی یک حیوان می‌ترسد و به خوبی هم قادر نیست نشانه‌گیری کند  با اینحال در نمایش تازه ایشان به سادگی دشمنان را می‌کشد، از سر و کول آن‌ها بالا می‌رود و تیر در مغز آن‌ها رها می‌کند؛ انگار که چندین سال است که یک جنگجو بوده!

به نظر شما آتریوس چرا قدرت مخصوصی مانند برق دارد؟ نکند ایشان این را از پدر بزرگش زئوس به ارث برده؟ یا ممکن است مادرش یکی از آن خدایان بالا رده نورس باشد؟

بگذریم، با اینحال مسئله جالب توجه این است؛ آتریوس حاوی قدرتی است که می‌تواند برق‌های کشنده‌ای ایجاد کند. با اینحال مسئله این است که تیر و کمان ایشان، مثل تبر کریتوس حاوی قدرت‌های جادویی نیست یا حداقل در تریلرهای به نمایش درآمده تمرکز مخصوصی روی نشان دادن جادوی روی این کمان صورت نمی‌گیرد؛ درست برعکس تبر کریتوس که چندین و چند بار بیننده تمرکز ویدیو روی قدرت و جادوی سرماییش بودیم. بدین جهت، یک نکته بوجود می‌آید که نمی‌توان روی آن مطمئن بود با اینحال تئوری با مزه ای می‌تواند باشد. با استناد به این که هنوز مادر این پسر ناشناخته است و نمی‌دانیم ایشان چه کسی است، و با استناد به نظریه مرتبط به قدرت ایجاد الکترسیته ایشان، می‌توان این حدس را زد که مادر ایشان یکی از خدایان نورس باشد و بدین جهت ایشان قدرت‌های مخصوصی دارد و در عین حال یک عنصر بنیادی هم چه برای کریتوس و چه برای جهان بازی به شمار می‌رود.

یکی از نکات جالب در باب اسم آتریوس این است که که اسم آتریوس اصلا در افسانه‌های نورس نیست، حتی اسم ایشان در افسانه‌شناسی‌های یونان یافت می‌شود! آترئوس اسم پادشاه شهری به اسم «مایسینی یا به زبان پارسی، موکنای» در ۹۰ کیلومتری شهر آتن است. آترئوس پدر آگاممنون، رهبر یونانیان در جنگ تروا و منلائوس بود. ولی باید گفت می‌توان این را هم گفت که اگر این آترئوس دقیقا پدر این دو فرزند باشد، بعید به ذهن خطور میکند که ایشان فرزند خونی کریتوس باشد. با اینحال نمی‌توان هم گفت که این پسرک دقیقا پادشاه مایسینی خواهد بود، چرا که ایشان همراه با کریتوس به افسانه‌های اسکاندیناوی سفر کرده و احتمالا ایشان یک کاراکتر بطور کلی اورجینال و اصیل از جانب سانتا مونیکا به شمار خواهد رفت. بر طبق این که این پسر کریتوس است، چیز عجیبی نیست که اسم پسرش را از اسامی یونانی انتخاب کند. در چنین موقعیتی ایشان اصلا اسم ایشان را صدا نمی‌زند و تنها به گفتن «پسر» بسنده می‌کند. با این وجود من بعید می‌‌دانم این پسر واقعا پسر خونی کریتوس باشد و دلایل متفاوتی هم در طول تریلر این مسئله را بیش از قبل روشن می‌کند.

گاو

با اینحال بی تردید، جدی ترین بخش تریلر، دقیقا مثل تریلر قبل، نمایش مار دنیا، یورمانگاند، مار عظیم‌الجثه نورس، خدای اژدهایان، پسر لوکی است. با شرایطی که در بررسی تریلر قبلی اشاره کردم، این مار عظیم‌الجثه در انتهای تریلر در دور دست دیده شد که روی زمین می‌خزید. با اینحال اکنون سانتا مونیکا ایشان را به طرز کامل نشان داد تا به طرز دیوانه‌واری هیجان‌زده شویم. تنها یک دیالوگ در این صحنه کافی بود تا هزاران تئوری بوجود بیاید و تک تک علاقه مندان را تشنه معلومات بیشتر کند. این مار در این صحنه و با ترجمه آتریوس، بیان می کند که می‌خواهد کمک کند! در این دیالوگ فوق‌العاده باورنکردنی، صحبت از کمکی می‌شود که یک سمت قراردادش پسر لوکی قرار داد و این خود به خود تمامی موجودات پلید نورس، از خود لوکی گرفته تا درنده‌ترین مخلوق نورس یعنی فنریر را وارد مسئله می‌کند و سمت دیگر پیمان، کریتوس قرار دارد؛ کسی که در کارنامه‌اش به خاک و خون کشیدن خدایان یونان قابل مشاهده است.

ثور، خدای رعد و یکی از مشهورترین خدایان نورس، در نبرد راگناروک، موفق شد یورمانگاند را بکشد با اینحال بجای آن خود ثور به وسیله نیش این مار کشته می‌شود. یکی از نکات جالب خدایان و در نقطه مقابل، تمامی دشمنان این خدایان اعم از غول‌ها و هیولاها این است که همگی از نبرد راگناروک با خبر هستند و می‌دانند که روزی در زمانی مخصوصا، این نبرد شروع خواهد شد و عظیم‌ترین اتفاقات و دگرگونی‌ها در افسانه نورس شکل می‌گیرد.

God of War

ایجاد شرط و شروط برای کمک کردن به یکدیگر، آن هم با عضو های خانواده لوکی خطرناک است؛ آیا کریتوس فریب لوکی را خواهد خورد؟

حال دیالوگ بین این مار و کریتوس می‌تواند ما را به این تئوری برساند که لوکی و دار و دسته‌اش سعی دارند تا با بهره برداری از کریتوس یکی یکی خدایان را نابود کنند تا کار اصلا به راگناروک نکشد! یا ممکن است هم آن‌ها نقشه‌ای در فکر دارند که به توجه به کریتوس قادر اند خدایان را تضعیف کنند. به علاوه از طرف دیگر با شرایطی که در ابتدای مقاله نوشتم، یقینا خدایان سرگرم کشتن و قتل عام غول‌هایی هستند که در دنیا در حال پرسه زدن هستند. از این جهت خصومت بین این دو جناح شروع شده و گروهی که انتظارش را نداشتیم زودتر از طرف مقابل کریتوس را یارکشی کرده است! نمی‌دانیم، با اینحال به هر میزان که هست، خیلی خفن است!

نکته مهم دیگری که باید به خاطر بسپارید، این است که خود لوکی و تمامی فرزندان و همسران و دار و دسته‌اش، همگی دغل‌باز هستند و برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری می‌زنند، پس می‌توان این گزینه را هم انتظار داشت که آن‌ها ممکن است با گول زدن کریتوس یا سر هم کردن داستانی، می‌خواهند ایشان را به جان خدایان بی‌اندازند. بیاد داشته باشید که لوکی، یک دختر هم دارد؛‌ ایشان هل، ملکه جهان مردگان است. در افسانه‌ها از هل با اسم عجوزه‌ای ترسناک گفته شده است که نیمی از آن زنده و نیم دیگر ایشان مرده است و تجلی حقیقی ترس و تاریکی به شمار می‌رود.

با این وجود در صحنه حضور یورمونگاند یک نکته جالب دیگر هم می باشد. درست همراه با یورمونگاند، بیننده مجسمه‌ای سنگی هستیم. این مجسمه در دست به ثور است که چکش خود را بالا گرفته است. هرچه که هست، لوکی و بچه‌هایش یک قدم از خدایان نورس، از اودین، از ثور و هر کسی که می‌شناسید جلوتر هستند؛ با اینحال چرا؟ بسیار محشر معلوم است! آن‌ها کریتوس را دارند!

 

میتوانید در بیشتر مواقع تازه ترین اخبار پلی استیشن ۴ را در دروازه هایج پیگیری کنید. توصیه میکنیم که درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع