دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

مایکل پکتر: بازی‌های ژاپنی هنوز هم در بازارهای بزرگ، کم‌اهمیت هستند

مایکل پکتر: بازی‌های ژاپنی هنوز هم در بازارهای بزرگ، کم‌ارزش هستند

به ذهن خطور میکند که عملکرد توانمند بازی‌های ژاپنی در سال ۲۰۱۷ نتوانسته نظر مایکل پکتر را در خصوص صنعت بازی‌سازی ژاپن تغییر دهد.

سال قبلی، در گفتگو با GamingBolt، مایکل پکتر اطلاع داد که بازی‌های ژاپنی در مارکت‌های بزرگتر مهم به شمار نمی‌روند. این مسئله امسال کمی تغییر کرده است و بیننده تحولاتی در صنعت بازی‌سازی ژاپن بوده‌ام. با استناد به محاسبه و ارقام بازی بازی‌های ژاپنی، بخش فراوانی از بهترین بازی‌های سال را مختص خود کرده‌اند.

یکی از تازه‌ترین این بازی‌ها Persona 5 است که موفق شد ۲ میلیون ورژن به فروش برساند. آیا آقای پکتر هنوز هم فکر می‌کند که بازی‌های ژاپنی در مارکت کم ارزش هستند؟

پکتر در گفتگو جدیدش با GamingBolt گفت:

بله، بازی‌های ژاپنی در ابعاد بزرگتر ارزش کمتری دارند. می‌گویید ۲ میلیون ورژن. فراموش نکنیم بازی مزخرفی مانند Mafia 3 فروشی برابر با ۵ میلیون ورژن داشت. این بازی (Mafia 3) بطور کلی مزخرف است. پس در مقایسه می‌توان گفت که این ۲ میلیون ورژن یک فاکتور کم‌ارزش است. کسی به آن ارزش نمی‌دهد.

پکتر به علاوه از طرف دیگر علاقه‌اش به بازی Persona 5 را ابراز کرد و در این خصوص گفت:

به راستی Persona 5 اولین بازی ژاپنی بود که من بعد از ماه ها از آن لذت بردم؛ با این وجود اگر کوجیما و نینتندو را فاکتور بگیریم. با اینحال در خصوص Persona 5 باید بگویم که به نظر من این مسئله بی‌ارزش است. ما سری بازی‌های همیشگی Final Fantasy را داریم که امکان دارد ۸ یا ۱۰ یا حتی ۲۰ میلیون ورژن به فروش برساند با اینحال بازی‌های ژاپنی که درست کار می‌کنند، بازی‌هایی مانند سری Metal Gear هستند. بازی‌هایی که در مارکت‌های بزرگتر جذابیت دارند. بازی‌هایی که برای غربی‌ها دلنشین هستند. بازی‌هایی که بیشتر برای ژاپنی‌ها جذبه داشته باشند، در مارکت‌های بزرگتر شکست خواهند خورد و به فرهنگ‌های دیگر، به خوبی منتقل نخواهند شد.

پکتر در خصوص موفقیت Persona 5 گفت:

گمان می نمایم آتلوس با ۲ میلیون ورژن فروخته شده و بازی Persona 5 راضی باشد. این برای آن‌ها یک پیروزی شمرده می‌شود.

وقتی از ایشان در خصوص نینتندو و موفقیت و جذابیت بازی‌های آن، علی رغم وجهه ژاپنی‌اش، پرسیدند، پکتر جواب داد:

من نینتندو را یک استثنا به شمار می‌آورم. نینتندو این قانون را نقض می‌کند. اگر شما یک مریخی باشید و هرگز یک بازی تصویری در عمرتان مشاهده نکرده باشید و من برای شما علاقه مندان Persona 5، Final Fantasy و بازی‌های نینتندو را همراه با یکدیگر  قرار دهم، شما هرگز فکر نمی‌کنید که این سه بازی کالا یک منطقه هستند. نینتندو سبک ویژه خودش را دارد، مانند دیزنی. کارتون‌های دیزنی هم سبک ویژه خودشان را دارند و با دیگر کارتون‌ها متفاوتند. علتش را خوب نمی‌دانم با اینحال نینتندو با رویکردی خوب خانواده‌ها و محیط شاد جلو می‌رود. مشاهده نمائید… بزرگترین حاشیه نینتندو در E3 این بود که چرا ماریو در Mario + Rabbids از اسلحه سود میبرد. چنین اتفاقی هرگز در نینتندو رخ نداده بود. نینتندو بطور کلی اختلاف دارد. به نظر من آن‌ها برای ژاپنی‌ها شبیه به ترین چیز به دیزنی هستند. هر کاری آن‌ها می‌کنند دارای اختلاف است و قانون های برای آن‌ها معنای متفاوتی دارد. هیچکس در ژاپن کاری که آن‌ها می‌کنند را انجام نمی‌دهد. ممکن است بتوان سونیک (Sonic) را در نزدیک آن‌ها جای داد.

به ذهن خطور میکند به توجه به چنین سال توانمندی برای بازی‌های ژاپنی، نظر آقای پکتر در این خصوص تغییر نکرده است. با این وجود که وجود بازی‌هایی مانند Persona 5، Nioh و Nier نشان از عملکرد خوب پلی‌استیشن ۴ دارد و می‌تواند به اعتبار ژاپن در صنعت بازی‌سازی بیافزاید.

در دروازه هایج تازه ترین اخبار بازیهای روز را برای شما گردآوری کرده ایم. خواهشمندیم اگر دوست دارید این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع