دروازه هایج | اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس وب سایت تخصصی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اخبار بازی‌های کامپیوتری ، پلی استیشن و ایکس باکس، تریلرها، پوشش نمایشگاه‌ها، پیش نمایش، نقد و بررسی بازی

معرفی ربات‌ های بازی Horizon Zero Dawn

معرفی ربات‌ های بازی Horizon Zero Dawn

بازی Horizon Zero Dawn حاوی بخش‌های متفاوتی است که برای تجربه غنی‌تر می‌بایست آن‌ها را انجام دهید. یکی از خوبی‌های این بازی این است که بخش‌های مختلف Horizon Zero Dawn، همگی در معرض شما هستند و تنها تنها زحمت شما این است که آن‌ها را از روی نقشه علامت گذاری کرده و سر وقت‌شان بروید. مکان‌هایی مانند پایگاه راه زن‌ها، محل وجود Tallneckها و محیط‌های آلوده از مواردی هستند که انجام آن‌ها به مرور لحظه واجب است و به دلیل‌ی آن‌ها میتوانید مراحل اصلی را ساده تر از قبل انجام بدهید. دلیل این صحبت هم این است که میتوانید پوینت بروزرسانی درختی بازی را دریافت کرده و الوی را به توانایی‌های مختلف تجهیز کنید. توانایی‌هایی که در طول بازی به شما خیلی کمک خواهند کرد.

حال با استناد به این شرایط بخش دیگری قرار دارد که از موارد گفته شده نیز مهم‌تر بوده و آن بخش شناخت ربات‌های بازی است. اینکه بدانید با چه ربات‌هایی سر و کار دارید و هرکدام نقاط قوت و ضعف‌شان چه چیزی است، مطمئنا شما را در طول مبارزات کمک خواهد نمود. در بازی Horizon Zero Dawn اکثر ربات‌ها نقاط ضعف خود را دارا هستند و از آن‌ طرف قدرت به خصوصی در دست دارند که شما را اذیت خواهند کرد. برای نمونه یکی از ربات‌ها شکل سوسمار بوده و نقطه ضعف‌اش حریق و نقطه قوتش یخ است. حال اگر به دلیل تیر‌های یخی به وی شلیک کنید آن‌چنان تغییری را در این ربات حس نمی‌کنید با این وجود با تیرهای آتشین و انفجاری میتوانید به سادگی ایشان را بکشید. نکته‌ی دیگر این ربات‌ها این است که هر ربات یک سری متریال و نقطه حساس دارد که با اسکن کردن میتوانید از وجود آن‌ها با خبر شوید. تیر زدن به این نقاط حساس می‌تواند آن‌ها را ناتوان کند یا یک آسیب جدی را به ربات مد نظر وارد کند. پیشتر به معرفی تمامی ربات‌های بازی Horizon Zero Dawn خواهیم پرداخت.

Broadhead

این دسته از ربات‌ها حاوی نقطه ضعفی در شاخ و کمر خود هستند که با اسکن کردن آن‌ها و شناسایی‌شان میتوانید آن‌ها را از بین ببرید. ربات Broadhead برای ضربه زدن به شما اگر در فاصله دورتری قرار داشته باشید، به سوی شما هجوم می‌آورد و اگر به موقع جا خالی ندهید، آسیب جدی را خواهید دید. این ربات را به سادگی می‌توان Override کرد (برای مدتی به دلیل‌ی نیزه‌ی الوی آن‌ها را تحت امر خود در می‌آورید و در مبارزات این کار می‌تواند شدیدا به شما کمک کند). به علاوه از طرف دیگر ربات Broadhead نیز با اسم یک وسیله نقلیه در بازی استفاده می‌شود.

Horizon Zero dawn

Behemoth

اگر یک Behemoth دیدید، سعی کنید سریعا یا از محیط دور شوید یا اینکه ایشان را Override کنید از آنجاییکه جنگیدن با این ربات نیازمند بالابودن سطح و خصوصیات شماست. اگر جای شما بودم پایین لول ۳۰ سر وقت این ربات نمی‌رفتم.

Horizon Zero dawn

Charger

ربات Charger را می‌توان یکی از ربات‌هایی دانست که اگر شما را شناسایی کند، فرار کردن از دستش آن‌چنان کار راحتی نیست. از آنجاییکه به خوبی می‌تواند شما را دنبال کرده و مکررا حمله کند. با این وجود اگر توانایی ضربه زدن با نیزه خود را بروزرسانی کرده باشید و به دلیل‌ی آن قادر باشید ضربات سنگین و پرقدرتی را وارد کنید، به سادگی میتوانید با یک ضربه سنگی به سر ربات Charger هم شاخ وی را بشکنید و هم اینکه ایشان را به زمین انداخته و یک Execution (در بازی به اسم ضربات سنگین شناخته می‌شوند) روی وی اجرا کنید. دلیل اینکه حتما باید بخش ضربات شما در سیستم بروزرسانی بازی پیشرفت یافته باشد این است که ربات Charger از قدرت بدنی و ماهیچه‌های بالایی دارا است و به همین راحتی به زمین نمی‌افتد. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این دسته از ربات‌ها را نیز Override کنید.

Horizon Zero dawn

Corruptor

برای رویارویی با ربات Corruptor خود را به بهترین شکل ممکن تجهیز کنید از آنجاییکه کار بسیار سختی را در مقابل دارید. این ربات را به هیچ‌وجه نمی‌توان Override کرد و در صورت مشاهده شما، هم می‌تواند به سوی‌تان شلیک کند و هم اینکه با یک پرش در هوا به شما حمله کند. ربات Corruptor می‌تواند محیط و ربات‌های اطراف خود را آلوده کند و تیرهای آتشی و انفجاری شدیدا قادر اند وی را اذیت کنند. سعی کنید در بیشتر مواقع در محیط‌های باز با Corruptor به مبارزه کردن هزینه کنید.

Horizon Zero dawn

Deathbringer

دث‌برینگر یکی از غول‌‌پیکرترین ربات‌های بازی است که با این وجود می‌توان از آن با اسم یک سلاح آدم کشی تا یک ربات غول‌پیکر یاد کرد و با این ربات در مراحل بخش داستانی بازی آشنا خواهید شد. دث‌برینگر را نمی‌توان Override کرد و قدرت تخریب پذیری بسیار بالایی دارد. از این‌رو متریال‌های فراوانی برای خراب کردن این ربات در دست شما قرار داده شده است برای نمونه، با اسکن کردن این سلاح آدم کشی میتوانید محل‌های مورد نظر جهت ضربه زدن را یافته و به دلیل تیرهای Sharpshot خود، سلاح‌های موجود را خراب کرده و سریعا ایشان را از پای درآورید. به علاوه از طرف دیگر نقطه ضعف دیگر دث‌برینگر حریق و الکتریسیته است.

Horizon Zero dawn

Fire Bellowback

یکی از ربات‌های دوست داشتنی بازی Horizon Zero Dawn که به شخصه علاقه مخصوصی به این دسته از ربات‌ها دارم. آن هم به دلیل مخزنی که در پشت این ربات قرار دارد و اگر کمی سریع باشید، میتوانید با تیرهای تخریب‌گر خود این مخزن را منفجر کرده و به وی آسیب جدی وارد کنید. به علاوه از طرف دیگر اگر در محیط شلوغی قرار دارید و ربات Fire Bellowback نیز در محیط مورد نظر می باشد، سریعا وی را Override کرده و ربات‌ها را به جان یکدیگر انداخته و از جهنمی که به پا می‌شود، نهایت لذت را ببرید. قدرت این ربات در حریق و نقطه ضعفش تیرهای یخی است.

Horizon Zero dawn

Freeze Bellowback

گونه‌ی دیگری از ربات Bellowback که دقیقا مانند مورد قبل است با این اختلاف که این دفعه به جای پرتاب گلوله‌های آتشین، به سوی شما گلوله‌های یخی پرتاب می‌کند. نقطه قوت و ضعف این ربات دقیقا برعکس گونه‌ی قبلی است.

Horizon Zero dawn

Glinthawk

ربات‌های پرنده بازی Horizon Zero Dawn در حالت عادی اصلا ترسناک نیستند با این وجود دشواری کار در این است که این ربات‌ها اکثرا به روش گروهی در حال پرواز کردن بوده و محدوده دید و شناسایی آن‌ها بسیار زیاد است. به علاوه از طرف دیگر Glinthawkها را می‌توان به سادگی Override کرد. قدرت آن‌ها المان سرما است که قادر اند شما را منجمد کنند. با این وجود نقطه ضعف‌شان حریق است و جدای از آن، در پایین گلوی این ربات‌ها مخزن سرمای آن‌ها قرار دارد که اگر موفق به منفجر کردن آن شوید، خودشان یخ خواهند زد و سپس به سادگی هرچه تمام‌تر میتوانید آن‌ها را از پای درآورید.

Horizon Zero dawn

Grazer

از گریزرها می‌توان با اسم ربات‌های گول‌زن یاد کرد از آنجاییکه بعد از شناسایی شما وقتی که اصلا فکر ضربه خوردن هم نیستید، به دلیل شاخ‌های خود یک ضربه گول زننده را به شما وارد می‌کنند. پس حواستان جمع این ربات باشد. گریزرها را به سادگی می‌توان Override کرد. با این وجود معمولا با دیدن شما فرار می‌کنند مگر اینکه شرایط مخصوصی را بوجود آورید.

Horizon Zero dawn

Lancehorn

یک ربات بی‌پروا و چابک که از روش شاخ‌هایش می‌تواند شما را شدیدا اذیت کند. به علاوه از طرف دیگر این ربات جزء آن گروه ربات‌هایی است که به سادگی و از روش مخفی کاری نمی‌توانید همان اول ایشان را از پای درآورید. پس برای مبارزه کردن با Lancehornها یا آن‌ها را Override کرده و به جان دیگر ربات‌ها بیاندازید یا اینکه بطور کلی تجهیز وارد میدان مبارزه شوید.

Horizon Zero dawn

Longleg

ربات‌های لانگ‌لگ در عین حال که کشتن‌شان ساده است، قادر اند شما را در ابتدا بازی اذیت کنند. آن‌ها یک شلیک صوتی در دست دارند که بعد از برخورد آن به شما، الوی گوش‌های خود را از شدت درد می‌گیرد و آن وقت است که لانگ‌لگ با یک پرش به شما آسیب وارد می‌کند. برای نابودی لانگ‌لگ بهترین شیوه شلیک به قسمت برآمده‌ای است که می بینید و بعد از چند شلیک پیاپی منفجر شده و دیگر نمی‌تواند به شما شلیک کند.

Horizon Zero dawn

Ravager

با شرایطی که از اسم این ربات واضح است، با یک ربات ویرانگر طرف هستیم. ربات‌هایی که با جثه‌های بزرگ خود شما را به مساله می‌کشند. یکی از ارزش‌های دریافت پوینت توانایی‌ها و بروزرسانی الوی، همین ربات‌های بازی با جثه‌های بزرگ هستند که برای از پای درآوردن آن‌ها نیاز به توانایی‌هایی مانند قدرت بیشتر نیزه الوی و توانایی Dodge کردن بهتر خواهید داشت. به علاوه از طرف دیگر انجام تمام دانجن‌ها و Override کردن هسته‌های مربوطه به شما یاری مینماید تا گونه‌های مختلف ربات‌ها را از لحاظ جثه Override کنید. ربات ویرانگر در فواصل دور از روش اسلحه‌ای که روی کمرش قرار دارد به شما آسیب وارد می‌کند. نقطه ضعف این ربات حریق و قدرت وی، الکتریسیته است.

Horizon Zero dawn

Redeye Watcher

از این دسته از ربات‌ها می‌توان با اسم نگهبانان و مراقبان بازی Horizon Zero Dawn یاد کرد. ربات‌هایی که مکررا در محیط در حال حرکت بوده و به خوبی قادر اند شما را شناسایی کنند. این ربات‌ها قدرت مخصوصی در دست ندارند و بعد از مشاهده شما یک شلیک لیزر مانند انجام می‌دهند که اگر در مقابل آن قرار بگیرید، دید شما مختل می‌شود.

Horizon Zero dawn

Rockbreaker

به شخصه شدیدا از Rockbreakerها متنفرم و توصیه می‌کنم در صورت مشاهده این ربات‌ها به هیچ‌وجه سر و صدا تولید نکنید! راک‌بریکرها شدیدا به صدا حساس هستند و شما را از روش سر و صداهای مختلف مانند دویدن‌هایتان شناسایی می‌کنند. به علاوه از طرف دیگر از لحاظ حمله کردن و شکل و شمایل شبیه به به کرم‌ها هستند. به عبارتی آن‌ها قادر اند زمین را کنده و به داخل رفته و ناگهان از پایین زمین به شما حمله کنند. راک‌بریکرها را هم می‌توان Override کرد و هم اینکه از روش تیر‌های منجمد کننده، به آن‌ها آسیب جدی وارد کرد.

Horizon Zero dawn

Sawtooth

اولین مبارزه جدی شما با ربات‌ها، درواقع با گونه Sawtooth است که در همان مراحل ابتدایی شخصیت راست به شما نحوه مبارزه کردن با Sawtoothها را یاد می‌دهد. در مبارزات نزدیک آن‌ها خیلی سریع هستند و باید مراقب ضربات‌شان باشید و بهترین شیوه برای مبارزه کردن این است که در فواصل دور با تیر‌های آتشین به آن‌ها ضربه بزنید.

Horizon Zero dawn

Scrapper

یکی از خوبی‌های ربات‌های روبنده (ربات‌هایی که به کند و کاو زمین می‌پردازند) این است که سرشان به کار خود است و آن‌چنان توجهی به محیط ندارند. وقتی این دسته از ربات‌ها را می بینید، با آسودگی تمام نزدیکشان شده و به روش مخفی‌کاری آن‌ها را از پای درآورده یا Override کنید.

Horizon Zero dawn

Shell-Walker

یکی از جان سخت‌ترین ربات‌های بازی Horizon Zero Dawn همین Shell-Walkerها هستند که هیچ نقطه ضعفی نداشته و تنها راه اینکه به آن‌ها آسیب جدی وارد کنید، مخزنی است که مثل یک پوسته ضخیم روی کمر آن‌ها قرار گرفته است. سعی کنید برای مبارزه با این دسته از ربات‌ها از تیرهای تخریب‌گری استفاده کنید که قدرت آسیب‌رسانی آن‌ها بالا است.

Horizon Zero dawn

Snapmaw

ربات‌های Snapmaw یکی از دوست داشتنی‌ترین ربات‌های بازی هستند از آنجاییکه اگر قادر باشید در محیط‌های شلوغ آن‌ها را با خونسردی Override کنید، شدیدا آسیب فراوانی را به دیگر ربات‌ها وارد می‌کنند. از جهت دیگر اگر نتوانید و متوجه حضور شما شوند، کار بسیار سختی را در پیش دارید. نقطه ضعف این ربات‌ها حریق و قدرت آن‌ها المان سرما است. ربات‌های Snapmaw مثل تمساح‌هایی هستند که در بیشتر مواقع در آب و جاهای کنار رودخانه‌های بازی یافت می‌شوند. از این‌رو نوع حمله کردن آن‌ها در مبارزات نزدیک نیز مثل تمساح است.

Horizon Zero dawn

Stalker

جدای از تمامی ربا‌ت‌هایی که تا این لحظه به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم، ربات استاکر را می‌توان اعصاب خوردکن‌ترین ربات بازی دانست. این ربات توانایی نامرئی شدن و کمین کردن برای شما را دارد. در طول مبارزات آن‌ها بعد از چند حمله یا شلیک از فواصل دور سریعا نامرئی شده و یک سری مین‌های انفجاری را در محیط قرار می‌دهند. از جهت دیگر اگر به محیطی وارد شدید و مین‌های انفجاری را روی زمین مشاهده کردید، بدانید استاکرها در کمین هستند. نقطه ضعف این ربات‌ها الکتریسیته است.

Horizon Zero Dawn

Strider

انبوه‌ترین ربات بازی Horizon Zero Dawn که وسیله نقلیه خوبی به حساب می‌آیند. ربات‌های استرایدر سختی مخصوصی ندارند و از پیچیدگی مخصوصی دارا نیستند تنها این نکته را بدانید که به محض مطلع شدن از حضور شما فرار خواهند کرد!

Horizon Zero dawn

Stormbird

غول‌پیکرترین ربات پرنده موجود در بازی که از ابهت مخصوصی دارا است! در طول مراحل اصلی و فرعی بازی نیز با این ربات دوست داشتنی ملاقات خواهید کرد با این وجود در آن‌جا هم میتوانید این ربات را بکشید و هم اینکه کارهای جانبی دیگری را انجام داده و ایشان را از خود دور کنید. ولی باید گفت Stormbird را می‌توان Override کرد و قدرتش الکتریسیته است که اگر از شلیک‌های آن جا خالی ندهید، مرگ شما حدودا تضمین شده است.

Horizon Zero dawn

Tallneck

ربات Tallneck اصلا الزامی به کشتن ندارد (نمی‌توانید این کار را انجام دهید). درواقع Tallneckها وظیفه ردیابی و شناسایی محیط را برعهده دارند و بدین جهت است که با Override کردن آن‌ها، میتوانید نقشه بازی را در معرض خود قرار بدهید. بعد از Override کردن Tallneckها، یک پالس مغناطیسی قوی به محیط شلیک می‌شود که آسیب جدی را به ربات‌های اطراف وارد کرده و میتوانید آن‌ها را از پای در آورید.

Horizon Zero dawn

Thunderjaw

نمونه دیگری از ربات‌های عظیم الجثه جهان بازی که یک تروفی را نیز مختص خود کرده است. در دو طرف ربات Thunderjaw بالای پای این ربات یک اسلحه توانمند قرار گرفته است که جدا کردن و بهره برداری از آن‌ها سریعا می‌تواند این ربات را از پای درآورد. اگر اینطور نباشد کار بسیار سخت و سختی را برای کشتن ایشان در پیش دارید. با این وجود یک شیوه هست که به شخصه از آن استفاده می‌کردم و آن هم بهره برداری از تیرهای طنابی و المان حریق بازی است. صحنه را آهسته کرده و سریعا تیرهای طنابی را به پاهای ربات Thunderjaw وصل کنید تا زمین بخورد و سپس با تیرهای آتشین وی را به حریق بکشید. سپس قبل از تمام شدن قدرت طناب‌ها از نو این کار را انجام بدهید.

Horizon Zero dawn

Trampler

یک ربات گردن کلفت و اعصاب خورد کن که کشتن آن مساله برانگیز است. ربات Trampler با شناسایی‌تان شما را در یک حلقه گرفتار کرده و مکررا به دور شما چرخیده و به دلیل‌ی حمله انفجاری خود، به شما آسیب وارد می‌کند. بهترین راه این است که با نیزه خود یک ضربه سنگین به وی وارد کرده و با منجمد کردن Trampler مانع از حرکت وی شده و بالاخره ایشان را بکشید.

Horizon Zero dawn

Watcher

گونه ابتدایی ربات‌های نگهبان که حتی از Red Eye Watcherها نیز کشتن‌شان ساده‌تر است. به عبارتی این گونه از ربات‌ها با اسم دست‌گرمی در بازی قرار داده شده‌اند.

Horizon Zero dawn

Corrupted Machine

تازه ترین گونه از ربات‌ها درواقع ربات‌هایی هستند که در محیط‌های آلوده قرار دارند. این ربات‌ها همان ربات‌های جهان بازی هستند با این اختلاف که نقطه ضعف تمامی آن‌ها حریق بوده و میتوانید آن‌ها را از پای در آورید. با این وجود مراقب ردپاهای آلوده آن‌ها باشید از آنجاییکه به شما آسیب می‌رسانند.

 

میتوانید در بیشتر مواقع تازه ترین اخبار پلی استیشن ۴ را در دروازه هایج پیگیری کنید. توصیه میکنیم که درصورت تمایل این اخبار را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع