دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

راهنمای تروفی های بازی Tekken 7

راهنمای تروفی های بازی Tekken 7

بازی Tekken 7 نیز روانه مارکت شد تا بعد از یک غیبت طولانی، باز هم هواداران این سری را گرد یک دیگر جمع کند. این بازی از همان ابتدا و شروع کردن بخش داستانی، نوید یک روایت خوب و هیجان انگیز را می‌دهد. جدای از آن موردی که در بازی Tekken 7 شما را به خود جذب خواهد نمود، گیم‌پلی و سیستم مبارزات است که با پایبند بودن به قدمت ۲۰ ساله خود، تنها سعی کرده آن‌ها را با المان‌های تازه به روز کند. حال بازی Tekken 7 جز آن گروه از بازی‌های مبارزه‌ای است که با کمی وقت گذاشتن به سادگی میتوانید تروفی‌های آن را به دست بیاورید.

معلومات کلی

 • ·       درجه سختی تروفی‌ها: ۳ از ۱۰
 • ·       مدت لحظه تقریبی برای پلاتینیوم کردن بازی: ۱۰ ساعت
 • ·       تروفی‌های آفلاین: ۳۸ عدد (۲۲ تروفی برنز، ۱۳ تروفی نقره‌ای و ۳ تروفی طلا)
 • ·       تروفی‌های آنلاین: پنج عدد (چهار تروفی برونز و یک تروفی پلات)
 • ·       تروفی‌هایی که آن‌ها را از دست خواهید داد: ندارد
 • ·       تروفی‌هایی که گلیچ دارند: ندارد
 • ·       آیا حاوی تروفی سختی است: خیر
 • ·       کمترین تعداد دفعات بازی کردن: به اتمام رساندن بخش اصلی جریان و بازی کردن ۱۰ مرحله از بخش فرعی جریان

شرح تروفی: تمامی تروفی‌ها را در دست بگیرید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: یک مسابقه Ranked را برنده شوید

از روش منوی بازی وارد بخش آنلاین و مسابقات Ranked شوید. حال از روش گزینه Warm Up یا Match List حریف خود را انتخاب کرده و به بازی کردن هزینه کنید. با اولین برد خود در مسابقات Ranked این تروفی را دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید با دوستان خود در این بخش بازی کنید، کفایت می کند همزمان وارد بخش Match List یا Warm Up شده و در صورت مشاهده یکدیگر، درخواست فرستاده و مسابقه دهید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: یک Player Match را برنده شوید

از روش منوی بازی وارد بخش Player Match شده و با دیگر بازیکنان مسابقه دهید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید یک Session ساخته و دوستان خود را دعوت کرده و به بازی کردن هزینه کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: یک مبارزه را در تورنومنت‌های بازی برنده شوید

نمونه دیگری از تروفی‌های آنلاین بازی، مرتبط به تورنومنت‌ها است که از روش منوی آنلاین، میتوانید وارد این بخش شوید. در حقیقت تورنومنت‌ها از ارزش بالایی دارا هستند چونکه با اول تا سوم شدن در این مسابقات، پول فراوانی به دست خواهید آورد. حال در جریان یکی از تورنومنت‌ها، با پیروزی در یکی از مسابقه‌های خود، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۱۰ مسابقه آنلاین انجام دهید

برای دریافت این تروفی اصلا مهم نیست برنده شوید یا بازنده، مهم این است که ۱۰ مسابقه آنلاین را انجام دهید. به سادگی میتوانید با تولید یک Session خصوصی میان خود و یکی از دوستان‌تان، این تروفی را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: سه بار پشت سر هم در Treasure Battle برنده شوید

یکی از راحت‌ترین تروفی‌های بازی که با تجربه بخش Treasure Battle به سادگی میتوانید آن را به دست بیاورید. وقتی با یک شخصیت برای بار نخست بازی می‌کنید، به دلیل پایین بودن سطح بازیکن، حریف‌هایی با درجه سختی راحت در مقابل شما قرار می‌گیرند. حال با برنده شدن سه بازی پشت سر هم میتوانید این تروفی را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: سه مبارزه ویژه در Treasure Battle را برنده شوید.

در طول Treasure Battleها بعد از چند مبارزه به مبارزه‌‌ی ویژه می‌رسید. این مبارزات از درجه سختی بالایی دارا بوده و شدیدا شما را به مساله می‌کشند. اگر  سه مبارزه ویژه را در این بخش برنده شوید، تروفی مورد نظر را دریافت می‌کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: بخش پیش سود جریان بازی را به اتمام برسانید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: چپتر اول بخش داستانی را به اتمام برسانید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: چپتر هشت بخش داستانی را به اتمام برسانید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: چپتر ۱۳ بخش داستانی را به اتمام برسانید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: اپیلوگ پایانی بخش داستانی را بنگرید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: سه چپتر از بخش داستانی شخصیت‌ها را به اتمام برسانید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۱۰ چپتر از بخش داستانی شخصیت‌ها را به اتمام برسانید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: در قسمت تمرینی، میزان آسیب رسانی خود به حریف را به رقم ۵۰ هزار برسانید

وقتی که وارد بخش تمرینی می‌شوید، میتوانید کل میزان آسیب‌هایی را که به حریف تمرینی خود می‌رسانید ببینید. حال آن‌قدر ضربه وارد کنید که این رقم به ۵۰ هزار برسد و تروفی مورد نظر را به دست بیاورید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۲۰ عدد Treasure Box به دست بیاورید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۵۰ عدد Treasure Box به دست بیاورید.

برای دریافت این تروفی باید بخش Treasure Battle را تجربه کنید. در این بخش بعد از هر بازی یک صندوق دریافت خواهید کرد. حال وقتی که این صندوق‌ها به ۲۰ عدد و ۵۰ عدد برسد، دو تروفی دریافت خواهید کرد.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: آکوما را در قسمت آرکید یا مبارزه ویژه Treasure Battle شکست دهید

وقتی که در قسمت آرکید بازی می‌کنید، برخی وقت‌ها بعد از مبارزه با دویل کازومی امکان دارد یک مبارزه دیگر برای شما مقرر کرده شود که با شخصیت آکوما است. حال اگر قادر باشید این مبارزه را پیروز شوید، تروفی مورد نظر را دریافت خواهید کرد. با این وجود این تروفی را در قسمت Treasure Battle نیز میتوانید به دست بیاورید که از لحاظ لحظه بازی کردن، مدت لحظه بیشتری را باید صرف کرده تا به مبارزه ویژه با آکوما برسید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: دویل کازومی را در قسمت آرکید یا مبارزه ویژه Treasure Battle شکست دهید

این تروفی نیز مثل تروفی قبل است و به سادگی میتوانید آن را در قسمت آرکید به دست بیاورید. چونکه در بیشتر مواقع پنجمین حریف در مقابل شما کازومی خواهد بود که بعد از یک راند شکست دادن کازومی، باید با دویل کازومی مبارزه کرده و در صورت برد، این تروفی را دریافت می‌کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به یک Perfect Victory دست پیدا کنید (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

زمانی به Perfect Victory دست پیدا می‌کنید که مبارزه خود را بدون آسیب دیدن، برنده شوید. حال سر وقت بخش آرکید یا Treasure Battle که حاوی مبارزات ساده‌ای هستند رفته و این تروفی را به سادگی به دست بیاورید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به Great Victory دست پیدا کنید (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

زمانی به Great Victory می‌رسید که نوار سلامت شما در شرایط بحرانی باشد و حریف خود را شکست دهید. در Treasure Battle‌ها به سادگی میتوانید این تروفی را دریافت کنید. چونکه وقتی که نوار سلامت شما به شرایط بحرانی می‌رسد، میتوانید از Rage Art خود استفاده کرده و آسیب جدی را به حریف خود وارد کنید. حال اگر در لحظه خوب از Rage Art استفاده کنید، حریف خود را شکست خواهید داد و Great Victory برای شما ثبت خواهد شد.

Trophy Guide / Tekken y

شرح تروفی: ۱۰ بار از Homing Attack استفاده کنید (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

نمونه دیگری از ساده‌ترین تروفی‌های بازی که در همان ابتدا آن را در یافت خواهید کرد. برای یادگیری و بهره برداری از Homing Attackها تنها کفایت می کند به بخش راهنمای ضربات شخصیت‌های بازی مراجعه کنید. حال بیننده آیکون‌های آبی رنگی هستید که یک دایره سفید رنگ وسط آن است. این‌ها ضربات Homing شما هستند. برای نمونه ضربه شخصیت کازویا با فشردن چپ + دایره انجام می‌گیرد که Flash Tornado اسم گذاری شده. این کار را ۱۰ بار در همان ابتدا مسابقه خود انجام داده و تروفی مورد نظر را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: در یک ضربه هوایی میزان آسیب رسانی خود را به بیش از عدد ۷۰ برسانید (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

این تروفی را در قسمت داستانی به سادگی میتوانید دریافت کنید. در چپتر دوم بازی وقتی که از روش کازویا با Jack-4ها مبارزه می‌کنید، میتوانید با بهره برداری از دکمه L1 + مربع این تروفی را دریافت کنید. با این وجود پیش از هرچیز درجه سختی بازی را روی درجه راحت قبلی و یکی از Jack-4ها را در گوشه‌ی نمایشگر گیر بیاندازید. حال با تکرار ضربه‌ی گفته شده و به دلیل‌ی درجه سختی راحت بازی، میتوانید میزان آسیب رسانی خود را گسترش دهید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: سه بار یک کمبوی ۱۰-Hit را اجرا کنید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

برای دریافت این تروفی وارد بخش تمرینی شده و به لیست راهنمای ضربات خود بروید. با استناد به این شرایط ضربه‌هایی وجود دارند که یک کمبوی ۱۰-Hit (کمبوی که برای اجرای آن باید ۱۰ دکمه مختلف را فشار دهید) به حساب آمده و با مارک کردن آن روی نمایشگر، میتوانید آن‌ها را انجام دهید. مهم نیست که حریف شما ضربه بخورد یا نه، مهم این است که این کمبو را به خوبی اجرا کنید. از این‌رو سر وقت شخصیت کاتارینا رفته و از روش منوی راهنما، کمبوی ۱۰ حرکتی وی را مارک کنید که از سادگی بالایی دارا است. حال سه بار این کمبو را اجرا کرده و تروفی مورد نظر را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۱۰ پیچ خوردگی را بوجود آورید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

در طول بازی ضربه‌هایی هستند که با آیکون سبز رنگ در منوی راهنمای شما قرار داده شده‌اند و از روش آن‌ها، وقتی که به حریف ضربه می‌زنید، به روش چرخشی به هوا پرتاب می‌شوند. حال در قسمت داستانی بازی که ساده‌ترین بخش برای این تروفی است میتوانید تروفی مربوطه را به دست بیاورید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۱۰ بار از Power Crush استفاده کنید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

نمونه دیگری از ساده‌ترین تروفی‌های بازی Tekken 7 که از روش کمبو‌هایی که آیکون قرمز رنگ دارند، میتوانید به دست بیاورید. برای نمونه کمبوی Soul Thrust شخصیت کازویا از روش دکمه‌های راست + مثلث انجام می‌شود و از روش این کار حرکت Power Crush را اجرا خواهید کرد. حال ۱۰ بار از این طریق به حریف خود ضربه زده تا تروفی مورد نظر را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۱۰ بار از Rage Drive خود استفاده کنید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

Rage Driveها یکی از حرکات ویژه شخصیت شما هستند که در حالت Rage اکتیو می‌شوند. به عبارتی تحت این شرایط یا میتوانید از Rage Art استفاده کنید یا میتوانید به دلیل‌ی Rage Drive به حریف خود آسیب جدی وارد کنید. اگر در طول مبارزه‌ی خود ۱۰ بار از Rage Drive استفاده کنید، این تروفی را به دست خواهید آورد. بهترین بخش برای دریافت تروفی Overdrive بخش تمرینی بازی است. شخصیت King را برداشته و وارد بخش تمرینی شوید و از روش تنظیمات، حالت Rage را اکتیو کنید. حال مکررا با فشردن و نگه داشتن دکمه‌های پایین + چپ + مربع + مثلث، حرکت Rage Drive را اجرا کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۲۰ بار از Rage Art خود استفاده کنید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

مثل تروفی قبل وارد بخش تمرینی شده و در قسمت تنظیمات حالت Rage را اکتیو کنید. سپس ۲۰ بار از Rage Art روی حریف خود استفاده کرده و تروفی مورد نظر را دریافت کنید. برای بهره برداری از Rage Art تنها کفایت می کند دکمه R1 را فشار دهید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: از روش Rage Art، پنج بار حریف خود را شکست دهید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

در طول مبارزات بگذارید حریف شما به کمترین میزان نوار سلامت خود برسد و خودتان نیز در حالت Rage قرار داشته باشید. پیشتر از Rage Art استفاده کرده و حریف خود را به دلیل‌ی این ضربه شکست دهید. پنج بار این کار را انجام دهید تا تروفی مورد نظر را دیافت کنید.

Trophy Guide / TEkken 7

شرح تروفی: به سطح ۱st Dan پیشرفت پیدا کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به سطح Initiate پیشرفت پیدا کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به سطخ Brawler پیشرفت پیدا کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به سطح Warrior پیشرفت پیدا کنید.

برای دریافت این سه تروفی باید حدودا ۶۰ الی ۷۰ مبارزه در قسمت Treasure Battle را برنده شوید. دلیل انتخاب Treasure Battle هم این است که در این بخش به سرعت میتوانید شخصیت خود را لول‌آپ کنید. یادتان باشد که هر شخصیت، لول‌آپ ویژه به خود را دارد. پیشتر میتوانید لیست اسم‌گذاری سطح بازیکنان در بازی Tekken 7 را ببینید.

 • Beginner
 • ۹th Kyu
 • ۸th Kyu
 • ۷th Kyu
 • ۶th kyu
 • ۵th kyu
 • ۴th kyu
 • ۳rd Kyu
 • ۲nd kyu
 • ۱st kyu
 • ۱st Dan (دریافت تروفی این می‌تواند جالب باشد)
 • ۲nd Dan
 • ۳rd Dan
 • ۴th Dan (دریافت تروفی تکنیک‌های تو چشمگیر هستند)
 • ۵th Dan
 • ۶th Dan
 • ۷th dan
 • ۸th dan (دریافت تروفی Roar!)
 • ۹th Dan
 • ۱۰th Dan
 • ۱۱th Dan
 • ۱۲th Dan (دریافت تروفی مبارز خون گرم)

با این وجود اگر همینطور به بازی کردن ادامه داده و شخصیت خود را لول‌آپ کنید، به دان ۱۰۰ خواهید رسید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: وقتی که در حالت Rage هستید، میزان آسیب رسانی خود به حریف را به کل ۱۰۰۰ برسانید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

برای دریافت تروفی مورد نظر وارد بخش تمرینی شده و از بخش تنظیمات حالت Rage  خود را اکتیو کنید. حال آن‌قدر به حریف خود ضربه وارد کنید تا کل میزان آسیب رسانی که روی نمایشگر داده می‌شود، به رقم ۱۰۰۰ برسد.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: پنج Rage Art را دفاع کنید. (شامل بخش مبارزات آفلاین دونفره نمی‌شود)

برای دریافت این تروفی به بخش تمرینی رفته و وارد تنظیمات مرتبط به CPU شده و در قسمت درجه سختی، گزینه Ultra Hard را انتخاب کرده و حالت Rage حریف خود را نیز اکتیو کنید. حال D-Pad را در طول بخش تمرینی عقب نگه داشته تا Rage Artهای حریف را دفاع کنید. بعد از پنج بار دفاع کردن، تروفی مورد نظر را دریافت می‌کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۲۰ حریف را که از رنک بالاتری دارا هستند، شکست دهید.

تنها بخشی که میتوانید این تروفی را دریافت کنید، Treasure Battle است. وقتی که به سطح دان یک می‌رسید، حریف‌های در مقابل شما معمولا از رنک و سطح بالاتری دارا هستند. حال با شکست دادن ۲۰ حریف با رنک بالاتر از شما، میتوانید این تروفی را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: با انجام یک حرکت حریف خود را به طبقه زیرین محیط بفرستید

برای نحوه گرفتن این تروفی به مطالب مطرح شده تروفی «جایی می‌روی؟» توجه داشته باشید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: با انجام یک حرکت حریف خود را به قسمت دیگر نقشه بازی پرتاب کنید

برای دریافت این تروفی به مطالب مطرح شده تروفی «لطفا به پدرم چیزی نگو» توجه داشته باشید

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به پایین‌ترین طبقه نقشه Forgotten Realm برسید

برای انجام این کار وارد بخش تمرینی شده و شخصیت آلیسا را بردارید. پیشتر نقشه Forgotten Realm را انتخاب کرده و داخل بازی شوید. حال به دلیل‌ی دکمه‌های مثلث + دایره حریف خود را به زمین بکوبانید تا تا پایین پای شما خراب شده و یک طبقه پایین‌تر بروید. با انجام این کار تروفی «عقب نشاندن مخرب» را دریافت خواهید کرد. حال این کار را سه بار انجام دهید تا به تازه ترین طبقه این فضای رسیده و تروفی «جایی می‌روی؟» را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: به عمیق‌ترین قسمت نقشه Jungle Outpost برسید.

برای دریافت این تروفی وارد بخش تمرینی شده و شخصیت آلیسا را انتخاب کنید. سپس وارد نقشه Jungle Outpost شوید. حال حریف خود را به لبه‌ی پرتگاه نقشه برده و به دلیل‌ی دکمه‌های چپ + ایکس، یک ضربه به حریف وارد کرده و اورا به قسمت پایینی محیط بیاندازید. با انجام این کار تروفی «ضربه خرد کننده!» را دریافت می‌کنید. حال باز وی را به کناره‌های نقشه، جایی که قسمتی از محیط به وسیله شاخه‌های درخت مسدود شده است، برده و باز هم این کار را انجام دهید تا تروفی مورد نظر را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: پنج میلیون G (واحد پول بازی) به دست بیاورید.

در جریان بازی کردن بخش Treasure Battle یا دیگر بخش‌های آنلاین میتوانید پول فراوانی کسب کنید. حال با تجمیع پنج میلیون این تروفی را دریافت کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: ۱۰ میلیون G کسب کنید

مثل تروفی قبل رفتار کرده و به تجمیع پول داخل بازی هزینه کنید. وقتی که رقم شما به ۱۰ میلیون برسد، این تروفی را دریافت می‌کنید.

Trophy Guide / Tekken 7

شرح تروفی: چپتر ویژه بخش داستانی را به اتمام برسانید

بعد از اتمام جریان اصلی بازی تکن ۷، یک مرحله ویژه در معرض شما قرار می‌گیرد که یک مبارزه با آکوما است. در صورت برنده شدن، این تروفی را دریافت می‌کنید. تروفی «استاد مشت آهنی» یکی از سخت‌ترین تروفی‌های بازی است با این وجود با انجام چند کار ساده، میتوانید این تروفی را به سادگی به دست بیاورید. ابتدا درجه سختی بازی را روی حالت راحت قرار بدهید. سپس در طول مبارزه به دلیل‌ی دکمه‌های L1 + ایکس به آکوما ضربه وارد کنید. با این وجود باید لحظه‌بندی شما درست باشد. بعد از اتمام مبارزه، آکوما فورا از Rage Art خود سود میبرد و در همین لحظه شما نیز وارد حالت Rage می‌شوید. سریعا R1 را فشار داده تا Rage Art شما نیز اکتیو شود. 

تازه ترین اخبار بازیهای ویندوز را در دروازه هایجدنبال کنید.و به علاوه از طرف دیگر درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع