دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

بررسی نسخه نینتندو سوییچ Just Dance 2017

نقد و بررسی ورژن نینتندو سوییچ Just Dance 2017

یکی از بازی‌های لحظه معرفی نینتندو سوییچ، بازی Just Dance 2017 بود. آیا این بازی توانسته از پتانسیل کنسول تازه نینتندو بهره ببرد و به یک بازی مفرح برای مهمانی‌ها مبدل شود؟‌ با سایتهای اینترنتی و بررسی این بازی همراه باشید.

از وقتی که نینتندو سوییچ معرفی شد، یکی از بزرگ‌ترین خصوصیت‌های این کنسول که نینتندو برروی آن مانور می‌داد، این توانایی بود که به گیمرها اجازه می‌داد کنسول خود را به مهمانی‌ها و دورهمی‌ها ببرند و همراه با دوستان خود، لحظات مفرحی را رقم بزنند. با استناد به این شرایط به ذهن خطور میکند بازی‌ای مانند Just Dance، کالا یوبیسافت، انتخاب خوبی برای افرادی باشد که قصد دارند همراه با دوستان خود لحظات شادی را سپری کنند. حدودا ۹ سال از لحظه معرفی اولین بازی سری جاست دنس می‌گذرد و یوبیسافت که وظیفه پیشرفت و نشر این بازی را بر عهده داشته است، آن را برروی پلتفرم‌های بسیار فراوانی معرفی کرده است. با اینحال ورژن نینتندو سوییچ Just Dance 2017، سعی کرده تا با بهره برداری از خصوصیت‌های ویژه این کنسول، کمی دارای اختلاف‌تر از ورژن‌های دیگر این بازی ظاهر شود.

مکانیزم این بازی، دقیقا مانند ورژن‌های قبلی سری جاست دنس است و اگر شما قبل از این فرصت تجربه یکی از ورژن‌های این بازی را داشته‌اید، بطور کلی با بازی آشنایی خواهید داشت. اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، شما در این سری بازی‌ها و در حالت‌های متفاوتی که پیشتر به آنها می‌پردازیم، باید حرکات رقصی را که برروی صفحه تلویزیون شما نقش می‌بندد، انجام دهید و بر با استناد به آن، امتیاز دریافت کنید. بنا بر کنسول‌های مختلف، نحوه تشخیص حرکات شما دارای اختلاف است. به طرز مثال، ایکس‌باکس برای تشخیص حرکات از کینکت استفاده می‌کرد و ورژن پلی‌استیشن نیز از دوربین پلی‌استیشن. با اینحال در کنسول سوییچ، به دلیل عدم وجود دوربین، تنها راه کنترلی شما، بهره برداری از جوی‌کان‌ها (کنترلرهای سوییچ) و به علاوه از طرف دیگر بهره برداری از گوشی هوشمندتان است.

بازی از روش نحوه حرکت جوی‌کان‌ها، حرکات شما را تشخیص می‌دهد و به شما امتیاز اختصاص می‌دهد. ورژن سوییچ بازی، می‌تواند تا ۶ بازیکن را به روش همزمان خدمات رسانی کند که دوتای این بازیکنان از روش جوی‌کان‌ها و ۴ بازیکن دیگر از روش موبایل هوشمند و اپ جاست دنس قادر اند بازی را تجربه کنند. نحوه بازی با موبایل هوشمند هم اینگونه است که شما با دانلود کردن اپ Just Dance از گوگل‌پلی یا اپ‌استور اپل، گوشی خود را به کنسول وصل می‌کنید و بازی توانایی این را دارد که با بهره برداری از حسگرهای مختلف تعبیه شده در موبایل هوشمند شما، حرکات شما را تشخیص دهد. در چنین موقعیتی که نحوه تشخیص حرکات شما به وسیله بازی صد در صد دقیق نیست، با اینحال این مسئله دلیل نمی‌شود که شما دچار سخت شوید. از آنجاییکه هدف اصلی جاست دنس، سرگرم کردن شما است که در این کار نیز تا حدود بسیار فراوانی موفق است.

Just Dance 2017

با اینحال در یک بازی ریتمیک که بر مبنای موسیقی ساخته شده است، جدی ترین نکته، تعداد آهنگ‌های بازی است. در این ورژن از بازی، بیش از ۴۰ موسیقی از خواننده‌های تازه و قدیمی می باشد. به علاوه از طرف دیگر اگر فکر می‌کنید که این تعداد برای شما کم است، میتوانید از سرویسی به اسم Just Dance Unlimited استفاده کنید. شما با پرداخت ماهیانه ۴.۹۹ دلار، میتوانید به بیش از ۲۰۰ آهنگ مختلف دسترسی پیدا کنید. با این وجود نکته خوب برای مصرف کنندگان کنسول نینتندو سوییچ، این است که این ورژن از بازی، به روش اتوماتیک حاوی ۳ ماه اشتراک رایگان خدمات Just Dance Unlimited است و شما میتوانید به مدت ۹۰ روز، از تمام آهنگ‌های این بازی استفاده کنید.

Ubisoft برای تنوع بخشیدن به بازی، ۵ حالت مختلف برای تجربه بازی در دست گیمرها قرار داده است. حالت اول، حالت استاندارد بازی است که شما از بین آهنگ‌های بازی، یکی را انتخاب می‌کنید و میتوانید به روش تکی یا چند نفره و در شکل تیم‌های مختلف، با هم برای به دست‌ آوردن امتیاز بالاتر به رقابت هزینه کنید. حالت دوم، که حالت تازه این بازی است، Just Dance Machine اسم گذاری شده. یوبیسافت برای تنوع بخشیدن به این بخش از بازی، سعی کرده یک جریان سورئال را نیز برای‌ آن محاسبه کند.. جریان از این برنامه ریزی شده است که بیگانه‌ها در حال آمدن به زمین هستند که سوخت سفینه فضایی‌شان تمام می‌شود و شما برای تامین سوخت سفینه آنها، باید برقصید! تحت این شرایط، آهنگ‌های پخش شده، تلفیقی از پنج سبک موسیقی مختلف هستند که شما باید تمام حرکات را به روش درست انجام دهید تا سوخت سفینه آنها تامین شود. حالت بعدی که به نحوی حالت آنلاین بازی است، به شما اجازه می‌دهد که در یک جدول رده‌بندی، با دیگر بازیکنان Just Dance به رقابت هزینه کنید و حتی در تورنومنت‌ها و مسابقات مخصوصی که به روش مرتب برگزار می‌شود، کمپانی کنید.

Just Dance 2017

حالت Dance Quest، حالتی است که شما باید در مقابل هوش مصنوعی به رقابت هزینه کنید و بازی را به اتمام برسانید. به این حالت میتوانید به چشم حالت داستانی یا کمپین بازی بنگرید. حالت آخر بازی نیز Sweat + Playlist اسم گذاری شده و بیشتر برای افرادی دیزاین شده است که می‌خواهند از این بازی با اسم یک ورزش بهره ببرند. شما میتوانید یک پلی‌لیست از آهنگ‌های دلخواه خود تهیه کنید و با آنها برقصید. تحت این شرایط، کالری‌های سوزانده شده جای امتیازها را می‌گیرند و در انتها به شما گفته می‌شود که چقدر ورزش کرده‌اید.

یکی از خصوصیت‌های بینهایت سرگرم کننده این ورژن از بازی که تنها برروی کنسول سوییچ می باشد، این است که شما میتوانید بازی را در حالتی که کنسول را به روش رومیزی استفاده می‌کنید، تجربه کنید. در چنین موقعیتی که صفحه کوچک نینتندو سوییچ، وقتی که تعداد از دو نفر بیشتر می‌شود، بازی کردن را بسیار سخت می‌کند با اینحال وقتی که دوست دارید تنهایی یا با یکی از دوستانتان بازی را تجربه کنید، میتوانید از کنسول تحت این شرایط استفاده کنید. در چنین موقعیتی که برای لذت بردن از بازی، شدیدا پیش نهاد می‌کنیم که کنسول را به تلویزیون وصل کنید.

ورژن نینتندو سوییچ بازی Just Dance 2017، صرفا یک پورت ساده از دیگر ورژن‌های این بازی است و اگر شما این بازی را برروی کنسول‌های دیگر تهیه کرده‌اید، الزامی به تهیه آن برای کنسول جدیدتان نیست. ولی باید گفت این بازی، هدف خود را به خوبی انجام می‌دهد و می‌تواند در جمع‌های دوستانه، شما را برای مدتی سرگرم کند. ولی باید گفت صفحه کوچک سوییچ، به شما این اجازه را نمی‌دهد که در مهمانی‌ها، در حالت رومیزی بازی را تجربه کنید. 

این بازی برروی کنسول نینتندو سوییچ بررسی شده است.

در دروازه هایج تازه ترین بازی های مارکت را برای شما نقد و بررسی خواهیم کرد. خواهشمندیم درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع