دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

راهنمای تروفی های بازی Horizon Zero Dawn

راهنمای تروفی های بازی زیبای Horizon Zero Dawn

در ماه اسفند بود که بازی Horizon Zero Dawn روانه مارکت شد و مورد استقبال محشر هواداران و منتقدین قرار گرفت. دنیایی که پر شده از ربات‌ها و تکنولوژی‌های مختلف و درمقابل، انسان‌هایی که سبک زندگی‌شان مثل دوره‌های ما قبل تاریخ است و با تیر و کمان به جنگ این ربات‌ها می‌روند. خیلی‌ از هواداران معتقد بودند که استودیو گوریلا گیمز، تولید کننده بازی Horizon Zero Dawn، نمی‌تواند در این راه موفق شود با این وجود تیم تولید کننده به خوبی با تولید این بازی پتانسیل بازیسازی خود را به نمایش گذاشت. حال در این مقاله تصمیم گرفته ایم راهنمایی از تروفی‌های بازی Horizon Zero Dawn را در دست شما علاقه‌مندان قرار دهیم تا شما مصرف کنندگان به توانید به سادگی تمامی تروفی‌های این بازی را دریافت کنید.

شرح تروفی: تمامی تروفی‌های بازی Horizon Zero Dawn را دریافت کنید.

برای دریافت این تروفی باید تمامی تروفی‌های بازی را دریافت کنید تا به اصطلاح بازی را پلات کنید. تروفی پلاتینیوم تازه ترین و با ارزش‌ترین تروفی هر بازی است.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: ۱۰ ربات را به روش غیر علنی از بین ببرید.

برای دریافت این تروفی پیش از هرچیز باید در قسمت خصوصیات خود به بخش «قدرت» رجوع کرده و توانایی Silent Strike را تهیه کنید. حال با در دست گرفتن این توانایی میتوانید به بخش‌هایی از نقشه بازی که ربات‌های مختلف قرار دارند رفته و با نزدیک شدن به آن‌ها، دکمه R1 را فشار داده و به روش غیر علنی، ربات‌ها را از بین ببرید. برای نزدیک شدن به ربات‌ها بهترین کار قایم شدن در چمن‌های بلند و سپس بهره برداری از سنگ است تا توجه آن‌ها را به سوی دیگر جلب کرده و در انتها با یک ضربه آن‌ها را از بین ببرید. برای دریافت این تروفی، این شیوه را می‌بایست روی ۱۰ ربات مختلف انجام دهید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: سه تن از دشمنان بازی را به دلیل توانایی Strike From Above بکشید.

نمونه دیگری از تروفی‌های بازی Horizon Zero Dawn که برای دریافت آن می بایست از شاخه قدرت بخش بروزرسانی بازی، توانایی Strike from Above را تهیه کرده و سه تن از دشمنان بازی را بکشید. با این وجود یادتان نرود که برای در دست گرفتن این توانایی ابتدا باید Silent Strike را تهیه کرده باشید. حال هر لحظه که روی یک تخته سنگ یا طناب و به عبارتی دیگر روی محیط مرتفعی باشید و پایین پای شما دشمنان بازی قرار داشته باشند، دکمه R1 را مشاهده خواهید کرد و با فشردن این دکمه دشمن مورد نظر را خواهید کشت. برای دریافت این تروفی بهترین مکان پایگاه‌های مرتبط به راهزن‌های بازی است.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: در طول مبارزات ۱۰ بار اجزای ربات‌ها را جدا کنید.

یکی از ساده‌ترین تروفی‌های بازی که در طول مبارزات آن را خواهید گرفت. برای دریافت این تروفی کفایت می کند ابتدا به دلیل توانایی شناسایی نقطه ضعف ربات‌ها، اجزا مهم آن‌ها را شناسایی کرده و با پرتاب تیر آن‌ها را جدا کرده و بردارید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید به دلیل تیرهای Tearblast اسلحه Sharpshot Bow (این اسلحه را میتوانید از فروشنده شهر مریدین تهیه کنید) کار خود را ساده‌تر کنید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: ۱۰ ربات که درمقایسه با حریق یا یخ غیر مستحکم بوده و در حال سوختن یا یخ زدن هستند بکشید.

نمونه دیگری از تروفی‌هایی که در طول جریان آن را خواهید گرفت. در قسمت پایانی بازی شرایط به شکلی در می‌آید که چه بخواهید و چه نخواهید این تروفی را دریافت خواهید کرد. ولی باید گفت اگر دوست داشتید در طول بازی و قبل از رسیدن به نقطه آخر تروفی مورد نظر را دریافت کنید، می‌بایست ابتدا ربات‌ها را اسکن کرده تا ببینید که نقطه ضعف آن‌ها کدام یک از این دو المان است. سپس با تیر آتشین خود یا بمب‌های یخی که در دست دارید به سوی آن‌ها شلیک کنید. یادتان باشد شلیک یک تیر آتشی یا یک بمب یخی نمی‌تواند تاثیر گذار باشد. با شلیک‌های پشت سر هم یک نوار ویژه بالای سر ربات‌ها ظاهر می‌شود که با پر شدن آن‌ها تاثیر یخ زدن یا حریق گرفتن را می بینید.

ربات‌هایی که نقطه ضعف‌شان حریق است:

 • Sawtooth
 • Glinthawk
 • Corruptor
 • Ravager
 • Snapmaw
 • Deathbringer
 • Corrupted Machines

ربات‌هایی که نقطه ضعف‌شان یخ است:

 • Trampler
 • Fire Bellowback
 • Rockbreaker

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: در طول مبارزات پنج بار اسلحه سنگین ربات‌ها را جدا کنید.

برخی از ربات‌های غول پیکر بازی (مانند ربات Thunderjaw) اسلحه سنگینی را با خود حمل کرده که به دلیل آن قادر اند شما را شدیدا اذیت کنند. حال به محیط Furrows Hunting Ground رفته تا با این ربات غول پیکر روبرو شوید. سپس به دلیل‌ی Tearblast Arrows اسلحه Sharpshot Bow به اسلحه سنگینی که روی پای Thunderjaw قرار دارد شلیک کرده و آن را جدا کنید. این کار را پنج بار انجام دهید تا تروفی مورد نظر را دریافت کنید. به علاوه از طرف دیگر برای اسپاون شدن از نو این ربات میتوانید Trial تازه ای را در همین محیط شروع کنید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: توانایی Override کردن را باز کرده و هفت نوع مختلف از ربات‌ها را Override کنید.

در طول بازی دانجن‌هایی بنام Cauldrons جای گرفته شده است که با وارد شدن به آن‌ها می‌بایست به قلب دانجن رفته و بعد از مبارزه کردن با یک Mini Boss قلب دانجن را که در حقیقت یک تکنولوژی است Override کنید. دانجن‌های مورد نظر روی نقشه بازی علامت گذاری شده‌اند.

حال برای دریافت این تروفی تنها کفایت می کند که تمامی این دانجن‌ها را باز کرده تا قادر باشید توانایی‌های تازه Override کردن را به دست بیاورید و سپس هفت گونه مختلف از ربات‌ها را Override کنید. به علاوه از طرف دیگر یادتان باشد که برای انجام این رفتار می‌بایست به روش غیر علنی کار خود را انجام دهید وگرنه ناکام خواهید ماند.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: ۳۰ دشمن انسان را هدشات کنید.

برای حاصل شدن این تروفی خوب است توانایی Concentration را از شاخه Brave بخش بروزرسانی درختی بازی تهیه کنید. با این توانایی وقتی که هدف گیری می‌کنید، میتوانید برای مدت کوتاهی لحظه را آهسته کرده تا بهتر هدف خود را شکار کنید. حال بعد از خرید این توانایی وارد کمپ‌های راهزن‌ها شده و آن‌ها را هدشات کنید. بعد از ۳۰ بار هدشات کردن دشمنان، این تروفی را دریافت خواهید کرد. حال اگر بازی را تمام کرده باشید، به محیط‌های صحرایی بازی بروید از آنجاییکه هر از گاهی دشمنان مورد نظر را می بینید که در حال عبور از جاده هستند و میتوانید آن‌ها را از پای در آورید.

اگر بعد از ۳۰ بار هدشات کردن تروفی مورد نظر را دریافت نکردید، نگران نباشید از آنجاییکه به دلیل باگ بازی امکان دارد همان اول تروفی به شما داده نشود و در زمان زیاد آن را دریافت کنید. با این وجود اگر بعد از ۱۰۰ بار هدشات کردن دشمنان تروفی را دریافت نکردید، بازی را از اول نصب کنید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی Grazer Training Dummiesهای منطقه نورا را یافته و آن‌ها را انجام دهید.

اگر در پایگاه‌های Mother’s Heart یا کمپ‌های تمرینی بازی دقت کرده باشید، یک سری عروسک‌های چوبی ساخته شده از ربات گریزر را مشاهده کرده‌اید. حال می‌بایست در منطقه نورا (Nora Region) تمامی این گریزرها را یافته و آن‌ها را نابود کنید. پیشتر تعداد گریزرهای هر بخش از منطقه نورا را برای شما خواهیم نوشت.

 • Rost’s House: هفت عدد
 • Mother’s Heart: دو عدد
 • Mother’s Watch: دو عدد
 • Mother’s Cradle: دو عدد
 • Nora Hunting Grounds: دو عدد
 • Mother’s Rise: دو عدد
 • Devil’s Thirst Camp: یک عدد
 • Mother’s Crown: دو عدد
 • Hunter’s Gathering : دو عدد
 • Two Teeth: یک عدد

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: از یک Weapon Coil یا Outfit Weave استفاده کرده و لباس یا اسلحه خود را اصلاح کنید.

در طول بازی با کشتن دشمنان آیتم‌هایی بنام Outfit Weave یا Weapon Coil را به دست می‌آورید که از روش آن‌ها میتوانید لباس و اسلحه خود را اصلاح کنید. برای مشاهده آیتم‌های مربوطه میتوانید به بخش Modification فهرست وسایل خود رفته و آیتم‌های موجود را ببینید. برای اصلاح کردن لباس یا اسلحه خود نیز میتوانید به بخش کرفت بازی رفته و از شاخه اسلحه یا لباس تفاوت مد نظر خود را انجام دهید. با این وجود با استناد به این شرایط یک سری از مادها هستند که برای اسلحه‌های مخصوصی تعبیه شده‌اند. پس اگر یک ماد را پیدا کردید و بر روی اسلحه حال حاضر شما جواب‌گو نبود، نگران نشوید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: حداقل یک عدد از تمامی گونه‌های ربات شناساگر را بکشید.                                                                                  

چند عدد از تروفی‌های بازی مرتبط به ربات‌ها و گونه‌های آن‌ها در طول بازی است. اولین دسته از ربات‌ها، شناساگر‌ها هستند که در اکثر نقاط بازی آن‌ها را مشاهده کرده‌اید. برای مشاهده شکل دقیق هر گونه از ربات‌ها میتوانید به بخش نوت‌بوک بازی مراجعه کرده و ربات‌های موجود در بازی را ببینید و پیشتر تنها اسم تروفی و مطالب مطرح شده تروفی را برای شما قرار خواهیم داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: حداقل یک عدد از تمامی گونه‌های ربات اکتشاف‌گر را بکشید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: حداقل یک عدد از تمامی گونه‌های ربات مبارزه کننده را بکشید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: حداقل یک عدد از تمامی گونه‌های ربات نقلیه (ربات‌هایی که از آن‌ها با اسم وسیله نقلیه می‌توان استفاده کرد) را بکشید.

Trophy Guide Horizon

توضیج تروفی: به سطح ۱۰ برسید.

نمونه دیگری از دسته تروفی‌هایی که به سادگی و با کمی فارم کردن در محیط و انجام ماموریت‌های مختلف میتوانید آن‌ها را به دست بیاورید. برای بالا بردن سطح خود تنها کفایت می کند کوئست‌ها و فعالیت‌های بازی را انجام دهید و همراه با آن به کشتار ربات‌ها هزینه کنید. برای نمونه Hunting Ground Trialها به خوبی قادر اند شما را لول آپ کنند. اگر تنها مراحل اصلی بازی را انجام دهید، نهایت به سطح ۳۰ برسید با این وجود با انجام Trialها و مراحل فرعی، براحتی میتوانید تا سطح ۵۰ پیش بروید. با این وجود با استناد به این شرایط فعالیت‌های دیگری نیز در جهان هورایزن جای گرفته شده است که به هیچ‌وجه شما را خسته نخواهند کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: به سطح ۲۵ برسید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: به سطح ۴۰ برسید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: به سطح ۵۰ برسید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی خصوصیات در معرض را یاد بگیرید.

بازی Horizon Zero Dawn حاوی ۳۶ توانایی مختلف است که به دلیل‌ی لول‌آپ شدن و انجام فعالیت‌هایی مانند بالا رفتن از ربات‌های Tallnecks (ربات‌هایی که مانند برج دیده‌بانی می‌مانند و با Override کردن آن‌ها میتوانید جزئیات نقشه بازی را ببینید) میتوانید پوینت‌های مرتبط به بروزرسانی خصوصیات خود را دریافت کنید. اگر مکررا به انجام فعالیت‌های مختلف هزینه کنید میتوانید به سادگی تا رسیدن به سطح ۴۰ تمامی خصوصیات موجود را تهیه کنید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: یک Tallneck را یافته و به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنید.

در جهان بازی، ربات‌های بزرگ و غول پیکری بنام Tallneck وجود دارند که حکم برج‌های مخابراتی بازی Far Cry را دارند. به عبارتی با بالا رفتن از این ربات‌ها و Overdrive کردنشان، معلومات آن‌ها را به دست می‌آورید. با کسب معلومات این ربات‌ها با نمایش جزئیات نقشه بازی قسمت مورد نظر برابری می‌کند. اگر به نقشه خود دقت کنید، آیکون ربات‌هایی را می‌بینید که آبی رنگ هستند و شکل و شمایل‌شان هم حدودا مانند زرافه است. اگر اولین Tallneck را Override کنید، این تروفی‌ها را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی:  اولین زیست‌گاه را از راهزن‌ها پس بگیرید.

در طول خط داستانی بعد از معرفی راهزن‌ها به شما جمجمه‌های آبی رنگی را می‌بینید که در حقیقت زیست‌گاه راهزن‌ها محسوب میشود. با در دست گرفتن اولین پایگاه این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: به هسته یا قلب اولین Cauldron رسیده و به اطلاعاتش دسترسی پیدا کید.

با شرایطی که قبلا گفته شد در جهان بازی یک سری دانجن جای گرفته شده است که آن‌ها را به روش یک آیکون ^ شکل خواهید دید. با این وجود چند ^ داخل هم  و با مقیاسی بزرگ‌تر را فرض کنید. حال اگر اولین دانجن را پاک‌سازی کرده و به هسته آن دسترسی پیدا کنید، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: امتیاز میانه (Half Sun Marks) هر Trial در یک Hunting Ground را به دست بیاورید.

مساله‌های Hunting Ground شامل سه Trial مختلف می‌شوند که هر Trial شامل سیستم امتیاز بندی متفاوتی است. حال اگر قادر باشید در هر Trial یک Hunting Ground امتیاز میانه را کسب کنید این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: حداقل در هر Trial یک مساله Hunting Ground، بالاترین امتیاز (Blazing Sun Marks) را به دست بیاورید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی ربات‌های داخل محیط آلوده شده را بکشید.

یکی از فعالیت‌هایی که برای بازی Horizon Zero Dawn مقرر کرده شده است، پاکسازی محیط‌هایی آلوده است که در آن‌ها ربات‌های آلوده‌ای قرار دارند. هر منطقه لول و سطح ویژه به خود را دارد و اگر شما یکی از این فضای‌ها را پاکسازی کنید، تروفی مربوطه را دریافت خواهید کرد. علامت محیط‌های آلوده یک دایره است که در وسط آن یک ضربدر قرار دارد.

Trophy Guide Horizon

نوضیح تروفی: تمامی Tallnecksها را یافته و معلومات‌شان را در دست بگیرید.

در کل پنج Tallnecks در بازی وجود دارند و همگی با آیکون‌های ویژه خود در نقشه بازی قابل دیدن هستند. شما میتوانید به سادگی آن‌ها را یافته و معلومات‌شان را در دست بگیرید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی زیستگاه‌ها را از راهزن‌ها پس بگیرید.

در جهان بازی ۶ پایگاه مختلف برای راهزن‌ها جای گرفته شده است که با پس گرفتن تمامی آن‌ها این تروفی را دریافت خواهید کرد. تمامی پایگاه‌ها از روش نقشه بازی برای شما در معرض هستند با این وجود برای مشاهده بهتر آن‌ها می‌بایست تمامی Tallneckها را به دست بیاورید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: به هسته تمامی Cauldronها رسیده و معلومات آن‌ها را در دست بگیرید.

در جهان بازی Horizon Zero Dawn چهار دانجن یا Cauldron جای گرفته شده است که با در دست گرفتن هسته تمامی آن‌ها میتوانید تروفی مربوطه را در دست بگیرید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی:‌ به امتیاز میانه هر Trial در تمامی Hunting Groundها برسید.

برای انجام این مساله‌ها تنها کفایت می کند مطابق با موردی که از شما خواسته شده است، رفتار کرده تا آن‌ها را به دست بیاورید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: بالاترین امتیاز را در تمامی Trialهای تمام Hunting Groundها به دست بیاورید.

جهان بازی شامل پنج محیط Hunting Ground دارای اختلاف است که هر یک شامل سه Trial دارای اختلاف می‌شوند. به عبارتی شما می‌بایست در ۱۵ Trial مختلف بالاترین امتیاز را کسب کنید. برای انجام مساله‌های بازی خوب است از ست لباس Shield Weaver استفاده کنید که انجام مساله‌ها را برای شما ساده تر می‌کند.

نکته دیگر این Trialها این است که تمامی آن‌ها زمانی هستند و اگر می‌‌خواهید آن‌ها را سریعا تمام کنید، خوب است از لول ۳۰ به بعد سر وقت آن‌ها بروید و سعی کنید اسلحه‌های Rare (همان اسلحه‌های بنفش رنگ) مانند Shadow Sharpshot Bow و Shadow Hunter Bow را در دست بگیرید. تحت این شرایط به سادگی هرچه تمام‌تر هر ۱۵ Trial را پشت سر خواهید گذاشت.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی ربات‌های آلوده موجود در جاهای آلوده را از بین ببرید.

در جهان Horizon Zero Dawn یازده منطقه آلوده قرار دارد که هر یک سطح بندی شده است. پس برای پاکسازی آن‌ها حتما سطح خود و وسایل و ابزارهایی را که در دست دارید درمقایسه با محیط سنجیده و سپس وارد رفتار شوید. بعد از پاکسازی تمامی این فضای‌ها تروفی مورد نظر را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی گونه‌های ربات‌ها را مشاهده کرده و آن‌ها را شناسایی کنید.

جهان بازی شامل ۲۶ گونه دارای اختلاف از ربات‌های مختلف می‌شود و در کمال تاسف در قسمت نوت‌بوک تا آن‌ها را شناسایی نکنید، اسم‌ آن‌ها را مشاهده نخواهید کرد. از این‌رو بهترین کار مراجعه به نقشه بازی و شناسایی ربات‌ها از روی نقشه است. پس سر وقت تمامی گونه‌ها رفته و آن‌ها را شناسایی کنید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: اولین دیتاپوینت Vantage را پیدا و آن را به دست بیاورید.

در Horizon Zero Dawn پنج نوع دارای اختلاف دیتاپوینت و آیتم ویژه می باشد که هر یک از آن‌ها اسم‌های متفاوتی مختص خود کرده‌اند که می‌بایست آن‌ها را در نقاط مختلف از نقشه یافته و در دست بگیرید. برای سهولت کار، بهترین شیوه این است که از برخی از فروشنده‌های بازی Treasure Mapها را تهیه کنید تا جای تمامی این آیتم‌ها برای شما به نمایش در آید. تنها کفایت می کند به محیط گفته شده رفته و به دلیل قدرت اسکن محیط خود، محل دقیق آیتم‌ها را پیدا کنید. پیشتر این Treasureها را معرفی خواهیم کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: اولین Metal Flower را به دست بیاورید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: یک پیکر چوبی را که به وسیله Banukها به جای مانده است پیدا کنید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: یک Ancient Vesel را که برای بار نخست به وسیله Old Oneها استفاده شده‌اند، به دست بیاورید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی پوینت‌های Vantage را به دست بیاورید.

بعد از پیدا کردن و برداشتن هر ۱۲ دیتاپوینت Vantage این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی Metal Flowersها را به دست بیاورید.

بعد از پیدا کردن و برداشتن هر ۳۰ Metal Flowers این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی Arnak’s Figureها را به دست بیاورید.

بعد از پیدا کردن هر ۶ Banuk Figures این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی Ancient Vesselها را به دست بیاورید.

بعد از پیدا کردن ۱۲ Ancient Vessel موجود در بازی، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

بازی Horizon Zero Dawn

شرح تروفی: یک تکنولوژی قدیمی را بازیابی کرده و از آن استفاده کنید.

Horizon Zero Dawn

با استناد به تصویر بالا در نقشه بازی محیطی به اسم Bunker را می بینید که با وارد شدن به آن متوجه یک درب بسته و چند مخزن برق می‌شوید که دوتای آن‌ها خالی است. حال شما باید دو Power Cell  را یافته و در جای خوب خود قرار بدهید. اولین مخزن قدرت در مرحله Womb On the Mountain قبل از خارج شدن از آن محیط باستانی است. اگر اتاق‌ها را بگردید میتوانید Power Cell اول را از همان ابتدای بازی در دست بگیرید. اگر یادتان باشد در ابتدای بازی که با الوی کودک Focus خود را پیدا کردید در یک غار قرار داشتید که با تکنولوژی‌های مختلف تجهیز شده بود. حال دو باره به همان غار (سمت راست پایین محیطی بنام Runes قرار دارد) برگشته و وقتی که به اولین درب بسته می‌رسید، پشت سر خود را نگاه کرده و به دلیل نیزه خود یخ‌های موجود را بشکنید و Power Cell دوم را به دست بیاورید. با این دو Power Cell میتوانید درب اول را باز کنید. با این وجود یک درب دیگر نیز بر سر راه شما قرار دارد که نیازمند سه Power Cell بوده که باید تمامی Power Cellها را در تمامی نقشه و مراحل بازی به دست آورده و در محل‌های خود قرار بدهید.

 سومین Power Cell در مرحله اصلی Maker’s End در بالاترین نقطه نقشه بازی (از طبقه ۱۲ میتوانید به نقطه مورد نظر دست پیدا کنید) قرار دارد و قبل از اینکه از مرحله خارج شوید، تمامی نقاط را خوب بگردید. چهارمین Power Cell در منطقه Grave Hoard است که یکی از مراحل اصلی نیز در همین منطقه انجام می‌شود و میتوانید Power Cell بعدی را به دست بیاورید. برای حاصل شدن پنجمین Power Cell در منطقه Gaia Prime می‌بایست محیط مربوطه را به دقت گشته و Power Cell بعدی را به دست بیاورید (اسم مرحله: The Mountain That Feel). حال به محیط Bunker و درب‌های بسته برگشته و با گذاشتن Power Cellها در محل مورد نظر و حل کردن معمای ساده این بخش، تروفی را به دست بیاورید.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تمامی متحدین خود را برای دفاع کردن دور هم جمع کنید.

برای دریافت این تروفی به هیچ‌وجه نباید مرحله اصلی The Looming Shadow را انجام بدهید. به عبارتی مرحله ۲۱ را انجام ندهید (از روش نوت‌بوک بازی میتوانید پیشرفت‌های خود را ببینید). حال سر وقت مراحل فرعی پایین که ۱۱ مرحله می‌شوند رفته و آن‌ها را انجام دهید. در طول بازی یک سری علامت تعجب سبز رنگ قرار دارد که در حقیقت شخصیت‌هایی از جهان بازی هستند که دیگر مراحل و فعالیت‌های بازی را مختص خود کرده‌اند.

 • Traitor’s Bounty و Queen’s Gambit
 • A Moments Peace
 • A Daughter’s Vengeance
 • Sun and Shadow
 • Honor the Fallen
 • Sunstone Rock
 • Hunting for The Lodge و Hunter’s Blind و Deadliest Game و Redmaw

اگر هرکدام از این کوئست‌ها هنوز برای شما در معرض نیست، به این دلیل است که از لحاظ داستانی هنوز پیشرفت‌های ضروری را انجام نداده‌اید.

حال دو نکته این وسط مهم است. اولین نکته اینکه نوع دیالوگ‌های شما و رابطه برقرار کردن‌تان با سایرین اصلا در گرفتن یا نگرفتن این تروفی تاثیر ندارد. دوم اینکه کشتن یا زنده نگه داشتن شخصیت Nil در مرحله فرعی Cause for Concern اثری در تروفی ندارد از آنجاییکه اصلا جز متحدین الوی نیست.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: تروفی داستانی که آن را از دست نخواهید داد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: به Uthid و Itamen، فرزند پادشاه، کمک کنید تا از چنگال Shadow Carjaها فرار کنند.

برای حاصل شدن این تروفی ابتدا می‌بایست دو مرحله جانبی Traitor’s Bounty و Queen’s Gambit را انجام دهید. با پیش‌روی در خط داستانی، مرحله جانبی Traitor’s Bounty برای شما در معرض قرار خواهد گرفت. با انجام این قسمت کار خط داستانی مرحله جانبی Queen’s Gambit نیز برای شما باز خواهد شد. وقتی که این دو کوئست را انجام دهید، تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide Horizon

شرح تروفی: سطح خود را در Hunters Lodge بالاتر برده و در شکست دادن Redmaw به Talanah کمک کنید.

برای دریافت این تروفی باید مراحل مرتبط به Hunter’s Lodgeها را انجام دهید.

میتوانید در بیشتر مواقع تازه ترین اخبار پلی استیشن ۴ را در دروازه هایج پیگیری کنید. توصیه میکنیم که اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع