دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

فامیتو اوئدا در حال ساخت عنوانی بسیار متفاوت است

فامیتو اوئدا در حال تولید عنوانی بسیار دارای اختلاف است

مطمئنا بسیاری از بازی‌بازان، آقای فامیتو اوئدا را به خاطر ایجاد عناوین خاص و بسیار هنری و زیبایی مانند ICo ، Shadow of the Colossus و The Last Guardian می‌شناسند. این کارگردان ژاپنی خلاق، در بیشتر مواقع سبک و سیاق دارای اختلاف و ویژه خود را دارد و هنر و معنی در بازی‌هایش موج می‌زند. بعد از معرفی موفقیت آمیز و با این وجود پر دردسر بازی آخر استودیوی تیم ایکو و آقای اوئدا، مطمئنا باید انتظار داشته باشیم که ایشان برروی عنوانی دیگر کار کند. همین مسئله برای علاقه مندان اهمیت بینهایت زیادی دارد  و آن‌ها کنجکاور هستند که ایشان چه برنامه هایی در سر دارند.

طی گفتگو تازه ای که با آقای فامیتو اوئدا انجام شده است، ایشان اعلام کردند که در حال کار برروی برنامه ای بسیار دارای اختلاف هستند. اگر با آقای اوئدا آشنایی داشته باشید، می‌دانید که ایشان در بیشتر مواقع در باب اعلام برنامه های آتی خود محافظه کارانه کار می‌کنند. اوئدا مدتی قبل اعلام کرده بود که بعد از سروکله زدن با فرمول The Last Guardian، می‌خواهد مقداری به مسیر بازی های Shadow of the Colossus بازگردند و محیط های باز و گسترده تری را در بازی‌ بعدی بگنجانند.

در گفتگو تازه ای که ایشان با وب‌سایت یوروگیمر انجام دادند، مطالب مطرح شده و معلومات بیشتری نصیبمان شد. ابتدا از همه واضح گردید که برخلاف بازی های پیشین، کار تولید بازی با جلوه های تصویری پیشرفته و پر خرج شروع نخواهد شد و ابتدا با برنامه ها و مدلهای ابتدایی طرف خواهیم بود. با استناد به معلومات یوروگیمر، اوئدا به خاطر ابزار تازه، دیگر ضروری نیست همه کارها را از ابتدا و پایه انجام دهد و روند تولید و تولید بازی بسیار سریع تر خواهد بود. اگر یادتان باشد، بازی The Last Guardian حدود ۱۰ سال را در مرحله پیشرفت به سر برد و این مسئله سریع ساختن بازی اهمیت بینهایت زیادی دارد.

آقای اوئدا این گونه شرح می‌دهد:

من علاقه مندم تا کار تولید بازی را به هر میزان زود تر به اتمام برسانم. مشکلات فراوانی بر سر راه تولید بازی The Last Guardian قرار گرفت که لحظه فراوانی برای آن صرف شد (با لبخند).

این کارگردن افسانه ای پیشتر اضافه کرد:

من گمان می نمایم سه بازی آخری که ما ایجاد کردیم، خیلی به یکدیگر شبیه به نبوده اند. من هر وقتی که شروع به تولید عنوانی می‌کنم، با خود گمان می نمایم که یک چیز دارای اختلاف می‌سازیم. با اینحال ولی باید گفت با این وجود، چیزهایی در این سه بازی شبیه به یکدیگر بوده‌اند. لحظه هایی هستند که یک بازی به بازی دیگر وصل می‌شود. من از قصد این لحظه ها را بوجود نمی‌آورم حتی آن ها در طول روند تولید برنامه پدید می‌آیند.

هم‌اکنون، من گمان می نمایم در حال ایجاد چیزی بسیار دارای اختلاف هستم با اینحال در باب نتیجه نهایی؟ نمی‌توانم چیزی بگویم.

مطمئنا فامیتو اوئدا برروی هر عنوانی که کار می‌کند، بازی‌بازان و علاقه مندان شدیدا علاقه مند هستند تا پیرامون آن بدانند. امیدواریم مدت لحظه پیشرفت و تولید بازی به اندازه بازی زیبای The Last Guardian طول نکشد و خیلی زود اولین نمایش ها را از این بازی مشاهده کنیم. همان شکلی که که می‌دانید، سونی در حال بازسازی عنوان قدیمی و خاطره انگیز Shadow of the Colossus برای کنسول پلی‌استیشن ۴ است و نمایش این بازی در E3 2017 یکی از نمایش های خوب و حیرت زده کننده شمرده می‌شد.

در دروازه هایج تازه ترین اخبار بازیهای روز را برای شما گردآوری کرده ایم. خواهشمندیم درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع