دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

فهرست فروش هفتگی ژاپن | اتفاقات جالب پس از هفته طلایی!

فهرست فروش هفتگی ژاپن | اتفاقات جالب بعد از هفته طلایی!

مانند هر هفته، این سری نیز بیننده انتشار محاسبه Media Create هستیم؛ آماری که در آن پر فروش‌ترین نرم‌افزارها و سخت افزارهای هفته قبلی در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را می‌بینیم. با ما همراه باشید تا این محاسبه را در هفته‌ای دیگر مورد بررسی قرار دهیم.

بعد از انتشار آماری بی وقت در در هفته جاری به وسیله Media Create که به دلیل هفته طلایی ژاپن رخ داد، حال، می‌توانیم فهرست فروش هفتگی ژاپن را به روش عادت، در روز چهارشنبه ببینیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

محاسبه فروش این سری، از تاریخ ۱ تا ۷ ماه می ۲۰۱۷ را شامل می‌شود و باید بگوییم که با بازاری آرام و بدون تغییر ویژه مواجه بودیم. برای دومین بار، در فهرست فروش در هفته جاری نیز مشاهده می‌کنیم که ماریو و دوستان‌اش با موفقیت در صدر جدول فروش بازی‌ها قرار گرفته اند و با این که نزول فروش زیادی رو به رو شده است، با اینحال هنوز هم بی رقیب در صدر قرار دارد. در هفته قبلی اشاره کردیم که Mario Kart 8 Deluxe از لحظه معرفی برروی نینتندو سوییچ، با زمانی یکسان برای ورژن Wii U، به فروش بیشتری دست یافته که این نکته با مزه ای است. ورژن سوییچ بازی تا هم‌اکنون (هفته قبلی) ۸۳۵,۸۶۷ واحد فروخته و ورژن Wii U بازی در همین بازه زمانی، ۷۵۸,۰۰۰ واحد فروخته بود. بازی Dragon Ball Heroes: Ultimate Mission X نیز دقیقا به مانند ماریو کارت ۸، مکان خود را در صورتی حفظ کرده که با نزول فروش زیادی مواجه بوده است با اینحال مسئله باورنکردنی، در باب بازی رده سوم، یعنی Monster Hunter XX قابل مشاهده است؛ این بازی که چند هفته از انتشارش می‌گذرد و پنج هفته اول معرفی‌اش را در مکان اول فروش جا خوش کرده بود، نسبه به هفته قبلی هنوز در رده سوم است با اینحال این در صورتی است که حدود ۳ هزار ورژن گسترش فروش داشته و بازهم به موفقیت و روند خوب خود ادامه می‌دهد. در رده بعدی، عنوان با ثبات The Legend of Zelda: Breath of the Wild را مشاهده می‌کنیم که به توجه به نزول فروش نا محسوس، بازهم فروش خود را در یک بازه خوب و پذیرفتنی نگه داشته است. شاید دوست داشته باشید بدانید که در در هفته جاری در فهرست ۲۰ بازی پر فروش ژاپن، هیچ عنوان تازه ای نداریم و همین موضوغ، کمی هیجان را از محاسبه در هفته جاری بازی‌ها گرفته است.

شما میتوانید در پایین فهرست پرفروش ترین‌ نرم افزارهای هفته قبلی در ژاپن را ببینید. مانند در بیشتر مواقع ضروری است اشاره کنیم که آماری که Media Create ارایه می‌کند، تنها فروش فیزیکی و خرده  فروشی تولیدات را بیان می‌کند و شامل فروش دیجیتالی بازی‌ها و کنسول‌ها نمی‌شود. از اینرو نمی‌توان فروش کلی را به روش دقیق ارایه کرد با اینحال نمونه خوب و مفیدی در معرض‌ ما قرار می‌گیرد.

 1. Mario Kart 8 Deluxe — Switch — ۹۰,۶۵۲ / ۳۷۵,۴۷۵
 2. Dragon Ball Heroes: Ultimate Mission X – ۳DS — ۳۱,۲۷۱ / ۱۲۸,۳۶۵
 3. Monster Hunter XX – ۳DS — ۳۰,۳۳۸ / ۱,۴۵۱,۵۴۴
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Switch —  ۲۱,۹۲۶ / ۴۴۲,۸۶۷
 5. Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia – ۳DS — ۱۴,۷۶۵ / ۱۶۹,۱۵۴
 6. Mario Sports Superstars – ۳DS — ۱۰,۹۷۵ / ۸۶,۴۷۷
 7. Pro Yakyuu Famista Climax – ۳DS — ۱۰,۶۳۲ / ۶۹,۷۲۳
 8. ۱-۲-Switch – Switch — ۹,۴۸۸ / ۲۰۵,۴۴۶
 9. Super Mario Maker — ۳DS — ۸,۱۳۴ / ۱,۰۳۵,۵۳۴
 10. NieR: Automata – PS4 — ۷,۲۴۵ / ۳۲۰,۴۹۷
 11. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Wii U — ۷,۱۲۱ / ۱۱۶,۳۱۳
 12. Pokémon Sun/Moon – ۳DS — ۶,۹۴۰ / ۳,۲۵۶,۷۷۵
 13. Dark Souls III: The Fire Fades Edition – PS4 — ۶,۵۶۰ / ۴۸,۶۶۲
 14. Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands – PS4 — ۵,۴۱۳ / ۱۷۴,۸۶۵
 15. Yo-kai Watch 3: Sukiyaki – ۳DS — ۵,۳۶۳ / ۷۱۶,۴۰۵
 16. Mario Kart 7 – ۳DS — ۵,۳۱۴ / ۲,۷۶۸,۹۹۱
 17. Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo – ۳DS —  ۵,۱۲۰ / ۱۷۳,۰۰۹
 18. Minecraft — PSV — ۴,۰۵۱ / ۱,۱۴۹,۸۲۴
 19. Kirby: Planet Robobot – ۳DS — ۴,۰۰۵ / ۵۶۰,۵۲۴
 20. Dungeon Travelers 2-2 – PSV — ۳,۸۵۱ / ۳۷,۸۹۱

به علاوه از طرف دیگر میتوانید در پایین، فهرست پرفروش ترین سخت افزارها را در هفته قبلی در ژاپن ببینید:

 1. Switch: 47,911
 2. PS4: 20,963
 3. New 3DS XL:  ۲۰,۴۵۷
 4. PS Vita:  ۷,۱۵۸
 5. PS4 Pro: 6,991
 6. ۲DS: 5,355
 7. New 3DS: 1,169
 8. Xbox One: 677
 9. PS3: 407
 10. Wii U: 397

در فهرست فروش سخت افزار ها متوجه می‌شویم که هفته طلایی، چقدر به فروش نینتندو سوییچ در مارکت کمک کرده است. سوییچ یکه تازی که در هفته قبلی ۷۶,۶۷۹ واحد فروخته بود، حال در در هفته جاری ۴۷,۹۱۱ واحد فروخته و تازه به محاسبه دو هفته پیش خود رسیده است. با اینحال بر خلاف سوییچ، دیگر کنسول‌ها با گسترش فروش (حتی اندک) مواجه بوده‌اند. پلی‌استیشن ۴ و New 3DS XL که در بیشتر مواقع در رده‌های بعدی سوییچ قرار می‌دریافت کردند و اتفاقا در هفته‌های واپسین به مرور با نزول فروش دست و پنجه نرم می‌کردند، حال، با گسترش فروشی ۲ تا ۳ هزار واحدی مواجه شده اند که نکته امیدوار کننده ای است. کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا و به علاوه از طرف دیگر کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو نیز روندی صعودی داشته‌اند و فروش پرو به فاصله ۷ هزار واحد رسیده است. مطمئنا هفته‌های آتی محاسبه فروش کنسول‌ها از این هم دلنشین تر می‌شود و باید ببینیم تا E3 این جدول تا کجا پیش خواهد رفت.

در دروازه هایج تازه ترین اخبار بازیهای روز را برای شما گردآوری کرده ایم. خواهشمندیم اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع